18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Najpiękniejsze a zarazem najgroźniejsze węże świata - Cz. I

cerastes • 2013-04-06, 03:58
Taki mały foto temat z najbardziej niebezpiecznymi wężami świata.
Większość z nich jest śmiertelnie jadowita, ugryzienie bez podania surowicy kończy się śmiercią.
W Polsce hodowanie takich gadów jest prawnie zabroniona.

W większości są to węże rzadkie i bardzo sporadycznie pokazywane nawet w programach tematycznych.
Postanowiłem więc pokazać Wam kilka ciekawych gatunków

1. Ophiophagus hannah ( Kobra królewska ) - największy jadowity wąż świata







oraz kilkudniowe młode




2. Cerastes cerastes ( jedyny rodzaj węży potrafiący rozmnażać się jajorodnie lub jajożyworodnie !!! )









3. Bitis gabonica ( najmasywniejszy jadowity wąż świata, gatunek ten również ma najdłuższe żeby jadowe - 55 milimetrów.. Jest zdecydowanie najszybciej kąsającym wężem jakiego widziałem, cały atak trwa krócej niż mrugnięcie okiem !!! samo uderzenie jest tak agresywne i mocne że nawet młode osobniki potrafią przebić zębem jadowym podstawę czaszki np. szczura )












4. Bitis nasicornis ( młode osobniki tego gatunku uważane są za najpiękniej ubarwione gady świata )







5. Atheris hispida ( pełna futurystyka :) )












6. Ahaetulla nasuta ( jeden z nielicznych węży widzących w trójwymiarze, ruchy i zwinność tego węża są po prostu nie do opisania, jedyny słabo jadowity w tym zestawieniu )
















Druga część niebawem..

oraz dodam bonus na harda..
Przedstawiający etapy rozkładu tkanek po ukąszeniu grzechotnika w dłoń .. późniejszą rekonstrukcję mięśni, skóry i rehabilitacji wartą 2 mln $.

przedsmak:

do moderatorów: To tylko medycyna ale jeżeli za mocne to proszę usunąć fotkę a nie cały temat..



lg0r

2013-04-06, 05:22
nr 2,5 i 6 przepiękne z wyglądu i z tego co potrafią zrobić ludziom (i nie tylko) swoim jadem.
chyba powinienem się leczyć...

Pokahontaz

2013-04-06, 05:25
dawaj wyncyj!

takiego rogatego węża to bym przytulił, pilnowałby 7 kryształowych kul :D

Skull123

2013-04-06, 10:39
Nienawidzę tych zj***nych stworzeń

alterego

2013-04-06, 10:42
Do sejmu takiego ładnego...
Niech sobie go przytulą....

dr...........u1

2013-04-06, 10:43
weze to dopiero sk***iele - piwko leci :D

glova

2013-04-06, 10:43
A wy narzekacie że w Polsce jest źle..

Infit

2013-04-06, 10:51

Bladź

2013-04-06, 10:53
Numer 5 zarąbiście wygląda normalnie jak żywiołak lasu.

S3ba

2013-04-06, 10:57
Ahaetulla Nasuta ładna, ale jedną z najgroźniejszych nazwać ją nie można:
http://www.terrarium.pl/topic/17958-ahaetulla-nasuta-waz-bicz-informacje/

co do Atheris hispida też mam duże wątpliwości jeżeli chodzi o siłę jadu. Nie znalazłem konkretnych informacji na temat jadu, ale coś tam znalazłem:
http://www.terrarium.pl/topic/500-atheris-hispidus/
więc, znowu chyba błąd w temacie.

Za to kobra królewska, żmija rogata i żmija gabońska są stałymi bywalczyniami programów o najgroźniejszych zwierzętach świata ;)

Przed drugą częścią tematu dokładniej sprawdź gatunki które pokazujesz.

korinogaro

2013-04-06, 10:58
Ta żmija co wygląda jak by miała liście zamiast łusek zajebista... szkoda tylko, że żmija a nie dusiciel np.

robson101

2013-04-06, 11:00
węże mają to wieczne wk***ienie na twarzy

trebeter

2013-04-06, 11:08


Zawansowana martwica nogi, dwa tygodnie po ugryzieniu przez Bothrops asper


MadDave

2013-04-06, 11:18
Wtrącę swoje 3 grosze - wydaje się mnie że pod hasłem ahaetulla nasuta wmieszałeś przypadkiem zdjęcia a prasina . Swoją drogą też się dziwie dlaczego wstawiłeś tutaj tego węża , zaliczany jest raczej do ,,warunkowo jadowite ,, tak samo jak heterodony , czyli jad raczej nie wyrządzi większej szkody dla człowieka jeśli w ogóle pojawią się jakieś objawy .
Heh nigdy nie zapomnę jak na giełdzie 2 lata temu po raz pierwszy widziałem ahaetulle na żywo , piękny wąż , już miałem brać ale był z odłowu(jak większość węży tego gatunku) i nie dał się za żadną cholerę przestawić na gryzonie , właściciel karmił je gekonami domowymi , była to dla mnie za wielka bariera więc zdecydowałem się na morelie spilote i nie żałuje ... no dobra może trochę ...ehh może kiedyś ...

JA...........or

2013-04-06, 11:25
Apropo tego Bonusa:
Moim zdaniem to napisales niezla glupote.
Zabieg jest wart z 200 dolcow.
Na zdjeciu bowiem widzimy konczyne gorna z nacieta powiezia, taki zabieg jest prosty i wykonywany profilaktycznie aby zmniejszyc cisnienienie w obrebie tkanek.
Zmniejszenie cisnienia chroni przed rozwojem martwicy.
Po lacinie zbieg nazywa sie Fasciotomia.
Jest czesto wykonywany w traumatologii.