18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Najpiękniejsze a zarazem najgroźniejsze węże świata - Cz. I

cerastes • 2013-04-06, 03:58
Taki mały foto temat z najbardziej niebezpiecznymi wężami świata.
Większość z nich jest śmiertelnie jadowita, ugryzienie bez podania surowicy kończy się śmiercią.
W Polsce hodowanie takich gadów jest prawnie zabroniona.

W większości są to węże rzadkie i bardzo sporadycznie pokazywane nawet w programach tematycznych.
Postanowiłem więc pokazać Wam kilka ciekawych gatunków

1. Ophiophagus hannah ( Kobra królewska ) - największy jadowity wąż świata







oraz kilkudniowe młode




2. Cerastes cerastes ( jedyny rodzaj węży potrafiący rozmnażać się jajorodnie lub jajożyworodnie !!! )









3. Bitis gabonica ( najmasywniejszy jadowity wąż świata, gatunek ten również ma najdłuższe żeby jadowe - 55 milimetrów.. Jest zdecydowanie najszybciej kąsającym wężem jakiego widziałem, cały atak trwa krócej niż mrugnięcie okiem !!! samo uderzenie jest tak agresywne i mocne że nawet młode osobniki potrafią przebić zębem jadowym podstawę czaszki np. szczura )












4. Bitis nasicornis ( młode osobniki tego gatunku uważane są za najpiękniej ubarwione gady świata )







5. Atheris hispida ( pełna futurystyka :) )












6. Ahaetulla nasuta ( jeden z nielicznych węży widzących w trójwymiarze, ruchy i zwinność tego węża są po prostu nie do opisania, jedyny słabo jadowity w tym zestawieniu )
















Druga część niebawem..

oraz dodam bonus na harda..
Przedstawiający etapy rozkładu tkanek po ukąszeniu grzechotnika w dłoń .. późniejszą rekonstrukcję mięśni, skóry i rehabilitacji wartą 2 mln $.

przedsmak:

do moderatorów: To tylko medycyna ale jeżeli za mocne to proszę usunąć fotkę a nie cały temat..



dooniu

2013-04-06, 14:13
Infit napisał/a:


Aż k***a odskoczyłem od monitora...

cerastes

2013-04-06, 14:41
atak młodego osobnika Bitis gabonica.. można przewinąć do 1:45




maciek24043

2013-04-06, 15:30
Piszcie co chcecie, ale według mnie węże to zajebiście piękne stworzenia :D

mexik

2013-04-06, 18:30
Kobra powiadasz ?


walkiria

2013-04-07, 00:08
@mexik
w naturalnym środowisku kobry by tak nie kozaczył

korskidegenerat

2013-04-08, 00:36
nic dziwnego że kobra królewska jest dla Indyjczyków ucieleśnieniem jakiegoś boga - to spojrzenie

Niebiesko

2016-02-24, 18:58
mexik, Te kobry mają pewnie pousuwane zęby jadowe. Normalne, że gdyby to były niebezpieczne "uzębione" osobniki to gościa by stamtąd sztywnego wyciągnęli. Zajebisty artykuł, żeby pooglądać fotki. Jak ktoś chce się czegoś dowiedzieć niech poczyta zagraniczne fora tematyczne. Tutaj widać, że autor chce zaciekawić i pokazać. Dla mnie super! :)