18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Na trzeciego

~_Yarko_ • 2023-06-03, 11:52

Jaka jest nazwa dla takich kierowców nadjeżdżających twoim pasem?

SkoPio1

2023-06-03, 11:56
To nie jest "na trzeciego".

To jest na trzeciego;




~_Yarko_

2023-06-03, 11:58
Odwróć jedną strzałkę i będzie bez różnicy.

d-_-bE.Prigozhin61

2023-06-03, 12:20
SkoPio1 napisał/a:

To nie jest "na trzeciego".
To jest na trzeciego;



Bądź wyprzedzenie pojazdu wyprzedzającego przed tobą inny pojazd na strzała który już skończył manewr wyprzedzania.Zaprezentowana grafika przy większości dróg w Polsce zwłaszcza powiatowych jest niecelna bo po prostu za wąsko

Henboh

2023-06-03, 12:27
_Yarko_ napisał/a:

Odwróć jedną strzałkę i będzie bez różnicy.



Będzie na czołowe.

T.G.S.

2023-06-03, 13:21
i znowu brzoza ...

Makulata

2023-06-03, 14:53
BarmanInternetu napisał/a:

Bądź wyprzedzenie pojazdu wyprzedzającego przed tobą inny pojazd na strzała który już skończył manewr wyprzedzania.Zaprezentowana grafika przy większości dróg w Polsce zwłaszcza powiatowych jest niecelna bo po prostu za wąsko



No i właśnie dlatego debilu nazywa się to wyprzedzanie ,,na trzeciego", bo tam gdzie jest miejsce na dwa samochody, równolegle wciska się jeszcze TRZECI.

petru23

2023-06-03, 15:37
_Yarko_ napisał/a:

Jaka jest nazwa dla takich kierowców nadjeżdżających twoim pasem?



Kierowca z kolumny rządowej

dkamil1

2023-06-03, 15:55
Trochę amator z nagrywającego. Ale ch*j wi, może sam też bym tak odj***ł w takiej sytuacji

maxkulczyk

2023-06-03, 15:57
Ja pie**ole, ale spanikował , porażka jakaś haha, jakby nie dotykał kierownicy to by się nie rozj***ł.

jednoręki-ujeżdżacz

2023-06-03, 15:58
No właśnie. Rownolegle ale nieważne z jakiego kierunku. A jeśli jedzie jeden a dwa z przeciwka i też są trzy auta to co? Wyprzedzanie na dwaipółdrugiego ma sie to nazywać? Oświeć mnie.
Makulata napisał/a:

No i właśnie dlatego debilu nazywa się to wyprzedzanie ,,na trzeciego", bo tam gdzie jest miejsce na dwa samochody, równolegle wciska się jeszcze TRZECI.


Henboh

2023-06-03, 16:56
jednoręki-ujeżdżacz napisał/a:

No właśnie. Rownolegle ale nieważne z jakiego kierunku. A jeśli jedzie jeden a dwa z przeciwka i też są trzy auta to co? Wyprzedzanie na dwaipółdrugiego ma sie to nazywać? Oświeć mnie.



Takie wyprzedzanie nazywa się "na czołowe".

W dzisiejszych czasach gdzie wszystko jest "na filmie", nie ma to aż takiego znaczenia, ale w czasach gdy jedyny "dowód" był w formie "zeznania świadka/opowieści szwagra", rozróżnienie tych dwóch sytuacji ułatwiało rozmowę. Nie trzeba się dopytywać o kierunki poruszania się pojazdów, bo "na czołowe" znaczyło co innego niż "na trzeciego". Dziś ma to wciąż znaczenie w raportach (policji czy w sądzie) gdzie do papierologii, rzadko jest dołączany pendrive z nagraniem.

Na filmie czy rysunku "nie ma różnicy", ale na drodze, robi to ogromną różnicę, czy jedzie coś z naprzeciwka, czy nie. No chyba, że wyprzedzają na trzeciego i na czołowe jednocześnie.