18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Na trzeciego

~_Yarko_ • 2023-06-03, 11:52

Jaka jest nazwa dla takich kierowców nadjeżdżających twoim pasem?

CzarnyAdolf

2023-06-03, 19:59
Zagrali w tchórza i obaj przegrali

Szary_Jeleń

2023-06-03, 22:29
Wina drzewa! Jak zawsze! Wyciąć wszystkie drzewa!

kuba1986

2023-06-03, 23:07
Wyprzedzanie na kamikadze :D

grubystefan

2023-06-04, 09:32
~_Yarko_ napisał/a:

Odwróć jedną strzałkę i będzie bez różnicy.


taaaaa i dorzuć jeszcze auto z naprzeciwka i będzie na 4tego debil debila tu pogania ostatnio////

Gromm

2023-06-04, 09:38
Kierowca złomowca. Powinien oddać prawo jazdy (mówię o samochodzie z kamerą).

kamool08

2023-06-04, 20:20
U ruskich to jak dla mnie: bohater narodowy

jednoręki-ujeżdżacz

2023-06-05, 21:07
Przyjacielu, nie chce mi się wchodzić głębiej w tą dyskusje ale „na trzeciego” od zawsze oznaczało wyprzedzanie jednego pojazdu wyjeżdżając drugiemu na czołówkę. To określenie pochodzi jeszcze z czasów gdzie takie praktyki jak jazda trzech aut w tym samym kierunku po drodze jednojezdniowej, dwukierunkowej z jednym pasem w każdym kierunku było wręcz technicznie niewykonalne bo same Syrenki, Warszawy a potem innego rodzaju modele FSO i FSM śmigały. Nie było „szybkich i głupich” w autach typu Beemwu em 102 czy Ałdi qrewz 18.
Henboh napisał/a:

Takie wyprzedzanie nazywa się "na czołowe".
W dzisiejszych czasach gdzie wszystko jest "na filmie", nie ma to aż takiego znaczenia, ale w czasach gdy jedyny "dowód" był w formie "zeznania świadka/opowieści szwagra", rozróżnienie tych dwóch sytuacji ułatwiało rozmowę. Nie trzeba się dopytywać o kierunki poruszania się pojazdów, bo "na czołowe" znaczyło co innego niż "na trzeciego". Dziś ma to wciąż znaczenie w raportach (policji czy w sądzie) gdzie do papierologii, rzadko jest dołączany pendrive z nagraniem.
Na filmie czy rysunku "nie ma różnicy", ale na drodze, robi to ogromną różnicę, czy jedzie coś z naprzeciwka, czy nie. No chyba, że wyprzedzają na trzeciego i na czołowe jednocześnie.