18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Na blokadzie drogi Chochołow potrącenie

silwerbalk • 2023-12-24, 16:40
Protestujący Ukraińcy zablokowali samochód osobowy... Niestety bariera językowa nie pozwoliła na dogadanie się z kierowcą po czym ten słusznie ruszył potrącając parchy ....


dantee

2023-12-25, 14:17
j***ć tych podludzi. W ogóle j***ć tą całą upadlinę tfu

mit2

2023-12-25, 15:53
A gdzie się podziali koneserzy ukraińskich ch*jów w mordzie? Abraxus, Love_is_Love, może wytłumaczycie swoich braci? :lol:

Jakoś gładko tym ukraińskim sk***ysynom przychodzi bełkotanie o "gierojach", kiedy siedzą w Polsce z dala od frontu, na którym powinni bohatersko zdychać jak psy.

darek1234

2023-12-25, 19:11
Ale wysyp kacapSSkiego gówna, że takie debile mają wstęp na polskie forum to wstyd dla moderatorów

mit2

2023-12-25, 20:48
darek1234 napisał/a:

Ale wysyp kacapSSkiego gówna, że takie debile mają wstęp na polskie forum to wstyd dla moderatorów


Zmień k***a płytę.
BanderowSSkie k***y organizują się, żeby robić burdel w Polsce - pewnie oszaleli z wdzięczności za okazaną pomoc. Masz jakiś do tego komentarz, czy dalej będziesz pie**olić swoje smuty?

Kosmodysk

2023-12-25, 21:26
tfujdiler napisał/a:

Dziecko na pokładzie a Te k***y ukraińskie się do niego sadzą, dobrze zrobił !



Też by tak samo zrobił. Dziecko przestraszone płacze, kierowcy latarką świecą prosto w oczy, jak terroryści. Prokurator powinien doj***ć jak za terroryzm.

bohun2006

2023-12-25, 21:32
jeszcze powinien na wstecznym powtórzyć

Przyczajonykangur

2023-12-25, 22:07
Czy ktoś znalazł info jak ma się dalej sprawa? Czy ktoś organizuje już ściepę na prawnika dla tego typa? Z jakiego portalu to nagranie?

ernest82

2023-12-26, 08:28
Mam nadzieję że zdechł ten w pomarańczowej kamizelce .... zdechł jakieś info? :evil:

baksz

2023-12-26, 12:45

Niewinnych cywili to potrafią atakować, a przed ruskimi sp***alają gdzie popadnie.

PijaczekBarowy

2023-12-26, 18:41
W związku z tym że istnieje prawdopodobieństwo że człowieka który ratował się z blokady ukraińskich kierowców służby zechcą uczynić winnym, postanowiliśmy z kierowcą za moim pośrednictwem (chce być anonimowy) udostępnić obszerne wyjaśnienie.
Z tego miejsca chciałbym też zapewnić że jako Konfederacja nie pozostawimy tego człowieka samemu sobie z problemem.
WYJAŚNIENIE
""To wyjaśnienie zapewne nie ukazałoby się gdyby nie zainteresowanie i fala oburzenia jaka aktualnie
znajduje się pod filmem opublikowanym przez ukraińskich napastników – „protestujących
kierowców”. Jako kierowca samochodu osobowego z nagrania, w odniesieniu do udostępnionego
wideo odpowiadając na pytania, chciałbym opowiedzieć jak sytuacja wyglądała od początku (na
filmie, który krąży po internecie widać jedynie urywek zdarzeń. Jest też drugie wideo, nagrane moją
kamerą samochodową, niestety zostało zabrane przez policję i oczekuję na możliwość uzyskania
chociażby kopii).
Trasa Lublin- Chełm, godzina 22:10. Staję w korku pomiędzy Bezek Kolonia, a Stołpie. Cierpliwie
czekam, aż korek się rozjedzie. Za kilka minut nadjeżdża policja, zarówno od strony Chełma, jak i
Lublina. Okazuje się, że korek powstał przez 2 samochody ciężarowe na ukraińskich tablicach
blokujących drogę w obie strony (notabene, jeden kierowca był pod wpływem alkoholu). Jeden z
samochodów to cysterna. Policja zakuwa w kajdanki kierowcę jednego z pojazdów, wsadza do
radiowozu, robi się zamieszanie. Między cysterną, a radiowozem biega grupa ukraińców (lub osób
komunikujących się po ukraińsku, na oko jest to więcej niż 10 osób). Wspomniana grupa ludzi krzyczy,
biega między tymi dwoma pojazdami, nagle jeden z nich otwiera radiowóz i rozmawia z zatrzymanym.
Po kilku minutach jeden pojazd wycofuje i odjeżdża, drugi odjeżdża i zjeżdża na pobocze. Przede mną
jedzie samochód osobowy, a przed nim radiowóz na sygnałach świetlnych. Korek zaczyna się luzować,
powoli ruszamy.
Nagle czuję uderzenie w bok samochodu oraz huk. Widzę, że z boku, między ciężarówkami stojącymi
na poboczu, wybiega grupa (ok. 15- 20 osób). Otaczają samochód po bokach i przed maską, uderzając
w drzwi i szyby. Otwieram szybę żeby dowiedzieć się o co chodzi, mówię, że w samochodzie jest żona
i małe dziecko, niech nas puszczą. Oni wykrzykują coś w języku ukraińskim, gestykulują i część z nich
stuka w samochód (potwierdzają to chociażby ślady dłoni na brudnym po trasie aucie). Jedyne słowa
jakie rozumiem to przekleństwa. Mówię ponownie, żeby odeszli, dziecko przerażone zaczęło płakać,
żona próbowała je uspokoić. Pamiętając, że jedzie przed nami radiowóz trąbie, żeby zwrócić ich
uwagę, ale bezskutecznie. Nagle jeden z nich zaczął uderzać w szybę od strony dziecka oraz próbował
otworzyć drzwi, które były zablokowane (widać to na załączonym zdjęciu, słyszeli i widzieli, że siedzi
tam dziecko – słychać na udostępnionym przez nich na graniu jak dziecko płacze i oni mówią słowo
„dziecko”). Wtedy rozpoczyna się nagranie udostępnione przez ukraińców. Krzyczą, świecą mi latarką
po oczach, są agresywni. Jeden z nich, stojący przed maską robi gest wołający kogoś (będzie to widać
na nagraniu z kamery- jak tylko je uzyskam, chętnie udostępnię). Słyszę, że ktoś ponownie uderzył w
szybę od strony córki, dziecko płacze, jest przerażone. Nie było czasu na zastanawianie się,
bezpieczeństwo mojej rodziny było zagrożone. Ruszyłem, uciekłem, uwolniłem nas – zwał jak zwał.
Zadbałem o bezpieczeństwo mojej rodziny. W między czasie (przed ruszeniem) żona zadzwoniła na
numer alarmowy i zgłosiła, że grupa ukraińców zaatakowała nas, otoczyli nas, boimy się. Za kilka
kilometrów (przed Stołpiem) zauważyliśmy stojący radiowóz, zjechaliśmy żeby zrelacjonować co się
stało i zgłosić napaść. Usłyszeliśmy jedynie, że ten patrol nie może się stąd ruszyć, że takie sytuacje
dzieją się tu codziennie, że musimy jechać na komendę. Ruszyliśmy w stronę Chełma, ale już po kilku
minutach zauważyliśmy jadący za nami radiowóz na „bombach”, świecący nam długimi. Zatrzymałem
się. Policjant podchodzący do samochodu żeby mnie wylegitymować, pierwsze o co zapytał to
„dlaczego uciekł Pan z miejsca zdarzenia? Potrącił Pan grupę osób nie udzielając im pomocy”.
Odpowiadam, że zostałem zaatakowany, musiałem uciekać. Mam nagranie. Po 40 minutach
oczekiwania – nie wiem na co – policja decyduje, że wracamy na miejsce zdarzenia i robimy
konfrontację z tamtą grupą. W między czasie teściowie zabrali zestresowane dziecko (które swoją
drogą dwie noce nie może spać, wybudza się, płacze). Wróciliśmy na miejsce zdarzenia, policjant kazał
mi zaparkować pomiędzy dwoma tirami ukraińskimi, a wokół mnie stanęli znów ci sami „ludzie”.
Policjant poprosił o wskazanie jednego sprawcy, który zdemolował samochód, zgodnie z prawdą
odpowiedziałem, że to nie był jeden sprawca tylko napadła mnie grupa. Wpisał więc, że kierowca nie
jest w stanie wskazać konkretnej osoby. Policjanci nie chcieli mnie wysłuchać, ciągle mówili tylko, że
zachowanie było karygodne i poniosę jego konsekwencje. Na pytanie „co miałem zrobić?” policjant
odpowiada „wysiąść z samochodu i podejść do radiowozu, który stał niedaleko” albo „na pewno nie
ruszać”. Widzicie chyba Państwo sami jak absurdalnie to brzmi ... Policjant wykrzykuje, że mogłem
połamać im nogi, a nawet zabić, odpowiadam więc, że mogli wybić szybę i zrobić krzywdę mojemu
dziecku (jak zresztą wspomniałem, drzwi są wgniecione kopnięciem od strony, gdzie siedziało
dziecko).
Co na to policjant? „Nie będziemy teraz gdybać, nic Panu nie zrobili”. Nie mam nawet siły ani ochoty
tego komentować, oceńcie sami. Zostałem potraktowany jak napastnik, a nie jak ofiara.
W tym momencie pytam policjanta jaki był powód ich zachowania, czy w ogóle zapytali? Bo ja
odpowiedzi nie uzyskałem od tej grupy. Policjant odpowiedział, że (cytuję) „pokazałeś im tzw. fakera”.
Nie wiem nawet jak się do tego odnieść, poza zwykłym i krótkim zaprzeczeniem... Jechałem z rodziną
do teściów na święta, samochód był wypełniony prezentami, wyjechaliśmy wieczorem żeby dziecko
spokojnie przespało drogę. Nigdzie mi się nie spieszyło, cierpliwie czekaliśmy w korku.
Siedziałem w samochodzie 4 godziny, aż przyjechał technik. W między czasie ukraińscy kierowcy palili
papierosy z owym policjantem, po czym oznajmili, że idą spać do swoich ciężarówek. Policja nie
zaprotestowała. A ja nadal siedziałem zamknięty w swoim samochodzie. Jedną z najistotniejszych
spraw dla funkcjonariusza w tej sytuacji był stan mojego pojazdu (działanie i ustawienie świateł,
działanie wycieraczek, stan opon). W międzyczasie okazało się, że do panów została wezwana karetka,
ale panowie odmówili pojechania na badania do szpitala.
Po tych kilku godzinach przyjechali technicy. Obejrzeli samochód, opisali, porobili zdjęcia. O godzinie
3:30 zostałem puszczony do domu. O 4 dostałem telefon, że zapomnieli zbadać mnie alkomatem i
zaraz podjadą pod dom teściów. Zbadali, życzyli Wesołych Świąt i pojechali.
Sprawa ma trafić do sądu, przy czym poszkodowanym nie będę ja. Policja z góry poinformowała, że
prawdopodobnie w najlepszym wypadku obie strony zostaną ukarane mandatem karnym, a w
najgorszym grozi mi nawet do 5 lat pozbawienia wolności. Dodali również, że ci ukraińcy
prawdopodobnie i tak nie stawią się do sądu, a oni nic nie mogą z tym zrobić.
To jest paranoja.
Nasuwają mi się nadal dwa pytania. Kto pokryje w tym przypadku poniesione straty materialne, a
przede wszystkim, kto poniesie konsekwencje związane z aktualnym stanem psychicznym żony oraz
dziecka.
Ludzie, musimy skończyć w końcu to bezprawie tej „społeczności” w Naszym kraju. ""

darek1234

2023-12-26, 21:13
mit2 napisał/a:

Zmień k***a płytę.
BanderowSSkie k***y organizują się, żeby robić burdel w Polsce - pewnie oszaleli z wdzięczności za okazaną pomoc. Masz jakiś do tego komentarz, czy dalej będziesz pie**olić swoje smuty?



Widzisz, po pierwsze to jesteś ubecki panikarz, bo jesteś Polak (prawdopodobnie), bo każdy Polak to UB-ek, SB-ek, współpracownik gestapo oraz pogromca Żydów. Po drugie, każdy Polak organizuje się, żeby robić w Polsce burdel, bo każdy Polak to burdelarz, złodziej, pijak i to co w pierwszym zdaniu. Po trzecie, nie znam sprawy i jeżeli tak się zdarzyło, że Ukraińcy zaatakowali naszych to trzeba ich rozliczyć

Kidl3r

2023-12-26, 22:45
Oglądnąłem film, przeczytałem komentarzez zwłaszcza wyjaśnienie kierowcy i stwierdzam że prawda jest po środku. Nie ma ona związku z narodowością, ani uprzedzeniami. Polak wk***iony w korku za postuĵ akcji kierowców ciężarówek, myślę że ten autobus mógł brać w tym udział bo z kąd wzięło się na drodze 10 chłopa jednej maści. Pokazał im faka bo oni ewidentnie to wypowiadają i im się to nie podoba. Obchodzą samochód z każdej strony co powoduje że Kierowca z racji zsojej winy, rodziny w aucie i nietypowo niekomfortowej sytuacji postanawia rozładować napięcie pedałem gazu przejeżdżając ludzi.Sprawa trudna bo przedstawia barierę językową, napięcie agresji i nietypowe sytuację która powoduje szybką eskalację. Jak w KatoVice RIP Basia S. Winni obaj. Wyr*chać wszystkich w dupę.

Prosty

2023-12-27, 07:16
O k***a sadole sie budzą.. jak pisałem jebac to banderowskie scierwo to mnie historii chcieli uczyć... jebac szmatoglowych , pejsatych , czarnych i ciapatych , banderowcow I ruskich też. I te k***e z Sejmu Cholownie co ostatnio czarną lage w Sejmie opie**alał

mit2

2023-12-27, 17:02
darek1234 napisał/a:

Widzisz, po pierwsze to jesteś ubecki panikarz, bo jesteś Polak (prawdopodobnie), bo każdy Polak to UB-ek, SB-ek, współpracownik gestapo oraz pogromca Żydów. Po drugie, każdy Polak organizuje się, żeby robić w Polsce burdel, bo każdy Polak to burdelarz, złodziej, pijak i to co w pierwszym zdaniu. Po trzecie, nie znam sprawy i jeżeli tak się zdarzyło, że Ukraińcy zaatakowali naszych to trzeba ich rozliczyć


Ale ty masz naj***ne pod beretem... :roll:
I jak ja mam się do tego bełkotu niby odnieść? Co to ma wspólnego z tym co wcześniej napisałem?

Jebie od ciebie hipokryzją. Każdego kacapa (słusznie), wrzucasz do jednego wora, ale jak ktoś napie**ala (też słusznie) na banderowców to ci się tryb białorycerza odpala i z pianą na pysku lecisz bronić swoich " wschodnich braci".
Rzucasz "onucami" na lewo i prawo, podważasz narodowość - aż się człowiek zastanawia, czy to ty przypadkiem nie jesteś płatnym, chocholim trollem. Jak w przysłowiu: złodziej zawsze najgłośniej krzyczy "łapać złodzieja".

neo001

2023-12-27, 17:36
darek1234 napisał/a:

bo każdy Polak to UB-ek, SB-ek, współpracownik gestapo oraz pogromca Żydów.



Dobrze żeś się sprzedał bandero żeś nie Polak tylko śmieć!

darek1234 napisał/a:

Po drugie, każdy Polak organizuje się, żeby robić w Polsce burdel, bo każdy Polak to burdelarz, złodziej, pijak i to co w pierwszym zdaniu.



I tu znowu banderowiec zasrany siedzący u nas obraża Polaków!

darek1234 napisał/a:

Po trzecie, nie znam sprawy i jeżeli tak się zdarzyło, że Ukraińcy zaatakowali naszych to trzeba ich rozliczyć



Nie znasz, a się wypowiadasz uadlińcu. Zakoduj do tego pustego łba upadlińcy nigdy nie będą nam braćmi, a tacy jak ty powinni bronić swojej upadlinki i nie udzielać się na polskich stronach.