18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Muai thai demonstration

~tip.top • 2011-03-02, 15:04
lata ćwiczeń nie poszły na marne :P


darksun

2011-03-02, 23:22
mikel1994 napisał/a:

A teraz do autora i gimbusiarni którzy wygrywają na szkolnych "solówkach" dzięki "podstawowym lou kingom" wypowie się zawodnik: przedewszystkim nie wiem co gość na filmiku chciał odpie**olić... Filmik jest prawdopodobnie nagrany dla jaj, bo nawet na pokazach muay boran nikt nie stoi w tak ch*jowej pozycji. Po drugie, jakby chciał się napiąć, to by kopał low kicka, a nie jakiegoś ch*jowego soccer kicka w elastyczne drewno. I kolejna sprawa dla tych, którzy myślą że tajowie są przech*jami w kopnięciach - nie ma czegoś takiego jak twarde piszczele. W walce się tego po prostu nie czuje, dlatego można napie**alać low kicki na pełnej piździe. Ćwiczenia tajów na drzewach nie jest mitem, a bynajmniej nie powinno to być rozumiane w ten sposób, jak rozumieją to europejczycy. Otóż jak dobrze pamiętam, to oni napie**alają w bananowce, które są mniej więcej takie, jak twardy worek bokserski i wcale nie niszczą sobie przy tym piszczeli. Niektórzy nie czują bólu? Oczywiście... Ja mam pasmo górskie na piszczelach od kopania po wystających łokciach, kolanach i biodrach bez ochraniaczy i w niektórych miejscach prawie w ogóle nie czuję bólu. To nie jest kwestia utwardzenia, a stępienia nerwów występujących na przedniej części piszczela (pamiętacie z biologii? Neurony się nie odbudowują, ani nie dobudowują, jedynie we wczesnych latach życia jest możliwość przemiany komórki neurogleju w komórkę nerwową), przez co traci się... Nie czucie, a odczuwanie bólu w piszczelu (znów biologia - receptory czuciowe leżą płycej na powierzchni skóry niż receptory bólowe, które są bardziej wrażliwe na mocny nacisk. Jeżeli czujesz ból, to komórka czuciowa się dostosowuje i siłą przechodzi na receptor bólowy). Jest jeszcze jedno prawo pewnego lekarza, które głosi, że odbudowująca się kość zarasta o wiele gęściej (tak w dużym uproszczeniu), co jest prawdą, ale trzeba by zmiażdżyć sporą część piszczela i poczekać aż się odbuduje, Trenowanie sztuk walk powoduje jedynie powstawania "narośli" i niejako "dziur" w pewnych miejscach na piszczelach, które są cholernie bolesne przez jakiś czas.

Dziękuję, dobranoc.



wypie**alaj z ta lektura do szkoly ... myslisz ze komus chce sie ten syf czytac ?

yoshi

2011-03-02, 23:22
@mikel1994

propsy. Przeczytałem !

trenowałem również, wiec z początkiem musze się zgodzić, z resztą też.

@up

ty tez.

Venomeq

2011-03-02, 23:25
@up skąd to skopiowałeś ?

kozon1

2011-03-03, 06:38
mi sie nie chce czytac :P :D

ni...........13

2011-03-03, 17:59
A ja przeczytałem i nawet zacnie napisane, ale jakoś zajebistością teraz nie ociekam.

Anone

2011-03-03, 18:48
@mikel1994
część faktycznie prawda, część jednak bredni

ale agreed with @darksun - to sadistic na ch*j tyle drukujesz, pochwalić się chcesz, że masz 16 lat i cośtam się ruszasz?

K1Rules

2011-03-03, 19:38
k***a.. i h*j też cwicze MT i Kickboxing ale do h*ja pana.... jakby chciał kopnąc low kicka to ten kij powinien srac pionowo a nie poziomo.... Z resztą to jakiś przygłup jest... bo prawdziwi fighterzy nie muszą pokazywac przed publiką co potrafią...

Gienek2

2011-03-04, 10:02
no ja jak się uczyłem kopać to z początku po 3 kopnięciach z użyciem siły musiała być przerwa bo noga wysiada

jak się nie wie jak to robić to można bardziej się skrzywidzć niż dojść do czegokolwiek

pakicito

2011-03-04, 19:24
ale tu k***a karatekow