18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach

Mściwy grafik

dzarul • 2014-03-20, 22:31
Edd Joseph, 24-letni grafik z Bristolu, został oszukany przez sprzedawcę internetowego, który nie przesłał mu opłaconej przelewem konsoli Play Station i zestawu gier. Mści się więc na oszuście, wysyłając mu smsami komplet 37 dzieł Szekspira.

Jak donosi dziennik „The Bristol Post”, kiedy Edd uświadomił sobie, że nie otrzyma zakupionego towaru, poczuł się bezradny. Policja wyjaśniła mu, że szanse na złapanie oszusta są niewielkie, a serwis ogłoszeniowy Gumtree nie bierze odpowiedzialności za tego typu przelewy. Edd posiadał namiary telefoniczne na nieuczciwego sprzedawcę, zastanawiał się jedynie, co takiego mógłby mu napisać, aby wywołało to jakąkolwiek reakcję. Wtedy odkrył, że w swoim iPhonie może kopiować dowolnie długi tekst z internetu i jednym kliknięciem wysyłać go w formie smsów. Z racji tego, że posiada abonament pozwalający mu na wysyłanie nieograniczonej liczby wiadomości tekstowych, w pierwszej kolejności przesłał więc oszustowi „Makbeta”. Po godzinie otrzymał odpowiedź, po kilku kolejnych zaczęły przychodzić obraźliwe smsy.

Edd pozostaje jednak niewzruszony. Do tej pory wysłał nieuczciwemu sprzedającemu 22 sztuki Szekspira, w tym „Otella” i „Hamleta”. Zostały dostarczone pod wskazany numer telefonu w formie 17 424 smsów. Jak wylicza, przesłanie pozostałych 15 dzieł słynnego barda zajmie mu jeszcze kilka dni, a telefon nieuczciwego sprzedawcy będzie odbierał je przez tydzień.

Pomysłowy grafik zdradził, że ostatnio oszust dzwoni do niego z obelgami. „Próbowałem zapytać go, czy podobały mu się sztuki, ale był bardzo zmieszany. Mam zamiar robić to dalej. Jeśli nie mogę zrobić nic innego, przynajmniej podzielę się odrobiną kultury z kimś, kto prawdopodobnie nie miał z nią za wiele do czynienia”.
Ostatni akapit mnie rozwala :D

lemo1029

2014-03-21, 12:58
Polskiej policji zajęło 2 lata ustalenie miejsca zamieszkania osoby, która zrobiła przekręt na mój telefon (też po wpłacie nie wysłał mi towaru), 2 lata poszukiwań po tym, jak podałem jego numer konta -.-

wodzu11

2014-03-21, 16:01
Cytat:

@BPG część ludzi jeszcze nie posiada takowych wynalazków lub jak wykazuje sama inteligencja delikwenta jest to zwyczajnie zbyt skomplikowane działanie do wykonania na jego skromny móżdżek.



I znowu trzeba gimbusów douczać... no k***a mac...

Artykuł chyba jest stary ( skoro mowa o PSX ), albo koleś ma jakąś bardzo poj***na vendette czyt ch*j wie co ( skoro przez kilka lat skrupulatnie wysyłał typkowi smsy) i powinien iść na profilaktyczne odj***nie, bo moze kiedyś kogoś odjebac (albo wiele osób ;/)

No ale wracając do edukacji. Moje drogie gimby... za czasów kiedy wy jeszcze zapie**alaliście z kijkiem w piaskownicy i nie było srajfonów i innych telefonów tego typu a proste "cegły" przy których Nokia 3310 to cud techniki, popularnym było w polszy wysyłanie SMSów z bramek internetowych (bo taniej) a ze można było wysyłać w taki sposób do chyba 250 znaków, bylo to ok. Tylko ze do bramek można było wklejać tekst, a co najważniejsze, starsze telefony nie posiadały możliwości przewijania, bo maiły male wyświetlacze, i trzeba było "przejechać" cały tekst (dla niedojebów: na wyświetlaczu mieściło się tylko kilka słów naraz) co wk***iało posiadaczy tych telefonów. Kilka takich smsow dziennie i człowiek dostawał k***icy. Wiem, bo znajomy tak wk***iał typków, których znal i wiedział jakie maja telefony :D

to...........tt

2014-03-21, 22:18
wodzu11 napisał/a:



I znowu trzeba gimbusów douczać... no k***a mac...

Artykuł chyba jest stary ( skoro mowa o PSX ), albo koleś ma jakąś bardzo poj***na vendette czyt ch*j wie co ( skoro przez kilka lat skrupulatnie wysyłał typkowi smsy) i powinien iść na profilaktyczne odj***nie, bo moze kiedyś kogoś odjebac (albo wiele osób ;/)

No ale wracając do edukacji. Moje drogie gimby... za czasów kiedy wy jeszcze zapie**alaliście z kijkiem w piaskownicy i nie było srajfonów i innych telefonów tego typu a proste "cegły" przy których Nokia 3310 to cud techniki, popularnym było w polszy wysyłanie SMSów z bramek internetowych (bo taniej) a ze można było wysyłać w taki sposób do chyba 250 znaków, bylo to ok. Tylko ze do bramek można było wklejać tekst, a co najważniejsze, starsze telefony nie posiadały możliwości przewijania, bo maiły male wyświetlacze, i trzeba było "przejechać" cały tekst (dla niedojebów: na wyświetlaczu mieściło się tylko kilka słów naraz) co wk***iało posiadaczy tych telefonów. Kilka takich smsow dziennie i człowiek dostawał k***icy. Wiem, bo znajomy tak wk***iał typków, których znal i wiedział jakie maja telefony :D



Ja czasami tak wk***iałem kolegę, który raz mnie w bambuko zrobił i wysłał mi pod moją nieobecność, kiedy wyszedłem do kibla, sms z mojego telefonu na jakiś seks telefon. Od tego czasu codziennie przychodził mi 1 smsy, który kosztował 2.33 zł bodajże. Wkońcu udało mi się to wyłączyć, bo w umowie smsowej zawarte było, że wyłączyć da się dopiero po skończonej prenumeracie (14 sms). Wymyśliłem więc banalny sposób, aby jego tak wkręcić, jak on mnie za darmo. Znalazłem bramkę sms do Plusa za darmo, gdzie w jednej wiadomości można było wysyłać maksymalnie 600 znaków. Zobaczyłem wtedy na internecie, że model mojego kolegi telefonu ma pamięć na 50 smsów. Wysłałem mu więc dość krótkie opowiadanie erotyczne, nie pamiętam tytułu w kilku częściach, gdzie zapewne musiał około 20 razy czyścić skrzynkę, najlepsze jest to, że każdy sms musiał usuwać ręcznie :) . Tak więc, co usunął, to przychodził nowy. Za te 17 złotych z mojego konta stracił dużo czasu i nerwów, że mało nie uszkodził sobie telefonu.

Ps: moim pierwszym telefonem była Nokia 3310 :D , do dziś ją mam, nauczyłem na niej babcię dzwonienia i służy jej w najlepsze, j***ć te nowoczesne telefony dla seniorów, w których po upadku na podłogę pęka albo wyświetlacz, albo szybka.

Troller

2014-03-22, 15:00
Głupoty, większość telefonów ma opcję dodać numer do listy "blokowanych". Ja zawsze tak robię jak mi jakieś reklamy zaczną przychodzić.