18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Mój kraj taki piękny!

poldekmisiak • 2014-01-16, 13:58
Wszyscy znają tą sprawę: pie**olony pijany psychol wjeżdża w 2 rodziny po pijaku ginie 6 osób:




Grozi mu tylko 15 lat wiezienia (conajwyzej :homer: )



Zatrzymano fałszerzy pięciozłotówek i zgadnijcie ile im grozi?





Mój kraj, taki piękny, sprawiedliwy. :bomba:

Machol

2014-01-17, 00:07
@stalowyszczur - zgłoś się na badania czy umiesz czytać ze zrozumieniem.

Ale jakbyś nie miał odwagi się zbadać, to Ci wyjaśniam: Ponieważ napisałem "Zabijasz kogoś - szkodzisz tylko jemu." oznacza to, że była by to moja osobista szkoda, zaszkodziło by mi to. Człowieku, z jakiej dupy wyjąłeś twierdzenie że by to mi nie zaszkodziło?

człowiek_zły

2014-01-17, 01:16
Bardziej mnie boli, że mam fałszywe pieniądze niż to, że ktoś zdechnie,

Zielonek92

2014-01-17, 02:34
To zobacz sobie ile grozi za posiadanie 1 grama suszu -.- poj***ne prawo

mare30ks

2014-01-17, 09:50
rbpp napisał/a:

Bo w naszym kochanym kraju wartość pieniądza jest większa niż życie obywatela. Nie powinno Cię to dziwić.



nie w naszym tylko wlasciwie w kazdym

TempT napisał/a:

Dlatego będę głosował na Korwina. Nawet z minimum w sejmie poprzewraca ten burdel do góry nogami. Normalnie nie będzie, ale przynajmniej będzie śmieszne w tym chlewie zwanym Polską.



agitka pelna geba widze, w kazdym temacie jakis uprzejmy musi wpie**olic post ze bedzie glosowal na korwina to bedzie zajebiscie
duzo wam za to placa?
:homer:

Lipton92

2014-01-17, 13:23
Ograniczone horyzonty niektórych komentujących sprawiają, że nie potrafią pojąć, czym dla kraju jest fałszowanie pieniędzy. Współczuję, tylko tyle mogę powiedzieć. A takie populistyczne gówno jak "w tym kraju pieniądz ważniejszy do człowieka" zostawcie lewakom od "darmowe tu wstaw dowolny przykład świadczenia socjalnego".

rbpp

2014-01-17, 13:54
@mare30ks, jednak są kraje gdzie za morderstwo winny dostaje karę śmierci lub większy wyrok pozbawienia wolności.

Nie chcę zgrywać mądrego bo nigdy się w temat kar za morderstwa nie zagłębiałem, jednak przyznaj że możliwe wyroki w obu przypadkach są nieadekwatne do przewinienia.

Spowodowanie wypadku, w którym ginie 6 osób >> wyrok do 15 lat pozbawienia wolności.
Fałszowanie pieniędzy >> wyrok do 25 lat więzienia.

Gdzie tu sprawiedliwość?

stalowyszczur

2014-01-17, 13:54
Cytat:

Ale jakbyś nie miał odwagi się zbadać, to Ci wyjaśniam: Ponieważ napisałem "Zabijasz kogoś - szkodzisz tylko jemu." oznacza to, że była by to moja osobista szkoda, zaszkodziło by mi to.



Oznacza to raczej tylko w twojej glowie. I popracuj chlopcze nad jezykiem polskim, zwlaszcza znaczenie slowa "tylko"

bapmek

2014-01-18, 03:39
rbpp napisał/a:

@mare30ks, jednak są kraje gdzie za morderstwo winny dostaje karę śmierci lub większy wyrok pozbawienia wolności.

Nie chcę zgrywać mądrego bo nigdy się w temat kar za morderstwa nie zagłębiałem, jednak przyznaj że możliwe wyroki w obu przypadkach są nieadekwatne do przewinienia.

Spowodowanie wypadku, w którym ginie 6 osób >> wyrok do 15 lat pozbawienia wolności.
Fałszowanie pieniędzy >> wyrok do 25 lat więzienia.

Gdzie tu sprawiedliwość?



Nieadekwatny jest najwyższy wymiar kary dla pijaka-kierowcy. Dla falszerzy powinno być do dożywocia, więc tez nieadekwatnie. Ale pewnie nie o to wam chodziło, bystrzaki?

Za korupcję też powinno być do dożywocia ;-)