18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach

Modernizacja chromosomu

Pravicow • 2015-11-08, 16:02
Budzę się o 12, niedziela, elegancko. Weekend to taki czas, że można wyjść gdzieś ze znajomymi i zapomnieć o pracy. Wstaję, robię kawusię i nagle mi się przypomina - "K****, chrzest dziecka mojego brata już 21.11.15 r.", zostałem poproszony o bycie chrzestnym, a że cała rodzina wierzy - oprócz mnie, to w porządku. Z chęcią to zrobię, bo jednak - tylko rodzina się liczy.

Wchodzę na stronę parafii, w której nie byłem od czasu wypraw krzyżowych i patrzę - kancelaria czynna: we wtorki od 9 do 10 i od 15 do 17, czyli podczas mojej pracy - dupa. Myślę - "ok, pójdę na mszę i załatwię papiery po niej - zaświadczenie, że mogę być chrzestnym i o odbyciu nauk jakichś tam". 13:40, git, wychodzę.

Spokojny spacerek, wszystko git, w rynku jakaś giełda, idę powoli - patrzę, drzwi do kościoła otwarte, spoko - wchodzę i oczy mi krwawią - załapałem się na mszę dla ludzi, których Bóg hojnie obdarował dodatkowym chromosomem. Wchodzę i staję gdzieś z brzegu, przy wyjściu, bo się boję. Smutny widok, samotne matki z chorymi dziećmi, serio przykro, ale skoro myślą, że to coś da, to ok. Msza trwa w najlepsze, a że mi się nudzi, to rozglądam się po terenie i spostrzegam takie oto dzieło - mała gablotka, w której jest +-40 żarówek imitujących świeczki, a pod spodem otwór z podpisem: "Na znak wiary - dla kościoła" - 2 zeta trzeba wrzucić, żeby żarówka paliła się przez +- 5 minut :krejzi: To już pomijam, że standardowej świeczki bym nie kupił, ale takie "zmodernizowanie" wiary to heca...


Halman

2015-11-08, 16:13
techniki religii się nie boi... elektryczne świeczki? Młynki modlitewne w tybetańskich klasztorach też są zasilane elektrycznie... jeden obrót młynka = jedna modlitwa... wszystko na chwale bóstw

CzarlsXD

2015-11-08, 17:44
Może modlili się o to, żeby zamiast pieniędzy, Bóg zabrał chromosom

kalijanek

2015-11-08, 18:22
jak w dzisiejszych czasach CHOCIAŻ TROCHĘ INTELIGENTNI ludzie mogą dawać pieniądze na kościół? Nie ogarniam głupoty tego narodu

decode21

2015-11-08, 19:00
Skoro jesteś niewierzący to po kiego ch*ja się pchasz na chrzest? Zapewne bo matka będzie krzyczeć. Powodzenia na spowiedzi ale pewnie nie będziesz miał odwagi uczciwie się wyspowiadać i grzechy spiszesz sobie z neta. Tylko poco to robisz skoro jesteś oświeconym ateistą?
Widzisz ty się boisz niepełnosprawnych a kościół zapewnia im spotkanie i wsparcie. W mojej miejscowości często organizowane są w kościele spotkanie dla osób starszych schorowanych samotnych bo rodzina rzadko ich odwiedza jak i również zbiorki dla najbiedniejszych parafian.

Ateista na 80% bo mama będzie krzyczeć a brat się obrazi.

kalijanek napisał/a:

jak w dzisiejszych czasach CHOCIAŻ TROCHĘ INTELIGENTNI ludzie mogą dawać pieniądze na kościół? Nie ogarniam głupoty tego narodu



Jak chcesz to sobie poczytaj:
http://www.deon.pl/religia/wiara-i-spoleczenstwo/art,9,porozmawiajmy-o-finansach-w-kosciele,strona,1.html

Pawlogen

2015-11-08, 19:41
piwo za walic islam :P

en...........ea

2015-11-08, 22:15
Wiara to jedno i nie ma w tym nic złego, a działania kościoła jako instytucji to zupełnie inna sprawa.

Gizmolka

2015-11-08, 22:32
W Licheniu co 5 kroków masz gablotkę typu wrzuć monetę, to zapali się świeczka i inne tego typu skarbonki.

Bankracy

2015-11-09, 06:25
Raz przypomniało mi się na imprezie, że za parę godzin mam być chrzestnym...

Ma...........gw

2015-11-09, 13:19
decode21 napisał/a:

Skoro jesteś niewierzący to po kiego ch*ja się pchasz na chrzest? Zapewne bo matka będzie krzyczeć. Powodzenia na spowiedzi ale pewnie nie będziesz miał odwagi uczciwie się wyspowiadać i grzechy spiszesz sobie z neta. Tylko poco to robisz skoro jesteś oświeconym ateistą?
Widzisz ty się boisz niepełnosprawnych a kościół zapewnia im spotkanie i wsparcie. W mojej miejscowości często organizowane są w kościele spotkanie dla osób starszych schorowanych samotnych bo rodzina rzadko ich odwiedza jak i również zbiorki dla najbiedniejszych parafian.
Ateista na 80% bo mama będzie krzyczeć a brat się obrazi.
Jak chcesz to sobie poczytaj:
http://www.deon.pl/religia/wiara-i-spoleczenstwo/art,9,porozmawiajmy-o-finansach-w-kosciele,strona,1.html



Skoro jesteś niewierzący to po kiego ch*ja się pchasz na chrzest? Zapewne bo matka będzie krzyczeć.

Cała rodzina chłopaka wierzy, może ma parcie? Nie chce zrobić przykrości rodzinie, sam twierdzi, że rodzina jest najważniejsza.
Czytanie ze zrozumieniem się kłania.

Powodzenia na spowiedzi ale pewnie nie będziesz miał odwagi uczciwie się wyspowiadać

Czemu ma swoje tajemnice i wstydliwe czyny opowiadać nieznanemu mężczyźnie w sukni?

jesteś oświeconym ateistą

Czy w tekście się tak nazwał? Chyba nie. Może jest buddystą?

Widzisz ty się boisz niepełnosprawnych a kościół zapewnia im spotkanie i wsparcie. W mojej miejscowości często organizowane są w kościele spotkanie dla osób starszych schorowanych samotnych bo rodzina rzadko ich odwiedza jak i również zbiorki dla najbiedniejszych parafian.

No i spoko, niech zapewnia, chociaż tyle z niego pożytku.

Aha i ten twój link :lol:
Pierwsze zdanie: Wiadomo, że Kościół nie jest przedsiębiorstwem
No ja pie**ole :lodowka:

p0lybius

2015-11-09, 20:19
Nie rozumiem tego.

Ateusz, ale "może nie chce zrobić przykrości rodzinie"; "bo rodzina się liczy" bo coś tam coś tam.

No to konsekwencji trochę, bo na razie wychodzi hipokryzja. Zaświadcza przed ludźmi na chrzcie, że będzie wychowywał dziecko w wierze, ale przecież nie wierzy.
Idzie do spowiedzi, co jest jednym z warunków bycia chrzestnym, ale "Czemu ma swoje tajemnice i wstydliwe czyny opowiadać nieznanemu mężczyźnie w sukni? "
No właśnie, czemu? Też chciałbym wiedzieć. Ale przecież pójdzie żeby dostać papier.

Typowy ateusz. 3/4 dzieci ateistów oczywiście chodzi na religię, do chrztu, śluby kościelne "bo to takie uroczyste i piękne" i tym podobne cyrki.

To takie ateistyczne "JP na 80% bo mi ukradli samochód i muszę to gdzieś zgłosić".

No ale i tak przedstawi ci taki argumenty i będzie pie**olił, że to jak najbardziej prawidłowa postawa i wcale nie kłóci się z jego światopoglądem. Jeszcze na końcu podsumuje słowami "ja pie**olę" żeby wielce pokazać, że przecież ma rację, bo ateista nawet jak odstawia takie cyrki i robi z siebie idiotę to i tak ma rację.

To mniej więcej tak jak pisać "j***ć pedałów, do pieca z nimi. Ale ostatnio zrobiłem Sebowi loda bo go rzuciła dziewczyna i musiał mu ktoś pomóc. No musiał i już, jakie debile jesteście, że piszecie o mnie 'pedał', przecież to nie było pedalstwo tylko pomoc dla kolegi. No ja pie**olę. :lodowka: "

Adrjan77

2015-11-09, 20:23
z ateistami jest ten sam problem co z wegetarianami, po czym ich poznać? powiedzą ci o tym w przeciągu pierwszych pięciu minut rozmowy.
tak konformistycznych ludzi jak oni nie widziałem, czemu są przeciw KK? z reguły argumenty, że księdza to pedofile (tak telewizja mówi przecież). Jak jest na prawdę? nikt z nich tego nie wie na prawdę, statystyki mówią, że księża to jeden z tych "zawodów" w którym pedofili jest najmniej, ale oczywiście, wszyscy są ludzmi i tam się znajdą czarne owce, z tym, że tv trąbi o tym jak spadającej komecie, jest sensacja.
Ale nikt nie wypisze dzieciaka przecież z wuefu, jak się okaże, że jeden nauczyciel z drugim robili zdjęcia małolatkom, zdarza się przecież.
Kasa? oooooo! jaki to kościół bogaty itp. Ale k***a o pięknych tradycjach i obyczajach nikt nie pamięta.
Mogę się założyć, że z ciebie taki ateista, że już ci ślinka cieknie na myśl o prezentach pod choinkę.
nju ejdż k***a atheista. ch*j wam w dupe chorągiewki.

Majkizrpgw napisał/a:

Cała rodzina chłopaka wierzy, może ma parcie? Nie chce zrobić przykrości rodzinie, sam twierdzi, że rodzina jest najważniejsza.
Czytanie ze zrozumieniem się kłania.


ale z dupy argumenty.
A jak by cała rodzina Twoja była pedałami, to dałbyś się wyr*chać w dupe, żeby im przykrości nie zrobić? k***a, albo masz zasady, albo nie.

co...........an

2015-11-09, 20:29
Możecie sobie pie**olić że nie jestem zbyt aktywnym użyszkodnikiem sadola itp. ale fakty są nastepującę:
- konto mam od trzech lat, przeglądam od chyba sześciu
- jak widzę taki kał na głównej jak ten temat to mnie krew zalewa
- jak widzę taką suterenę umysłową jak w większości komentarzy pod tym tematem to mnie krew zalewa
- jak widzę że autor tematu wpisuje "walić islam" albo jakieś inne nośne w danym czasie hasło żeby się przypodobać sado-gimbazie, najlepiej zajebiście małą czcionką, to mnie krew zalewa

Wiem że sadol się zajebiście zmienił przez lata, ale to przelało szalę goryczy: sp***alam stąd, usuwam konto i ch*j wam w dupę.

serenity

2015-11-09, 20:32
Ja całej rodzinie i znajomym mówię po prostu: "Nie nadaję się na chrzestnego", tylko tyle, to wystarczy. Nie odmawiam tylko mówię. Wilk syty i owca cała.
Pozdrawiam.

Bo nie zdążyłem:
@cococaban dam piwo jak usuniesz :-)
Pozdro

Co...........an

2015-11-09, 21:19
Czekałem na puentę, no i ch*j, brak.