18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Mitologia chrześcijańska

0statniSprawiedliwy • 2012-09-06, 18:33
Trochę podpadnę katolikom, ale oto "protoplaści" Jezusa:

(na zdjęciach mamy malowidła ze starożytnych miejsc ze zmartwychwstaniem i innymi scenami "biblijnymi", które takowymi nie są)



Cytat:


Warto odnotować, że Ciemność i Światło, czy Dobro i Zło - to jedne z najważniejszych mitologicznych dualizmów, obecnych i wyrażanych na wielu płaszczyznach po dziś dzień. Najogólniej mówiąc, historia Horusa jest następująca: Horus narodził się z dziewicy (Isis-Marii) 25-go grudnia Jego narodzinom towarzyszyła gwiazda na wschodzie za wskazaniem której szło 3 królów by oddać cześć nowo narodzonemu zbawcy.

W wieku 12 lat był nauczycielem syna marnotrawnego, a w wieku lat 30 został ochrzczony przez postać zwaną ANUP i tak zaczął się jego stan duchowny. Horus miał 12 uczniów, z którymi podróżował, czyniąc cuda takie jak uzdrawianie i chodzenie po wodzie. Horus był znany pod wieloma imionami: Prawda, Światło, Pomazaniec Boży, Dobry Pasterz, Baranek Boży i wiele innych.

Po tym jak został zdradzony przez TYPHONA, Horus został ukrzyżowany, pochowany na 3 dni, a potem zmartwychwstał. Te atrybuty Horusa, oryginalne czy nie, wydają się przenikać wiele światowych kultur, a dla wielu innych bogów mitologiczna struktura jest taka sama. ATTIS z Frygii - urodzony 25 grudnia przez dziewicę NANA; ukrzyżowany; złożony w grobie, po 3 dniach zmartwychwstał.





KRISZNA z Indii, urodzony przez dziewicę Devaki; z gwiazdą na wschodzie zapowiadającą jego nadejście; czynił cuda; a po śmierci zmartwychwstał.

Grecki Dionizos, syn dziewicy; urodzony 25 grudnia; był podróżującym nauczycielem który czynił cuda np. zamieniał wodę w wino; nazywany był "Królem Królów", "Synem Bożym", "Alfą i Omegą" itd; a po śmierci, zmartwychwstał.

MITHRA z Persji, syn dziewicy; urodzony 25 grudnia; miał 12 uczniów; czynił cuda; a po śmierci został pochowany na 3 dni a potem zmartwychwstał. Był też nazywany "Prawdą", "Światłem" i wiele innych.

Interesujące, że dniem świętym dla Mithry była niedziela. Faktem jest, że istnieje szereg zbawicieli, z różnych okresów, z całego świata, którzy pasują do tej samej charakterystyki.



Wycięte ciekawsze fragmenty:

W Starym Testamencie jest historia Józefa.

Józef był prototypem Jezusa. Narodziny Józefa były cudem - Jezusa narodziny także. Józef miał 12 braci - Jezus miał 12 uczniów. Józef został sprzedany za 20 srebrników - Jezus za 30. Brat "Juda" dokonuje zdrady Józefa - uczeń "Judasz" dokonuje zdrady Jezusa. Józef zaczyna pracę w wieku 30 lat - Jezus także. Lista podobieństw jest długa.

"Religia Chrześcijańska jest w jakimś sensie kopia kultu Solarnego, w której postawiono osobę Chrystusa w miejsce Słońca i oddaje się mu cześć pierwotnie oddawaną Słońcu. Chrześcijaństwo nie opiera się na prawdzie do końca na prawdzie. Chrześcijaństwo jest jedynie Rzymską historią rozkręconą politycznie. Prawda jest taka, że Jezus był Bóstwem Solarnym gnostyckiej sekty Chrześcijan.

To było polityczne zagranie, by wykorzystując Jezusa zyskać kontrolę nad społeczeństwem.

W 325 r.n.e. cesarz Rzymu Konstantyn zwołał Radę Nicei. Podczas tego spotkania polityczna doktryna chrześcijańska została zatwierdzona. I tak zaczęła się długa historia Chrześcijaństwa, przesiąknięta krwią i duchowymi kłamstwami. A przez następne 1600 lat Watykan trzymał polityczną władzę nad całą Europą. Doprowadzając do okresów zwanych "Ciemnymi Wiekami", podczas których zaistniały Krucjaty czy Inkwizycja. Chrześcijaństwo, razem ze wszystkimi innymi teistycznymi systemami, do pewnego stopnia jest oszustwem wieku. Służyło oderwaniu gatunków od naturalnego świata, i od siebie samych. Polega ono głównie na ślepym słuchaniu autorytetów.

A potem pojawia się splagiatowana historia Mojżesza. Kiedy Mojżesz się urodził, miał zostać włożony do kosza i puszczony na rzekę, by uniknąć dzieciobójstwa. Został uratowany przez córkę króla i wychowany na księcia. Ta historia została zaczerpnięta z mitu o SARGONIE z Akkad, około 2250 przed naszą erą Sargon po narodzinach by uniknąć śmierci został włożony do kosza i spuszczony rzeką.

Został uratowany i wychowany na księcia przez królewnę AKKI. Poza tym Mojżesz jest znany jako Dawca Prawa, który dał 10 Przykazań. Ale idea dawania prorokowi przez Boga prawa na górze jest także starszym motywem. Mojżesz jest tylko kolejnym prawodawcą w długiej linii sukcesji takich postaci w chronologii.

W Indiach - MANU był wielkim dawcą prawa.

Na Krecie - MINOS - zstąpił z Góry Dicta, gdzie ZEUS dał mu święte prawa.

W Egipcie był MISES, który zniósł kamienne tablice ze spisanym prawem.

MANU, MINOS, MISES, MOSES (Mojżesz) Nawet 10 przykazań, zaczerpnięto bezpośrednio z egipskiej Księgi Zmarłych.

Co w Księdze Zmarłych napisano jako "Nie ukradłem" stało się "Nie kradnij," "Nie zabiłem" - "Nie zabijaj," "Nie skłamałem" - "Nie dawaj fałszywego świadectwa", itd.

Faktycznie religia egipska jest podstawą całej Judeochrześcijańskiej teologii.

Chrzest, życie po życiu, sąd ostateczny, dziewico-rództwo, wskrzeszenie, ukrzyżowanie, arka zbawienia, obrzezanie, zbawiciele, święta komunia, wielka powódź, Wielkanoc, Boże Narodzenie, Pascha i wiele wiele innych, to cechy koncepcji egipskich długo wyprzedzających Chrześcijaństwo i Judaizm.







Link do całości : http://www.eioba.pl/a/1ncr/czy-plagiat-chrzescijanstwa-byl-mozliwy

Pozdrawiam :)

Templariusz Mariusz

2012-09-07, 00:43
A bardzo k***a przepraszam, mój usunięty post to cytat z filmu "Wszyscy jesteśmy Chrystusami"!

Thor14

2012-09-07, 00:44
TyTakTwierdzisz napisał/a:

UWAGA


Jak zawsze wojna- "katole" robią burzę. Tylko kim wy k***a jesteście, proponuję pójść na archeologię nauczyć się jakiegoś k***a sumeryjskiego, majowego, hebrajskiego, aramejskiego, czytać hieroglify itd, przeprowadzić badania i obalić wszystko co inni wam wytykają. Choć ze swoim światopoglądem możecie co najwyżej być profesorami łopatologii, a z języków znać łacinę podwórkową. Ślepi idioci. Przecież to, że wiele religii pochodzi z jednej, jest faktem naukowym. Ludzie k***a zęby zjedli całe życie badając cywilizację, żeby to odkryć, a tu jeden z drugim, pajac j***ny będzie zza monitora pie**olił śmieci. Proponuję zagłębić się w badania Alana Alforda, Ericha von Danikena Waltera-Jorg Langbeina. To są autorytety w archeologii i w badaniach ludzkich dziejów, polecam książkę "BOGOWIE NOWEGO TYSIĄCLECIA" pierwszego z panów, tam macie jasne dowody. Przypie**alacie się do źródeł?? Każde źródło podważające waszą fanatyczną wiarę, jest złe, szatańskie zakłamane, a sami się na nie powołujecie. I się k***a nauczcie czytać ze zrozumieniem, w artykule nie ma napisane, że boga nie ma, tylko, że inni wierzą w to co wy pod zmienioną nazwą. Języki też się wzięły z prajęzyka, później były 3 języki i tak się rozmnożyły. Zacznijcie być obiektywni, a nie jak jakieś wyprane j***ne ZOMBIE. Otwórzcie oczy bo dajecie się r*chać w dupę nie dość, że rządowi, to jeszcze kościołowi. Wierzcie sobie, ale nie płaćcie za wiarę, myślicie, że bóg potrzebuje waszych pieniędzy?

Wk***iliście mnie. O!

I jeszcze takie pytanko- jeżeli bóg jest od zawsze, dlaczego chrześcijaństwo istnieje od czasów Jezusa dopiero?



Jak na razie to burze robisz Ty, a nie katole.
Z tymi trzema postaciami to doj***łeś. Oni są wyśmiewani w świecie archeologicznym, a nie są autorytetami. Pewnie w ich teorie, że życie na Ziemi stworzyli kosmici też wierzysz.
Rozumiem, można się fascynować takimi teoriami, ale żeby od razu tłuc innym do głowy, że to prawda to gorsze od współczesnego Kościoła katolickiego.
Dziwne, że zawsze w takich teoriach przeciwnicy religii posługują się argumentami z jednej lub dwóch książek.
Poczytaj jeszcze "Zakazaną archeologię", będziesz miał dalsze pole do popisu :D .

0statniSprawiedliwy

2012-09-07, 00:44
@up Ty nie rozumiesz, że ST nie jest księgą stworzoną przez chrześcijan, tylko przez nich przejętą?

arkadiuss92

2012-09-07, 00:46
po pierwsze przestań się pluć, po drugi wielkimi literami napisałem w cudzysłowiu jeśli wiesz w ogóle co to oznacza... po trzecie nie mam pretensji że moi rodzice tak zrobili, po prostu byli tak wychowani, wyobraź sobie że kiedyś kościól dawał poczucie bezpieczeństwa, tak jak moi dziadkowie którzy żyli podczas wojny i mojej ŚP prababci którą miałem szczęście znać i wykorzystać to co mi przekazała... jedno wiem moi przodkowie nie chodzili do kościoła oddawać czci księdzu ale Bogu, nikomu nie muszę za to płacić... ale co tu pisać i tak tego nie ogarniesz bo jesteś akurat zj***nym idiotą, zdarzają się mądrzy ateiści którzy mają coś do powiedzenia... ale to akurat nie ty :)

0statniSprawiedliwy

2012-09-07, 00:49
Thor14 napisał/a:



Jak na razie to burze robisz Ty, a nie katole.
Z tymi trzema postaciami to doj***łeś. Oni są wyśmiewani w świecie archeologicznym, a nie są autorytetami. Pewnie w ich teorie, że życie na Ziemi stworzyli kosmici też wierzysz.
Rozumiem, można się fascynować takimi teoriami, ale żeby od razu tłuc innym do głowy, że to prawda to gorsze od współczesnego Kościoła katolickiego.
Dziwne, że zawsze w takich teoriach przeciwnicy religii posługują się argumentami z jednej lub dwóch książek.
Poczytaj jeszcze "Zakazaną archeologię", będziesz miał dalsze pole do popisu :D .



Burza jest od 2 stron komentarzy, ja dopiero teraz się wypowiedziałem. Teorie są teoriami, nie faktami, nie mniej jednak Alan A. ponad 25 lat badał starożytne dzieje nim sformułował teorię o kosmitach, więc mam prawo przypuszczać, że wie więcej niż wszyscy komentujący wcześniej razem wzięci. Nigdzie nie powiedziałem, że to prawda, więc nie próbuj wkładać słów w moje usta, z braku argumentów.

wiesiors4

2012-09-07, 00:52
TyTakTwierdzisz napisał/a:

Co do odpowiedzi, stary testament czerpie niewątpliwie z innych religii. Więc nie pie**ol, że było przekazywane ustnie, bo już na tabliczkach glinianych dużo wcześniej były inne religie spisywane, więc czemu Jahwe nie kazał przygotować tabliczek z dziejami Mojżesza?
Co do reszty- ja wojny nie zacząłem, wk***ia mnie jak jakiś gówno znaczący kretyn podważa całą naukę, bo jest kretynem. Nie atakuję nikogo bezpodstawnie, "katole" daję w cudzysłów, gdyż jest to coś w rodzaju "kiboli", "wojujących ateistów", myślę że jesteś na tyle inteligentny, że wiesz do jakiej grupy "wierzących" się odnosiłem. A z idiotyzmu i hipokryzji wspomnianych "katoli" już Kochanowski się naśmiewał, swoją drogą katolik. Więc będę mówił, że są idiotami i będę uważał się od nich lepszy. A do normalnego katolika, świadka Jehowy, Krisznowca, Judaisty, Muzułmanina wyznawcy drzewa czy telewizji będę zawsze odnosił się z szacunkiem i tyle.


Ja pie**olę i "atoli" i "katoli" po równo. Obie grupy nie wiedzą, że każda istota ludzka ma wolność wyboru wiary i obie grupy to idioci. Nauka też nie jest doskonała, kiedyś myśleli, że Ziemia jest płaska. Dziś pomimo supertechnoloigii naukowcy nie są wstanie odpowiedzieć na wiele pytań. Dotyczy to również wiary.
Co do watykanu to jest to dla mnie jeden wielki bank pieniędzy i jako wyznawca Boga wstydzę się za Watykan.
Zaraz znajdę i podrzucę ciekawy filmik.
/watch?v=md5NeY9PgXA
To jest obalenie TEORII ewolucji (właściwie TEORII wielkiego wybuchu) już na poziomie planetarnym, bo przecież żeby ewolucja mogła postępywać na żywych organizmach, najpierw musi mieć do tego miejsce. Nie musisz w to wierzyć, możesz tylko obejrzeć, ciekawy film. A potem na niezależnych (niekatolickich) stronach poczytać o dowodach na NIEISTNIENIE TEORII ewolucji. I tu mała ciekawostka, nawet w mojej szkole średniej rozmawiając z 2 profesorami biologii i przedstawiając dowody na nieistnienie TEORII ewolucji przyznali mi oni rację (sami w nią nie wierzą!), ale powiedzieli coś w stylu: "nie możemy o tym mówić uczniom, bo w razie co to leci przypał za propagowanie nieprawdy".
Aha ciekawostka: jako dowód na istnienie ewolucji w książkach od bio jest przedstawione porównanie embrionów, że niby płód człowieka podobny do płodu ryby (lub innego zwierzęcia zależnie od książki). Jest to fałszerstwo Ernst Haeckela (polecam zagłębić się w temat), które zostało już daaaawno temu wyjaśnione, ale ilustracje w podręcznikach są do dziś.
Aha i niech mi ewolucjonista wytłumaczy w jaki sposób ewoluowało oko z niczego (pierwsze organizmy tego nie miały). Oko to nie tylko narząd, to też zmysł, połączenia nerwowe i odpowiednie miejsca w mózgu. Czekam na odpowiedzi.

arkadiuss92

2012-09-07, 01:04
no pięknie mamy tu samych teologów, filozofów, biologów, h*jmanistów i inych pięknych... ważne że każdy ma racje :)

wiesiors4

2012-09-07, 01:05
arkadiuss92 napisał/a:

no pięknie mamy tu samych teologów, filozofów, biologów, h*jmanistów i inych pięknych... ważne że każdy ma racje :)


Każdy ma swoją i ma prawo do wygłaszania jej. Nikt nie ma prawa żeby narzucać swoje zdanie innym.

Thor14

2012-09-07, 01:07
TyTakTwierdzisz napisał/a:



Burza jest od 2 stron komentarzy, ja dopiero teraz się wypowiedziałem. Teorie są teoriami, nie faktami, nie mniej jednak Alan A. ponad 25 lat badał starożytne dzieje nim sformułował teorię o kosmitach, więc mam prawo przypuszczać, że wie więcej niż wszyscy komentujący wcześniej razem wzięci. Nigdzie nie powiedziałem, że to prawda, więc nie próbuj wkładać słów w moje usta, z braku argumentów.




W tych dwóch stronach był może zaledwie lekki deszczyk, prawdziwą burzę wywołał Twój post w którym zacząłeś wszystkich obrażać.
Jakoś od kilku stuleci bada się starożytne cywilizacje i dopiero teraz wypłynęło kilku autorów którzy uważają, że cywilizację stworzyło UFO, łączą religię itp. Nie obraź się ale jak dla mnie to ci goście z braku możliwości odkrycia czegoś naprawdę mądrego dokooptowali do starożytnych mitów wątki z kosmitami i teraz ciągną z tego hajs nie gorzej niż Kościół, tak samo jak np. oparta na takich teoriach sekta Raealian.
Gdyby faktycznie Alan Alford i inni mu podobni mieli dowody na swoje teorie to dawno byśmy się o tym uczyli w szkołach.
Proponuje ochłonąć wszystkim i nie robić więcej syfu bo z politycznych i religijnych kłótni nigdy nie wynika nic mądrego, a strony tylko się utwierdzają, że druga strona to debile.

Coliber

2012-09-07, 01:09
Największym autorytetem w dziedzinie archeologii jest Indiana Jones :hitler:

arkadiuss92

2012-09-07, 01:12
nie chodzi o to co wygłasza, tylko w jaki sposób... każdy może mówić co chce, byle by nie darł ryja i udawał mądrzejszego niż jest...

xts

2012-09-07, 01:26
Thor14 napisał/a:



http://antyzeitgeist.weebly.com/

Enjoy !



też w ch*j mało znaczącego shitu na tej stronie. Połowa rzeczy jest źle interpretowana przez autora i z automatu jest na "nie".

wiesiors4

2012-09-07, 01:36
xts napisał/a:

też w ch*j mało znaczącego shitu na tej stronie. Połowa rzeczy jest źle interpretowana przez autora i z automatu jest na "nie".


Jak dla mnie jest tu kilka niezgodności, ale całość jest dobra. Zwłaszcza najważniejsza część o prównaniu Jezusa do innych bogów (która w zeitgeist jest wyssana z dupy).

d1abol

2012-09-07, 02:28
wiesiors4 napisał/a:


Ja pie**olę i "atoli" i "katoli" po równo. Obie grupy nie wiedzą, że każda istota ludzka ma wolność wyboru wiary i obie grupy to idioci. Nauka też nie jest doskonała, kiedyś myśleli, że Ziemia jest płaska. Dziś pomimo supertechnoloigii naukowcy nie są wstanie odpowiedzieć na wiele pytań. Dotyczy to również wiary.
Co do watykanu to jest to dla mnie jeden wielki bank pieniędzy i jako wyznawca Boga wstydzę się za Watykan.
Zaraz znajdę i podrzucę ciekawy filmik.
/watch?v=md5NeY9PgXA
To jest obalenie TEORII ewolucji (właściwie TEORII wielkiego wybuchu) już na poziomie planetarnym, bo przecież żeby ewolucja mogła postępywać na żywych organizmach, najpierw musi mieć do tego miejsce. Nie musisz w to wierzyć, możesz tylko obejrzeć, ciekawy film. A potem na niezależnych (niekatolickich) stronach poczytać o dowodach na NIEISTNIENIE TEORII ewolucji. I tu mała ciekawostka, nawet w mojej szkole średniej rozmawiając z 2 profesorami biologii i przedstawiając dowody na nieistnienie TEORII ewolucji przyznali mi oni rację (sami w nią nie wierzą!), ale powiedzieli coś w stylu: "nie możemy o tym mówić uczniom, bo w razie co to leci przypał za propagowanie nieprawdy".
Aha ciekawostka: jako dowód na istnienie ewolucji w książkach od bio jest przedstawione porównanie embrionów, że niby płód człowieka podobny do płodu ryby (lub innego zwierzęcia zależnie od książki). Jest to fałszerstwo Ernst Haeckela (polecam zagłębić się w temat), które zostało już daaaawno temu wyjaśnione, ale ilustracje w podręcznikach są do dziś.
Aha i niech mi ewolucjonista wytłumaczy w jaki sposób ewoluowało oko z niczego (pierwsze organizmy tego nie miały). Oko to nie tylko narząd, to też zmysł, połączenia nerwowe i odpowiednie miejsca w mózgu. Czekam na odpowiedzi.



O k***a... teoria ewolucji nie istnieje, no juz wiekszej glupoty to ja w zyciu nie czytalem.
Pislem proste programy, ktore porownuja drzewa filogenetyczne przeroznych stworzen poprzez analize odpowiednich sekwencji aminokwasowych. I moge Cie zapewnic kolego, ze genetyka jest na takim poziomie, iz nie jest problemem stwierdzic z czego wywodzi sie czlowiek, mysz i inne chodzace po tym swiecie gowno. Moglbym wpie**olic Ciebie i Twoja rodzine pod ziemie na milion lat i gwarantuje ze po tym czasie bylbys zajebistym kretem. Adaptacja to tez k***a ewolucja, myslisz k***a ze eskimos po prostu wyszedl z gowna morsa?

bach

2012-09-07, 02:45
wiesiors4 napisał/a:


Przeczytaj jeszcze raz, pomyśl chwilkę o tym na spacerze, jak nie zrozumiesz przeczytaj drugi raz.



a jak nie rozumiesz dalej, to kolejny, aż do skutku :idea: w ten właśnie sposób, obowiązkową edukacją indoktrynuje się masy 8-)

Religia jest największym przekrętem w dziejach i pewnie nikt nie zauważa, że za zadanie ma dzielić, ciężko uwierzyć w towarzystwo wzajemnej adoracji, dążące do autokontolującego się społeczeństwa, gdzie jednostka jest niczym. :!:
Mamy na wyciągnięcie ręki niewyczerpalne źródło czystej energii, widząc je, nie jesteśmy w stanie go dostrzec, dlaczego :?: