18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Ministerstwo uczy młodzież z poprawczaka dobrego wychowania

Halman • 2013-06-08, 12:34
Ministerstwo Sprawiedliwości chce szkolić młodzież z zakładów poprawczych z savoir-vivre'u i etyki. - To absurd - mówią eksperci na których powołuje się "Dziennik Polski".

Nauka zasad savoir-vivre'u, etyki w biznesie i asertywności dla ok. 700 osób ma łącznie pochłonąć blisko 700 tys. złotych. Szkolenia to część realizowanego przez Ministerstwo Sprawiedliwości projektu "Poprawa wizerunku i odbioru społecznego młodzieży z zakładów poprawczych i schronisk dla nieletnich", finansowanego z unijnych funduszy.

Wychowankowie zakładów poprawczych dowiedzą się więc m.in. jakie miejsce zająć przy stole, w jaki sposób spożywać nieznane potrawy, jak zachować się podczas toastu, a także w jaki sposób zaprosić gości, usadzić ich przy stole i serwować poszczególne dania.

Źródło: WP.pl
Moja prywatna opinia: bandycki narybek bedzie się szkolił na damy dworu... :loldev:

vonFuchs

2013-06-08, 13:16

Timitum

2013-06-08, 13:28
700 osób, 700 tysięcy... Tysiąc na łebka... W ch*j drogie te szkolenia, coś mi się widzi. Czekam na komentarz eksperta.

stefan szufla

2013-06-08, 14:32
Dobry pomysł ! tylko oczywiście zaraz będzie ból dupy że "oo z moich podatków na patologie będą wydawać" Pomysł jak najbardziej popieram, każdy kto trafia do poprawczaka wychodzi tylko gorszy i bardziej zdemoralizowany a tak to jest szansa że coś się zmieni na lepsze. Oczywiście nie wszyscy z tego skorzystają bo są debile którym się nic nie wytłumaczy, ale jeżeli nawet by to pomagało jakiejś garstce osób to i tak warto.

VonFuchs: Co to za film co wrzuciłeś ?

vonFuchs

2013-06-08, 14:48
fragment z filmu e=mc2

SalvaCzoko

2013-06-08, 15:18
Oczywiście, lepiej wysyłać tam odpadki by się jeszcze bardziej wyszkoliły w tym co potrafią najlepiej.

Piortuś

2013-06-08, 15:34
Polska to jest strasznie ciekawy przypadek, powinien ktoś badać skąd się biorą takie genialne pomysły.

MówMiAndrzej

2013-06-08, 15:57
Już k***a lepiej by ich nauczyli języka obcego, dali bilety zagranicę i niech tam kradną/biją i mordują, a nie tutaj.

robert357

2013-06-08, 16:51
Powiem tak: gówno to da, jeżeli nie będzie starego szkolnictwa (czyli napie**alania linijką po łapach za spóźnienie się).

Zgredo

2013-06-08, 17:02
O tak, na pewno asertywność pomoże. Wyjdzie taki a poprawczaka, wpadną koledzy a on im asertywnie odpowie, że nie, że dziękuje, że teraz będzie prawym obywatelem, bo oto nauczył się mówić "proszę" i "dziękuję" po czym zaimponuje im polewając herbatkę do adekwatnego naczynia.

I wszyscy razem odbiegną trzymając się za rączki w stronę tęczy.


MCMerci

2013-06-08, 17:07
A nie lepiej brać gnojków za szmaty na prace fizyczne?
Prawda jest taka: wchodzi gówniarz-wychodzi jeszcze większy bandzior, który ma wrażenie że wszystko mu wolno.
W poprawczaku powinni być traktowani jak w więzieniu a klawisze powinni mieć baty i prać po czym popadnie.

Shatter

2013-06-08, 23:31
MCMerci napisał/a:

A nie lepiej brać gnojków za szmaty na prace fizyczne?
Prawda jest taka: wchodzi gówniarz-wychodzi jeszcze większy bandzior, który ma wrażenie że wszystko mu wolno.
W poprawczaku powinni być traktowani jak w więzieniu a klawisze powinni mieć baty i prać po czym popadnie.


Nie.Tutaj potrzebna jest zmiana mentalności społeczeństwa i prawo które nakazuje badania psychologiczne aby otrzymać pozwolenie na posiadanie dziecka.
Dziwne?Być może.Ale w ten sposób idioci nie mieliby dzieci.Dzięki czemu taki dzieciak nie dorasta w rodzinie gdzie średnie IQ jest równe głowonogowi i nie przejmuje ich "wzorców".
Jeśli według ciebie więzienie ma dobry wpływ na jakiegokolwiek człowieka to mam dla ciebie radę:

Zgredo

2013-06-09, 11:37
@up

Ja bym każdą kończyną poparła regulacje odgórne w kwestii prawa do rozmnażania, tylko strach takie decyzje pozostawić tym na górze, bo raz się trafi Osobowość Nieszlachetna i wszystko pójdzie w diabli. Mieć również na uwadze należy, że struktura społeczna potrzebuje odpowiedniego stężenia ludzi w każdej, nazwijmy to "klasie społecznej", aby funkcjonować i trzeba by najpierw wybrać odpowiednich ludzi, którzy społeczeństwo takie stworzą...
...a gdy dochodzi do odgórnego tworzenia społeczeństwa, to wiemy, co może się dziać.

sn...........r9

2013-06-09, 15:49
lol, szkolenie pod tytułem: "Jak łatwiej kraść i oszukiwać, zdobywając uprzednio zaufanie ofiary" za państwowe pieniądze. A myślałem, że po kampanii medialnej na rzecz poprawy wizerunku Cyganów już mnie nic nie zdziwi.

sz...........an

2013-06-10, 00:12
Do kopania k***a metha i rowów k***a.... z kulą u nogi, a nie robienie na szlachtę.

pie**olę na serio głosuje na Korwina w przyszłych wyborach