18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Ministerstwo uczy młodzież z poprawczaka dobrego wychowania

Halman • 2013-06-08, 12:34
Ministerstwo Sprawiedliwości chce szkolić młodzież z zakładów poprawczych z savoir-vivre'u i etyki. - To absurd - mówią eksperci na których powołuje się "Dziennik Polski".

Nauka zasad savoir-vivre'u, etyki w biznesie i asertywności dla ok. 700 osób ma łącznie pochłonąć blisko 700 tys. złotych. Szkolenia to część realizowanego przez Ministerstwo Sprawiedliwości projektu "Poprawa wizerunku i odbioru społecznego młodzieży z zakładów poprawczych i schronisk dla nieletnich", finansowanego z unijnych funduszy.

Wychowankowie zakładów poprawczych dowiedzą się więc m.in. jakie miejsce zająć przy stole, w jaki sposób spożywać nieznane potrawy, jak zachować się podczas toastu, a także w jaki sposób zaprosić gości, usadzić ich przy stole i serwować poszczególne dania.

Źródło: WP.pl
Moja prywatna opinia: bandycki narybek bedzie się szkolił na damy dworu... :loldev:

pyto

2013-06-10, 00:15
jesli unia funduje pieniadze na jakis cel to te 700 tys moze byc tylko i wylacznie na ten cel. Wiec nie rozumiem o ch*j wam chodzi, jak sa dwie opcje - zrobic to i wykorzystac te 700 tys albo nie zrobic i przepadna

ArioN

2013-06-10, 00:21
Bardzo dobrze,niech pomogą tym co trzeba,ile z tego skorzysta i czy im się przyda?Nie wiadomo,lepiej tak niż mają rozkradać

Gonczor

2013-06-10, 00:27
@Shatter dokładnie-więcej państwa. Jeszcze niech k***a pozwolenie od mości prezydenta będzie wymagane na posiadanie dziecka. Gros patologicznych zachowań bierze się z biedy-nie mogę znaleźć roboty? Schleję się, przynajmniej nie będę o tym myślał. ch*j, że przy okazji ponapie**alam żonę i dzieciaka, który w końcu spierniczy i będzie kradł na ulicy. Terroryzm też bierze się z biedy.

Lord_Rzeźnik

2013-06-10, 00:35
Moje głębokie przesłanie do ludzi z wyższych szczebli władzy, którzy marnują pieniądze i wydziwiają próbując naprawiać drobne rzeczy nie tak, jak trzeba, zamiast naprawiać rzeczy ważniejsze.


sc33

2013-06-10, 00:43
pie**olenie. Prace fizyczne za kare dla dzieciaka ktory stracil rodzine, albo nikt go nie chcial. Postawcie sie downy w sytuacji niewinnego dzieciaka ktory tam jest z przymusu??? Zbiry tez beda i ch*j nie mozna wszystkich wrzucac do jednego wora. Co do tematu to moim skromnym zdaniem 700K pln to kropla w morzu tak na prawde. Spora suma, czesc tej kupki juz znikla bo nie chce mi sie wierzyc, ze tylko tyle Unia dala Naszemu Panstwu na taki cel! Plus znajac zycie te srodnki zostana zle i nie efektywnie wykorzystane.
Podsumuje slowami Kazika ;)
"Polska
Mieszkam w Polsce
Mieszkam w Polsce
Mieszkam tu, tu, tu, tu"

stalowyszczur

2013-06-10, 00:59
Eee tam, wy sie spieracie a tu po prostu ktos chce pie**olnac troche kasy na lewo, a i 700 tysi bedzie w papierach sie zgadzalo.

Tysiac za osobe, no k***a, niech im kurs spadochroniarski jeszcze zrobia.

grubson

2013-06-10, 01:24
@sc33
Mylisz "Dom Dziecka" (specjalnie w cudzysłowie, bo to ani nie dom, ani nie dziecka...) z poprawczakiem.
Dzieci które utraciły rodzinę trafiają do bidula, te, które przeskrobały za dużo, i nie da się odkręcić - zakład poprawczy...

Ps. Piwo za Kazika :)

Kuriki

2013-06-10, 01:47
Ludziom potrzebni są opiekunowie, którzy umiejętnie wytłumaczą jak najlepiej postępować w życiu by nie krzywdzić innych, a wyjść na swoje. A te lekcje z savoir-vivre'u i etyki są całkowicie niepotrzebne- część osób stwierdzi, że nawet fajna ciekawostka ale i tak na poważnie nie potraktuje, a reszta stwierdzi, że to ch*ja warte i już woli się w tym czasie por*chać w kiblu. Mentalność ludzką zmieniać ale nie jakimiś bzdurnymi lekcjami kultury przy stole :catfacepalm:

A teraz słówko do tych co się wypowiedzieli o państwowych regulacjach w sprawie posiadania potomstwa. Jakieś pozwolenie od prezydenta, tak?

Gonczor,
Cytat:

dokładnie-więcej państwa. Jeszcze niech k***a pozwolenie od mości prezydenta będzie wymagane na posiadanie dziecka. Gros patologicznych zachowań bierze się z biedy-nie mogę znaleźć roboty? Schleję się, przynajmniej nie będę o tym myślał. ch*j, że przy okazji ponapie**alam żonę i dzieciaka, który w końcu spierniczy i będzie kradł na ulicy. Terroryzm też bierze się z biedy.



Zgredo
Cytat:

Ja bym każdą kończyną poparła regulacje odgórne w kwestii prawa do rozmnażania,



Shatter
Cytat:

Tutaj potrzebna jest zmiana mentalności społeczeństwa i prawo które nakazuje badania psychologiczne aby otrzymać pozwolenie na posiadanie dziecka.



Na początku myślałem, że to ironia ale w razie gdybym się mylił dodam do tego swoje 3 grosze.

Tak! Tego nam trzeba! Więcej kontroli! I więcej podatków by utrzymać aparat kontrolujący oraz jego najnowsze funkcje. Ja to zawsze powtarzam, że kontrola nad obywatelem ma być absolutna! Jak człowiek głupi albo biedny to nie będzie się rozmnażał i koniec! Niech żyje Tusk! :emo:

Iperyt669

2013-06-10, 03:00
Etyka im raczej nie zaszkodzi, do wielu trafia bardziej niż religia.

snik0

2013-06-10, 07:13
stefan szufla napisał/a:

Dobry pomysł ! tylko oczywiście zaraz będzie ból dupy że "oo z moich podatków na patologie będą wydawać" Pomysł jak najbardziej popieram, każdy kto trafia do poprawczaka wychodzi tylko gorszy i bardziej zdemoralizowany a tak to jest szansa że coś się zmieni na lepsze. Oczywiście nie wszyscy z tego skorzystają bo są debile którym się nic nie wytłumaczy, ale jeżeli nawet by to pomagało jakiejś garstce osób to i tak warto.

VonFuchs: Co to za film co wrzuciłeś ?


dzieciakom w bidulach brakuje na jedzenie a oni będą patolom robić wykłady z etykiety. Łopaty sk***ielom kupić i niech zapie**alają autostrady, czyszczą lasy skoro mają tyle energii w sobie.

H2S04

2013-06-10, 07:35
Słuchajcie, nie każdy po takich kursach czy jak to się tam nazywa zaprzestanie odpie**alać. Tylko może część osób zmądrzeje i jej to pomoże :)

sheep6665

2013-06-10, 10:22
@kuriki: Zgredo zauważyła(biorąc pod uwagę nick to pewnie "dziewczyna z sadola"), że z uwagi na wiadome problemy z państwem.
Moje 3 grosze - Jak człowiek głupi i biedny to czternaścioro potomstwa go nie wzbogaci. Tyle, że to powinna być kwestia odpowiedniej edukacji seksualnej która u nas leży i kwiczy.

Unbium

2013-06-10, 11:27
Niech ich przydzielą do nocnej straży. Będą strzegli muru :D

danis008

2013-06-10, 16:31
stefan szufla napisał/a:

Dobry pomysł ! tylko oczywiście zaraz będzie ból dupy że "oo z moich podatków na patologie będą wydawać" Pomysł jak najbardziej popieram, każdy kto trafia do poprawczaka wychodzi tylko gorszy i bardziej zdemoralizowany a tak to jest szansa że coś się zmieni na lepsze. Oczywiście nie wszyscy z tego skorzystają bo są debile którym się nic nie wytłumaczy, ale jeżeli nawet by to pomagało jakiejś garstce osób to i tak warto.

VonFuchs: Co to za film co wrzuciłeś ?





to w takim razie daj na ten cel wypłatę chociaż wątpię że pracujesz bardziej stawiam na "kieszonkowe" od rodziców. a nie rządzisz się publicznymi pieniędzmi pajacu pomysł idiotyczny są lepsze rozwiązania.

Ch...........on

2013-06-10, 18:18
Według mnie jest to dobry pomysł. Ludzie z poprawczaka czy innych placówek wychowawczych najczęściej zadają się z osobami podobnymi sobie (czyli niewykształceni i bez znajomości podstawowych zasad kultury), a co za tym idzie nie wiedzą jak zachować się w towarzystwie osób ,,normalnych''. Nie to że są głupsi czy coś, ale po prostu nie mają gdzie się nauczyć prawidłowego zachowania. Znajomość podstawowych zasad kultury wpłynie na ich przyszłą karierę, a także na charakter! Jeśli uda się przełamać ich niechęć do ,,kultury'' (wywołaną po prostu tym że nigdy z nią nie obcowali) to taka osoba która sobie przyswoi podstawowe zasady savoir-vivre zmieni swój charakter. Bo zasady ogłady opierają się na empatii i zrozumieniu drugiego człowieka przy jednoczesnym dbaniu o samego siebie. Jestem jak najbardziej ZA takimi szkoleniami dla młodych zdegenerowanych ludzi, którzy mają jeszcze szansę na zmianę swojej drogi życiowej (z takiej prowadzącej do pierdla na taką co prowadzi do normalnego życia)... no tylko trochę drogo, ale wolę to niż kolejne fotoradary