18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Metro: Last Light

Baager • 2012-12-18, 19:01
Metro: Last Light jest swego rodzaju kontynuacją poprzedniej gry, Metro 2033. Oparte na podstawie książki Dimitra Glukhowskiego. Osobiście jestem fanem tej serii i nie mogę się doczekać aż będę mógł pobiegać po świecie, który twórcy gry przygotują.



Gameplay trailer:



Kilka postaci, które były w pierwszym filmiku:




Mają rozmach sk***ysyny :D

raper900

2012-12-19, 01:54
Jakby kogoś to interesowało, Metro 2033 obecnie można zdobyć za darmo. Wystarczy polubić jakąś stronę na fejsbuku.

Ge...........lo

2012-12-19, 02:17
Stalker i tak moim zdaniem bardziej klimatyczny i grywalny. tylko stary... Znaczy za dobrze znany już.

Miya

2012-12-19, 08:03
Converter napisał/a:



Który z kolei przygotują Ci chłopaki od Razora, ktory dostaniesz od thepiratebaya? :D



Niby komentarz fajny, niby do kłótni podstawa. Jednakże skoro autor podaje się za fana serii, zwyczajnie kupi tę grę. Od kilku dni można za darmo zdobyć cyfrową kopię 2033, co bierze się nie tylko z chęci nakręcenia publiczności przed nowym tytułem, ale i problemów THQ. Tak więc wiedząc, że dystrybutor serii, której jest się fanem upada, kupuje się oryginalną kopię gry choćby po to, żeby istniał cień szansy na wydanie kolejnej. A te 70 czy 130 zł (cyfrowa na fabrycekluczy kwartał od wydania/aktualna cena preorderu) raz na dwa - trzy lata to nie wydatek rujnujący całoroczny budżet.

mr_9mm

2012-12-19, 08:34
Po pierwsze: 5 filmików do jednego tematu?
Po drugie: jest zbiorczy na zapowiedzi.

Pain1610

2012-12-19, 09:22
THQ ma spore problemy finansowe więc nie wiadomo czy w ogóle do wydania gry dojdzie. Jeśli ona się nie sprzeda - dla nich prawdopodobnie koniec kariery lub fuzja. Więc jeśli chcecie dalsze odsłony kontynuacje lub w ogóle gry od THQ kupcie oryginał.

BTW.
Mógłby podać ktoś książki po kolei? jestem zainteresowany im przeczytaniem jednak nie wiem którą część uważać za pierwszą itd.

Baager

2012-12-19, 09:41
@ Converter @ Myia
Grę już kupiłem w pre orderze.

@Pain1610
Dimitry Glukhovski
- Metro 2033
- Metro 2034

Uniwersum Metra 2033:
Szymun Wroczek
- Piter
Andrej Diakov ( trylogia - wyszły na razie 2 części )
- Do Światła
- W Mrok

Czytaj w tej kolejności - w książkach Diakova są smaczki z książki Wroczka

Irevall

2012-12-19, 09:56
Dick napisał/a:

Ja tam czekam na nowego Tomb Raidera bo zapowiada się wyśmienicie kurewsko zajebiście. A na razie to napie**alam w Deadlight - polecam dla fanów zombie itp fajnie zrobiona komiksowo gierka - ma swój klimat



Właściwie, jak dla mnie najlepszym momentem klimatycznie jest zejście ze skarpy na początku gry, kiedy to zmienia się muzyka i pojawia się napis Deadlight. Później moim zdaniem jest miernie. Zagadki logiczne są na poziomie przedszkola (chociaż jak widać Rojo sobie nie radzi :roll: ), a cała gra robi się powtarzalna (a tu skoczysz, zabijesz, idziesz, skaczesz, zabijasz). Zakończenie też moim zdaniem ssie, zwłaszcza to na hardcorze.

mazik19

2012-12-19, 11:02
Mi osobiście gra się podoba i czekam na kontynuację, nie ma co porównywać gry do książki.

Do...........no

2012-12-19, 12:33
MrDarkenRahl napisał/a:


Taaak? Bo mi się wydaje, że na trylogie Diakowa składają się jak na razie "W mrok" oraz "Do światła", a "Piter" to powieść Wroczka ;) .



Kłania się czytanie ze zrozumieniem ;) lub mogę przyznać, że po części źle sformułowałem własny post :) Gdzie ja napisałem, że Piter to powieść Diakova? :) "W mrok" wymieniłem dlatego, ponieważ jest to druga część trylogii Diakova, bo akurat niedawno ją przeczytałem, a teraz czekam na trzecią. Pozdrowienia

A co do gier, to grałem w Metro, ale zawiodła mnie ta gra. Jeżeli chodzi o takie klimaty to bez dwóch zdań jestem fanem STALKERA, szczególnie Zew Prypeci i Cień Czarnobyla. Obydwie części przeszedłem chyba ze 20 razy i do dziś mi się nie nudzi, a Czyste Niebo tylko raz przeszedłem, ale ta gra niezbyt mi do gustu przypadła, ze względu na to, że zbyt przypominała zwykłą strzelaninę, gdzie się cały czas goni Strieloka. :-)

rimogyz

2012-12-19, 13:04
Marshal napisał/a:

Heh zupelnie odwrotnie niz w wypadku STALKERa.
Ksiazka jest jak dla mnie dosc nudna i krotka. Film tez niezbyt fajny. Natomiast gry sa swietne.



Ponieważ ani w książce, ani w filmie nie ma co chwilę mutantów, strzelanin i akcji rodem z Rambo? Nie dzięki. Ja właśnie liczyłem, że S.T.A.L.K.E.R. będzie pełnokrwistym erpegiem jak obiecywano na początku. Zawiodłem się, ale i tak gra dawała radę.

TheCars napisał/a:

Książka o niebo lepsza, ale gra w sumie jakaś zła też nie była, tylko troche sie zawiodłem, ponieważ inaczej wyobrażałem sobie wszystko i gra sporo odbiegała od akcji książki. Ale książkę Metro 2033 i 2034 serdecznie polecam.



Zgadzam się. Niepotrzebnie twórcy poszli na maksa w strzelankę. O niebo lepszy byłby taki "metrowy sandbox" - sam wybierasz drogę (zupełnie jak Artem, który na początku podróży nie bardzo miał pojęcie co go czeka), możesz próbować się skumać z frakcjami itp. Generalnie wolałbym większe nastawienie na klimat niż rezanie mutków i ludzi. Bo grze klimatu odmówić nie można - ale tylko chwilami.

darthbercik

2012-12-19, 14:46
Bez urazy, ale jednak sadistic nie powinien być od takich materiałów.... jednak mógłbyś chociaż podać datę premiery, bo nie chce mi się google'a pytać.

DisHonoreD

2012-12-19, 15:57
10 naboji w mutanta cały magazynek w człowieka

artiee

2012-12-19, 17:45
Zj***ne te metro 2033, podchodziłem kilka razy i nic. Stalkera zmieliłem wszystkie 3 części i to miało klimat.

rusofil

2012-12-20, 00:34
darthbercik napisał/a:

Bez urazy, ale jednak sadistic nie powinien być od takich materiałów.... jednak mógłbyś chociaż podać datę premiery, bo nie chce mi się google'a pytać



Bardziej do Sadola nie pasują te nudne, motoryzacyjne i wojskowe artykuły niż tematyka postapokalipsy.

:homer: