18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Matura 2021?

Andraste • 2014-01-24, 18:03
Jasiek chodzi na imprezę co tydzień, Mariola co 16 dni. Znając okres cyklu miesiączkowego Marioli oblicz prawdopodobieństwo, że na wspólnej imprezie wpadną. Oblicz prawdopodobieństwo, ze będą to bliźniaki.
Pytanie dodatkowe: ile będą wynosić alimenty po 6 latach?





Pytanie z gwiazdką na 6+:



Czy któreś z bliźniaków będzie czarne i w jakim wieku ukradnie pierwszy rower?

wasyl503

2014-01-25, 11:47
_Optimus_ napisał/a:

Jeśli brać pod uwagę parametr początkowy, że oboje chodzą do gimnazjum, oraz że Jasiek ma pryszcze i się nie myje natomiast Mariola w myśl powiedzenia,, Nie ma ch*ja na Mariolę" puszcza się jak latawiec to:
Ad.1
Jeśli Mariola na przedostatniej imprezie miała okres to 90% że wpadnie ale biorąc pod uwagę parametr początkowy nie z jaśkiem. Czyli prawdopodobieństwo, że wpadną razem wynosi 0.
Ad.2
Z badań naukowych wynika , że co 125 urodzeń na świat przychodzą dzieci z ciąż mnogich z czego 98% z bliźniaczych, czyli: 1/125*0,98=0.784%, jednak w pytaniu dodatkowym jest ukryta odpowiedź, to będą bliźniaki więc 100%.
Ad.3
Bliźnięta ok 1200, na jedno ok 800 zł(doświadczalnie potwierdzone)

Pytanie dodatkowe:
W pytaniu jest odpowiedź. Pytasz kiedy ukradnie a nie kiedy ukradłoby, co oznacza, że co najmniej jedno z dzieci to murzyn. Ukradnie w trzecim roku życia. Próby podejmie już w drugim ale za słabo będzie jeszcze sp***alać z łupem.


Co wygrałem?






Rumuńskie dziecko. Jeśli nie odbierzesz go w ciągu 7 dni przyślą ci całą rodzine

_Optimus_

2014-01-25, 12:31
Statystycznie jeśli brać wysokość podatków jakie płacę, to i tak już jakąś cygańską rodzinę utrzymuję. Więc co za różnica czy będą żreć za moje pieniądze gdzieś tam daleko czy u mnie w domu? No może tylko kwestia smrodu.... :roll:

Trzyszcz

2014-01-25, 12:32
Nie zgadzam się, że jest źle sformułowane pytanie. To, że następna część zdradza, że to były bliźniaki, nie odpowiada na pytanie jakie było tego prawdopodobieństwo.

_Optimus_

2014-01-25, 12:39
Trzyszcz masz racje, ale tylko z punktu widzenia logiki, gdzie wartość odpowiedzi na pytanie o prawdopodobieństwo przyjęłaby wartość False czyli 0 przez pryzmat odpowiedzi, że to były bliźniaki. Jednak w życiu poza dz**ką logiką jest jeszcze dedukcja, która odpowiada na pytanie twierdząca a nie było wzmianki o posługiwanie się prawami logiki matematycznej.

boczus

2014-01-25, 12:58
optimusik powiedz Ty mi czym sie zajmujesz w zyciu codziennym

_Optimus_

2014-01-25, 13:05
Jestem szeregowym pracownikiem dyskontu spożywczego z owadem w nazwie.

A tak na poważnie koryguję sterowanie linii produkcyjnej złożonej z obrabiarek CNC w jednej z fabryk przemysłu metalurgicznego.
Czemu pytasz?

sznitchzel

2014-01-25, 14:18
_Optimus_ napisał/a:

Jeśli brać pod uwagę parametr początkowy, że oboje chodzą do gimnazjum, oraz że Jasiek ma pryszcze i się nie myje natomiast Mariola w myśl powiedzenia,, Nie ma ch*ja na Mariolę" puszcza się jak latawiec to:
Ad.1
Jeśli Mariola na przedostatniej imprezie miała okres to 90% że wpadnie ale biorąc pod uwagę parametr początkowy nie z jaśkiem. Czyli prawdopodobieństwo, że wpadną razem wynosi 0.
Ad.2
Z badań naukowych wynika , że co 125 urodzeń na świat przychodzą dzieci z ciąż mnogich z czego 98% z bliźniaczych, czyli: 1/125*0,98=0.784%, jednak w pytaniu dodatkowym jest ukryta odpowiedź, to będą bliźniaki więc 100%.
Ad.3
Bliźnięta ok 1200, na jedno ok 800 zł(doświadczalnie potwierdzone)

Pytanie dodatkowe:
W pytaniu jest odpowiedź. Pytasz kiedy ukradnie a nie kiedy ukradłoby, co oznacza, że co najmniej jedno z dzieci to murzyn. Ukradnie w trzecim roku życia. Próby podejmie już w drugim ale za słabo będzie jeszcze sp***alać z łupem.


Co wygrałem?



_Optimus_

2014-01-25, 15:19
@ up

Dziękuję. Zawsze o tym marzyłem.

Andraste

2014-01-29, 05:45
_Optimus_ napisał/a:



A ja mniemam, że mam odrobinę oglądu świata, jako cywilizowany człowiek i mąż pięknej kobiety mam odrobinę wiedzy o ciele kobiety. Natomiast alimenty na dwoje dzieci płaci mój brat cioteczny. Mam nadzieję, że rozwiałem wszelkie twoje wątpliwości. Natomiast gdybyś chciała kilka porad ,,jak nie wstawiać bezsensownych tematów" pisz na PW. Postaram się pomóc na ile będę mógł ;-)







Należy Ci się za "rzetelne" podejście do tematu ;)