18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
Planowana przerwa techniczna - sobota 23:00 (ok. 2h) info
topic

Matura 2021?

Andraste • 2014-01-24, 18:03
Jasiek chodzi na imprezę co tydzień, Mariola co 16 dni. Znając okres cyklu miesiączkowego Marioli oblicz prawdopodobieństwo, że na wspólnej imprezie wpadną. Oblicz prawdopodobieństwo, ze będą to bliźniaki.
Pytanie dodatkowe: ile będą wynosić alimenty po 6 latach?





Pytanie z gwiazdką na 6+:



Czy któreś z bliźniaków będzie czarne i w jakim wieku ukradnie pierwszy rower?

bustafan

2014-01-24, 18:27
Czy mógłbyś powiększyć bardziej? Nie mogę przeczytać pytania dodatkowego a bardzo mi zależy. Z góry dziękuję.

Andraste

2014-01-24, 18:44
bustafan napisał/a:

Czy mógłbyś powiększyć bardziej? Nie mogę przeczytać pytania dodatkowego a bardzo mi zależy. Z góry dziękuję.




nie mógłbym niestety :(
ale jak byś grzecznie poprosił to może bym się zastanowiłA :P

konrad_n

2014-01-24, 18:48
jakie jest prawdopodobienstwo ze sie beda r*chac?

_Optimus_

2014-01-24, 19:20
Jeśli brać pod uwagę parametr początkowy, że oboje chodzą do gimnazjum, oraz że Jasiek ma pryszcze i się nie myje natomiast Mariola w myśl powiedzenia,, Nie ma ch*ja na Mariolę" puszcza się jak latawiec to:
Ad.1
Jeśli Mariola na przedostatniej imprezie miała okres to 90% że wpadnie ale biorąc pod uwagę parametr początkowy nie z jaśkiem. Czyli prawdopodobieństwo, że wpadną razem wynosi 0.
Ad.2
Z badań naukowych wynika , że co 125 urodzeń na świat przychodzą dzieci z ciąż mnogich z czego 98% z bliźniaczych, czyli: 1/125*0,98=0.784%, jednak w pytaniu dodatkowym jest ukryta odpowiedź, to będą bliźniaki więc 100%.
Ad.3
Bliźnięta ok 1200, na jedno ok 800 zł(doświadczalnie potwierdzone)

Pytanie dodatkowe:
W pytaniu jest odpowiedź. Pytasz kiedy ukradnie a nie kiedy ukradłoby, co oznacza, że co najmniej jedno z dzieci to murzyn. Ukradnie w trzecim roku życia. Próby podejmie już w drugim ale za słabo będzie jeszcze sp***alać z łupem.


Co wygrałem?

Brzydkii

2014-01-24, 23:13
@up talon na k***e i balon

blizniak

2014-01-25, 00:27
Jasio jest pedałem, a Mariola bezpłodną szmatą

Andraste

2014-01-25, 00:47
_Optimus_ napisał/a:

Ad.1

Jeśli Mariola na przedostatniej imprezie miała okres to 90% że wpadnie ale biorąc pod uwagę parametr początkowy nie z jaśkiem. Czyli prawdopodobieństwo, że wpadną razem wynosi 0.




Wygląda na to, że wszystko masz precyzyjnie wyliczone i zaplanowane 2021r.

_Optimus_ napisał/a:

Ad.3
Bliźnięta ok 1200, na jedno ok 800 zł(doświadczalnie potwierdzone)



Mniemam, że Twoja pewność co do kwoty alimentów wynika z tego, iż to właśnie Ty, a nie Jasiek masz zamiar zdeflorować Mariolę.
:mrgreen:

Torwald

2014-01-25, 10:28
Niepoprawny optymista... Tak to wygląda w rzeczywistości:

Cytat:

Zadanie

1950

Drwal sprzedał drewno za 100 zł. Wycięcie drzewa na to drewno kosztowało go 4/5 tej kwoty. Ile zarobił drwal?

1980

Drwal sprzedał drewno za 100 zł. Wycięcie drzewa na to drewno kosztowało go 4/5 tej kwoty, czyli 80 zł. Ile zarobił drwal?

2000

Drwal sprzedał drewno za 100 zł. Wycięcie drzewa na to drewno kosztowało go 4/5 tej kwoty, czyli 80 zł. Drwal zarobił 20 zł. Zakreśl liczbę 20.

2010 (dla zainteresowanych)

Drwal sprzedał drewno za 100 zł. W tym celu musiał wyciąć kilka starych drzew. Podzielcie się na grupy i odegrajcie krótkie przedstawienie w którym przedstawicie jak w tej sytuacji czuły się biedne zwierzątka leśne i rośliny. Przekonajcie widza, jak bardzo, niekorzystne dla środowiska jest wycinanie starych drzew.

2020

Drwal sprzedał drewno za 100 zł. Pokoloruj drwala.


_Optimus_

2014-01-25, 10:57
Andraste napisał/a:




Wygląda na to, że wszystko masz precyzyjnie wyliczone i zaplanowane 2021r.



Mniemam, że Twoja pewność co do kwoty alimentów wynika z tego, iż to właśnie Ty, a nie Jasiek masz zamiar zdeflorować Mariolę.
:mrgreen:



A ja mniemam, że mam odrobinę oglądu świata, jako cywilizowany człowiek i mąż pięknej kobiety mam odrobinę wiedzy o ciele kobiety. Natomiast alimenty na dwoje dzieci płaci mój brat cioteczny. Mam nadzieję, że rozwiałem wszelkie twoje wątpliwości. Natomiast gdybyś chciała kilka porad ,,jak nie wstawiać bezsensownych tematów" pisz na PW. Postaram się pomóc na ile będę mógł ;-)

sadol125

2014-01-25, 11:01
"Czy któreś z bliźniaków będzie czarne i w jakim wieku ukradnie pierwszy rower?"

Proszę Pani w tym pytaniu jest błąd!
Pytanie na 6 jest źle sformułowane, ponieważ druga część pytania zawiera odpowiedź na pierwszą część.Skoro jest założone że ukradnie rower i tylko pytamy kiedy to nastąpi to logiczne że jest czarne.


marcinc53

2014-01-25, 11:03
No to ile trwa cykl miesiączkowy Marioli?

_Optimus_

2014-01-25, 11:03
@up
Założyłem, że to błąd celowy. Ale autorka chyba nie....

wolek14

2014-01-25, 11:10
Ktoś teraz dostał internet? To jest na "jeja" chyba z 8 lat.