18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Martwy punkt w tirach

P@...........@C • 2012-02-23, 10:13
taki mały pokaz tego co widzi kierowca


Dziuchni

2012-02-23, 19:07
Dla kierowcy Tira grunt że tirówkę dostrzeże na poboczu a rowerzyści no cóż to tylko rowerzyści...

Ka...........in

2012-02-23, 19:19
Miranda napisał/a:

Ummm... z tego, co widzę, kierownica jest po prawej stronie, więc tir jedzie po lewej stronie jezdni. Rowerzyści nie mogą go wyprzedzać więc z lewej strony. Dziwny film, nie wiem, czego to ma dowodzić :/



Po to aby uświadomić ludziom, że kierowca takiego auta może cie nie widzieć. W przypadku gdy ty nieodpowiednio się zachowasz (wyprzedzając lub podjeżdżając za bardzo do przodu) to gość prowadzący taki pojazd nie ma szans aby pozwolić ci na popełnienie takiego błędu i uniknąć kolizji. Jak osobówką skręcasz w lewo z lewego pasa to też patrzysz na lustro pomimo, że teoretycznie masz pewność, że nikt cie nie wyprzedza na skrzyżowaniu (bo wbrew przepisom rd).


Blajsero napisał/a:

Tez się zalogowałem bo nie mogę czytać ludzi którzy twierdzą że tam są prawidłowo ustawione lusterka.



Jak facet jedzie prosto (wtedy się ocenia czy można skręcać lub zmieniać pas a nie wtedy kiedy już zmieniasz pas czy skręcasz jak to k***a niektórzy robią) to ma widzieć co się dzieje po jego lewej stronie a nie to co się dzieje na 2 metry od jego lewej strony. Weź lusterko w lewą łapę, stój prosto i popatrz co widzisz, okręć się o 30 stopni w lewo i zobacz co widzisz. Teraz pomyśl, że masz 3 metry wzrostu i dupsko długie na 15 metrów. Czaisz?

jacekmatys

2012-02-23, 19:26
no ale ja przepraszam czy on qwa niemoże wyglądnąc przez lewe okno jak normalny ludz??czy tam czasem niema czegos do przejechania?? :idzwch*j:

scinek18

2012-02-23, 19:40
ch*j z martwym punktem, kierownica nie po tej stronie.

krysja93

2012-02-23, 20:34
ożeś kutwa , ja pie**olę to już teraz wiem dlaczego jak kończę robotę to mam tak bardzo uj***nego tira na czerwono!!!!!!!

MASTERM00DY

2012-02-23, 20:47
w każdym aucie jest martwy pole nawet w Cinquecento, się k***a mądrala znalazł :| wejdź do malucha to Ci udowodnię ,że i on ma martwe pole

dashadow

2012-02-23, 21:00
nie no sorry ale ja też się przyczepię do kabiny. czemu skręcona? jakby była prosto to by kierowca widział rowerzystów. a jakby ich widział to nie rozpocząłby manewru skrętu. a jakby nie rozpoczął to nadal by ich widział, bo kabina nadal by była prosto. chyba że zaczął skręcać na zasadzie "a zobaczymy co się stanie". więc o co chodzi z tym filmem? czyżby odtworzenie wypadku z udziałem kierowcy idioty?

lukasz207

2012-02-24, 02:30
Suddenly Psychotic napisał/a:

Są takie barany co nawet w Cinquacento mają martwy punkt ;)


Bo widzisz gdybyś kiedyś jeździł czymś innym niż tylko deskorolka wiedział byś że tzw "Martwy punkt " występuje w każdym pojeździe wyposażonym w lusterka bez względu na masę

bezello

2012-02-24, 06:55
Praca Kierowców CIĄGNIKÓW SIODŁOWYCH jest najgorsza pracą jaka może być i okropnie stresująca. W firmie mojego ojca umarło juz 5 osób w czasie ,,służby" a mój ojciec był 6. Niby niegroźny wypadek a śmiertelny

pedzel

2012-02-24, 08:42
bezello

Dlatego dla swojego bezpieczenstwa powinienes zostac czyscicielem sciekow.

Pilot_Tupolewa

2012-02-24, 12:45
cracker10 napisał/a:

Lusterka ma dobrze ustawione ale w takich lusterkach nie zobaczy się przedniego koła (w tym przypadku pod pasażerem) służy do tego inne lusterko które skierowane jest bezpośrednio w dół, oczywiście nie każda ciężarówka takie ma, wiem coś o tym bo mam doświadczenie na takich samochodzikach :)


Nawet nie zapytam jakie :)

Miranda

2012-02-24, 13:46
Karl_Myszkin napisał/a:



Po to aby uświadomić ludziom, że kierowca takiego auta może cie nie widzieć. W przypadku gdy ty nieodpowiednio się zachowasz (wyprzedzając lub podjeżdżając za bardzo do przodu)



Z tego, co zostało pokazane na tym filmie, stwierdzam, że kierowca TIRa miałby prawo rozjechać tych rowerzystów, no bo jak trzeba być poj***nym, żeby wyprzedzać skręcającego (!) TIRa rowerem i to do tego po nieodpowiedniej stronie (wnioskując z ustawienia kierownicy).

Ten film nic nie udowadnia.

MihauIC

2012-02-24, 22:45
Miranda napisał/a:

Ummm... z tego, co widzę, kierownica jest po prawej stronie, więc tir jedzie po lewej stronie jezdni. Rowerzyści nie mogą go wyprzedzać więc z lewej strony. Dziwny film, nie wiem, czego to ma dowodzić :/


Co za tępa dzida... Kierowca jest po prawej a wiec ruch lewostronny rowerzyści poruszają sie blisko lewej krawedzi jezdni. A załóżmy sytuacja ciągnik siodłowy stoi na światłach ma zamiar skręcić w lewo i zanim zapala sie zielone dojezdzają do niego rowerzysci i co? dziwna sytuacja?

Pilot_Tupolewa

2012-02-24, 23:55
up raczej nie dziwna sytuacja. TiR jest na tyle szeroki, że nie zostawi wolnego miejsca dla rowerzystów.
Będzie miał włączony kierunkowskaz, co nie jest ciężkie do dostrzeżenia. Dla przykładu w Anglii jest wysoka kultura jazdy. Taki rowerzysta nie pcha się między samochody, a samochody nie wyprzedają rowerzystów jeśli nie ma wystarczająco dużo miejsca. I na koniec. Widziałeś kiedyś tak ustawionego TiRa na skrzyżowaniu? Chyba skręcałby z środkowego pasa :P

MihauIC

2012-02-25, 07:46
A zapomniałeś dodać że TIR jest jeszcze długi i żeby nie napie**alać naczepą po znakach i krawężnikach musi wziąć zakręt trochę szerzej? Kto Wam k***a prawo jazdy dał jak wy nie potraficie wyobrazić sobie jak zachowuje ciągnik siodłowy z naczepą podczas skrętu...ch*j Wam w dupe!