18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Martwy punkt w tirach

P@...........@C • 2012-02-23, 10:13
taki mały pokaz tego co widzi kierowca


scric102

2012-02-23, 13:24
z mojego doswiadczenia na sadolu wyglada to tak,ze nastepny filmik bedzie ukazywal to czego nie widzial ten peleton

drago_o

2012-02-23, 13:43
@the1funky
To już lekką manipulacją zalatuje. Po pierwsze to ma już lekko skręconą kabinę w lewo, a po drugie lusterka są nieodpowiednio ustawione, bo po co mu patrzeć na bok naczepy

@zalogowałem się żeby Ci powiedzieć jak bardzo się mylisz... Lusterko wali na bok naczepy bo jak zauważyłeś ma skręcona kabinę, czyli dokładnie tyle widzi w momencie gdy rozpoczyna taki manewr...

mirabelek76

2012-02-23, 14:02
nie można zamontować systemu podobnego do tego, który zmienia kierunek świateł podczas skrętu?

Dziamian

2012-02-23, 14:10
miałem okazję jeździć TIR-em i przyznam, że to jest kłopot, gość ma ustawione lusterka prawidłowo i tak będzie miał martwy punkt i tak, chociaż przyznam, że w kilku miejscach dla swojego ułatwienia zamontował bym kilka dodatkowo jak to w nowych autach ciężarowych bywa

Marcinxxxxx

2012-02-23, 14:21
Tylko tak dalej taki peleton to niezły materiał na harda :)

BMWswap

2012-02-23, 14:30
oj tam, oj tam. to tylko rowerzyści :P

ParabolaZła

2012-02-23, 16:11
dobrze, że czarny z przodu, weźmie na siebie pie**olnięcie

Miranda

2012-02-23, 16:17
Ummm... z tego, co widzę, kierownica jest po prawej stronie, więc tir jedzie po lewej stronie jezdni. Rowerzyści nie mogą go wyprzedzać więc z lewej strony. Dziwny film, nie wiem, czego to ma dowodzić :/

Blajsero

2012-02-23, 16:22
Tez się zalogowałem bo nie mogę czytać ludzi którzy twierdzą że tam są prawidłowo ustawione lusterka.

Co z tego że skręca? Przecież przód ciągnika nie skręci się względem jego tyłu. Jak by lusterka były dobrze ustawione to nie powinno być w nich widać żadnego białego fragmentu, bo lusterka nie służą do tego żeby oglądać w nich własny pojazd, a to co się dzieje OBOK. W 0:10 wydaje mi się że widać jakiś tam fragment rowerzysty, i odgięcie lusterka od samochodu może by znacznie poprawiło sytuację.

Co oczywiście nie zmienia faktu, że na drodze trzeba uważać i zachować zasadę ograniczonego zaufania, kto był na kursach na pewno już to słyszał.

Putis

2012-02-23, 18:03
Z tego co mi wiadomo od któregoś roku (bodajże 2009) wymagane jest specjalne lusterko ustawione nad przednią szybą z prawej strony (wcześniej była ta opcja) owe lustro niweluje znacząco martwą strefe, kolejna sprawa z lewej strony u góry nad drzwiami znajduję się lusterko którego tutaj nie pokazano a na którym było by widać rowerzystów :) Pozdrawiam

gieno1

2012-02-23, 18:16
Cytat:

LeśnaDziewicaI to ma być śmieszne?


śmieszne nie ale w konsekwencji śmiertelne to tak :samoboj:

peersil

2012-02-23, 18:32
LeśnaDziewica napisał/a:

I to ma być śmieszne?


Nie, za to twój komentarz jest żenujący. Jak ci się wydaje że wszystkie filmiki na sadolu mają być śmieszne to muszę cię zmartwić ale jesteś w błędzie :idzwch*j:

mcmt

2012-02-23, 18:48
Miranda napisał/a:

Ummm... z tego, co widzę, kierownica jest po prawej stronie, więc tir jedzie po lewej stronie jezdni. Rowerzyści nie mogą go wyprzedzać więc z lewej strony. Dziwny film, nie wiem, czego to ma dowodzić :/


Nic dodać, nic ująć... :ok:
A tym wszystkim co "jeździli TIR'ami" podziękujemy 8-)

oroboros

2012-02-23, 18:49
@Blajsero
Blajsero napisał/a:

Tez się zalogowałem bo nie mogę czytać ludzi którzy twierdzą że tam są prawidłowo ustawione lusterka.

Co z tego że skręca? Przecież przód ciągnika nie skręci się względem jego tyłu. Jak by lusterka były dobrze ustawione to nie powinno być w nich widać żadnego białego fragmentu, bo lusterka nie służą do tego żeby oglądać w nich własny pojazd, a to co się dzieje OBOK. W 0:10 wydaje mi się że widać jakiś tam fragment rowerzysty, i odgięcie lusterka od samochodu może by znacznie poprawiło sytuację.

Co oczywiście nie zmienia faktu, że na drodze trzeba uważać i zachować zasadę ograniczonego zaufania, kto był na kursach na pewno już to słyszał.



Oj chłopie ty masz chyba prawo jazdy na rower.

Po 1 odkrywco. Tak przód ciagnika skreci wzglem jego tyłu bo to jest to pojazd członowy. Czyli naczepa siedzi nałozona na czopie. Dziecko w przedszkolu ci to wyjasni.

Po 2. Lusterka w kategori C, C+E (tu jest CE) D, DE, SŁUŻĄ głownie do tego by oglądać swój pojazd. A konretnie to tylnie koła. Po co? Żeby widzieć jak ci naczepa/przyczepa czy po prostu koniec długiego pojazdu (autobus) idzie po łuku, żebyś ludzi na chodniku nie rozjechał albo nie najechał na auto na innym pasie.

Co do innych znawców i ich wiedzy na temat luster w ciezarowych, to przednie i boczne lustra zawieszone nad szybami (czyli te dodatkowe co nie wszystkie mają) słuza głownie do obserwacji lini. Przednie lustro do tego by blisko podjechac do lini np. przed sygnalizatorem, boczne słoza do obserwacji bocznych lini/krawedzi jezdzni bo czasami jest ciasno i trzeba dojezdzac do krawedzi i sie nie sp***olic do rowu.