18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Mandat za próbę spożycia

Black Snake • 2014-01-12, 13:26
Cytat:

Policjanci z Radomia ukarali mandatem mężczyznę, który miał przy sobie zamkniętą butelkę piwa. Choć Radomianin kary nie przyjął, sąd potwierdził, że "usiłował spożywać alkohol". Teraz jednak będzie musiał sprawdzić, czy tam, gdzie mężczyzna stał z piwem, w ogóle obowiązywał zakaz picia alkoholu... :evil:





Cytat:

Do tej nietypowej sytuacji doszło jeszcze we wrześniu ubiegłego roku. Pan Hubert z Radomia wracał do domu z dwoma kolegami. Wstąpili do sklepu, gdzie kupili po piwie i coś do jedzenia. Z relacji pana Huberta wynika, że koledzy otworzyli butelki na miejscu, ale jego była zamknięta. "Pokazałem to policjantom, w momencie przyjazdu policji byłem trzeźwy. Czekałem tylko na kurczaka, chciałem go zabrać do domu, tam zjeść i wypić piwo" – twierdzi.

Funkcjonariusze nie dali jednak wiary i wypisali mu 50-złotowy mandat za "usiłowanie spożywania alkoholu w miejscu publicznym". Pan Hubert kary nie przyjął, więc policja skierowała sprawę do sądu. W listopadzie mężczyzna dostał sądowy nakaz zapłaty 50 zł. Uznano, że "usiłował spożywać alkohol w postaci piwa w miejscu objętym zakazem spożywania napojów alkoholowych".

Tyle że to sprawy nie zakończyło, bo Radomianin się odwołał. Co więcej, przekonuje, że nie mógł dostać mandatu za "usiłowanie picia", bo tam, gdzie przebywał z butelką piwa... można pić.

"Przepisy zabraniają spożywania alkoholu na ulicach, w parkach i na placach. W moim przypadku uznano, że chciałem pić piwo na ulicy 11 Listopada. Tymczasem stałem kilkadziesiąt metrów od tej drogi. Zostałem oskarżony o czyn, którego nie chciałem popełnić, a nawet gdybym chciał, to nie jest on niezgodny z prawem" – zaznacza. Policja nie chce tego komentować. Poczeka na zakończenie postępowania sądowego. :evil:



Tak więc jak widzicie za niedługo będzie strach wyjść z domu. Co jeśli mnie oskarżą o próbę gwałtu bo ma przy sobie 'narzędzie zbrodni'?! Może jeszcze zaczną stać przy dziale monopolowym i wypisywać mandaty ludziom patrzącym się na piwo lub wódkę? Darmozjady tylko kasy szukają by wyrobić 'normę', a później się dziwić, że ludzie nienawidzą policji.
Osobiście miałem już wątpliwą przyjemność spotkania z policją. Raz tylko się zachowali w porządku i upomnienie dali.



Źródło:

http://natemat.pl/88251,policjanci-chcieli-wypisac-mandat-za-usilowanie-spozycia-alkoholu-butelka-z-piwem-byla-zamknieta

BongMan

2014-01-12, 13:31
A w Anglii mi i kumplowi policja powiedziała:
- Idźcie z tym piwem chociaż 100 metrów dalej, bo tu jest kamera.

Są cywilizowane kraje i jest Polska.

pakicito

2014-01-12, 13:43
@up
nie pie**ol, ja miałem sporo takich sytuacji, że zamiast mandatu pogonili; ale jak stoją jakieś buraki, które drą ryja z byle powodu i cwaniakują, to im się mandat należy

xts

2014-01-12, 13:45
mi przysłali ostatnio fotke z fotoradaru sprzed pół roku

jabba_the_hutt

2014-01-12, 13:46
Najśmieszniejsze jest to, że za picie w miejscu publicznym masz max 100zł, a za "usiłowanie" są widełki od 20 do 500zł i jak pałkarz będzie złośliwy to może ci te 500 przyj***ć. Ale zawsze można iść do sądu :D

Black Snake

2014-01-12, 13:50
@up, albo otworzyć piwo i wypić ;] Wtedy 100 dojebie.

pakicito, chyba zależy od miejsca. Spotkałem się z policjantami co mówili, że mamy pić w parku i wyjaśnili gdzie nigdy nie jeżdżą i z takimi co na chodniku połączonym ze ścieżką rowerową potrącili mnie samochodem i mieli pretensje. Głównie niestety spotykam się z gburami, którzy mówią że skończy się na upomnieniu a za chwilę mi dają mandat do podpisania. Zaznaczyć tylko chciałem, że ani razu jeszcze ja i moi znajomi nie hałasowaliśmy w momencie przyjazdu policji i spokojnie z nimi rozmawialiśmy. Raz tylko była impreza i w nocy był hałas. Przyjechała policja i dali upomnienie -.-

Niestety nasze prawo jest chore ;/ do póki rządzą debili i chodzi tylko o pieniądze do póty będzie u nas źle.

Mr.Drwalu

2014-01-12, 13:55
To już nie mam po co z siekierą wychodzić.... :-/

BongMan

2014-01-12, 13:55
pakicito napisał/a:

@up
nie pie**ol, ja miałem sporo takich sytuacji, że zamiast mandatu pogonili; ale jak stoją jakieś buraki, które drą ryja z byle powodu i cwaniakują, to im się mandat należy


Też miałem takie sytuacje, wiadomo. Problem w tym, że u nas to są tylko pojedyncze sytuacje, a w cywilizowanych krajach to jest norma. Bo tam policja ma pomagać i chronić, a nie szkodzić i dręczyć.

RockyWood

2014-01-12, 13:57
a sprawy sądowe wyssą z naszych podatków ze 2000 :) super.

Moodyxcore

2014-01-12, 14:03
co jak co ale Piwo Bosman ze zdj jest zajebiste :D

al...........10

2014-01-12, 14:28
Oho, panowie policjanci są prawdziwymi futurystami! Wyprzedzili jeszcze niepowstały projekt ustawy o myślozbrodni :)

bloodwar

2014-01-12, 14:29
Prawda jest taka, że przepisy mamy jakie mamy bo powstały w celu zwalczania cebulactwa - tepych, wiecznie zapijaczonych żuli konsumujących najtańsze wino pod sklepami. Przepisy te powstały w czasach komuny i funkcjonują do dziś bo, niestety, od tego momentu wciąż nie zeszliśmy z cywilizacyjnego drzewa bądącego granicą między cebulakami-zwierzętami a ludźmi. W normalnych, cywilizowanych krajach człowiek jak ma ochotę wypić piwko to idzie do baru, pod parasolki albo kupuje sobie skrzyneczkę i konsumuje w domu a nie w parku, na ulicy czy pod sklepem. Co nie znaczy, że jak sobie otworzę piwko na środku miasta w NL i kulturalnie wypije to zaraz będe miał na głowie politie, ale też nie oznacza, że mogę się napie**olić trzema najtańszymi winiaczami, zarzygać, zaszczać i zasnąć na środku drogi, bo w takiej sytuacji jednak politie, normalnie grzeczni, kulturalni i nieczepiający się, mimo wszystko się przyczepią. Z wolności też trzeba umieć korzystać

xts

2014-01-12, 14:54
alpha10 napisał/a:

Oho, panowie policjanci są prawdziwymi futurystami! Wyprzedzili jeszcze niepowstały projekt ustawy o myślozbrodni :)


hello_world

2014-01-12, 15:35
Policja to spece od rachunku prawdopodobieństwa. Na szybko obliczają prawdopodobieństwo popełnienia czynu i wystawiają na jego podstawie mandat karny :D

maderfakermen

2014-01-12, 16:03
Czasy głębokich rządów pisu im się chyba przypomniały...