18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Małe zaskoczenie

Cl...........te • 2017-08-22, 11:55


Ale akcja błyskawiczna ;-)

Sonal

2017-08-22, 19:45
@Up.
Może razem staliśmy. Bo nas już wk***iała ta deszczowa pogoda i szliśmy w stronę samochodu, gdy zaczął się ich pokaz. Staliśmy jakby z boku tego pasa startowego, z którego startowali, a ewolucje robili nam nad głowami. Wtedy tylko myślałem, by się jakiś nie rozpie**olił.

Ruttenskog

2017-08-22, 21:05
kaRasioWieC napisał/a:

chodzi k***a o to, że wszyscy się osrali... tak jak ja kiedyś.
Byłem we francji. Około 60 osób zbiera winogrona a nagle lecą trzy f-16 z efektem boom.... pokonywali barierę dźwięku.
8 starszych osób do szpitala z sercem :D
Akurat
patrzyłem na wszystkich i widziałem jaki szok... i nagle jak krety w winogronach sie chowali...



Francja, F-16, pokonywanie bariery dźwięku i efekt boom a potem się obudziłeś. W każdym cywilizowanym kraju piloci mają zakaz przekraczania bariery dźwięku w odległości mniejszej niż 30 km od terenów mieszkalnych i poniżej 30 000 stóp czyli ciut ponad 9 km, za takie kowbojskie zabawy wylatuje się z wojska na zbity pysk z papierami tak zasranymi że żadne cywilne linie lotnicze nie dadzą ci pracy. Maksymalna dopuszczalna prędkość poniżej tego pułapu to 0,95 Ma/600 kts czyli 1111 km/h. Francja nie ma F-16 więc musieli to być piloci na ćwiczeniach zagranicznych, już to widzę jak ktoś na gościnnych występach robi sobie taką samowolkę.

:idzwch*j:

elfis

2017-08-22, 22:44
Maupajoke
docenisz ich pie**olenie jak ci się trafi małomówna, która jak otwiera japę to tylko po to aby cię opie**olić

kosmaty69

2017-08-23, 00:58
@Ruttenskog mógłbyś nieco rozjaśnić temat? Dlaczego tak jest itp? Jestem ciekaw

voytas0

2017-08-23, 01:38
@up
samolot lecący z prędkością naddźwiękową wytwarza hałas przypominający grom w czasie burzy. Słuchanie tego przez kilkanaście sekund nie jest chyba komfortowe dla ludzi.

Ruttenskog

2017-08-23, 07:07
Kosmaty69


Dz.U. 2003 nr 183 poz. 1793, 
ROZPORZĄDZENIE MINISTRA INFRASTRUKTURY1)
z dnia 9 października 2003 r.
w sprawie zakazów lub ograniczeń lotów na czas dłuższy niż 3 miesiące
Na podstawie art. 119 ust. 4 pkt 1 ustawy z dnia 3 lipca 2002 r. — Prawo lotnicze (Dz. U. Nr 130, poz. 1112) 
§ 5.
1.
W polskiej przestrzeni powietrznej wprowadza się zakaz lub ograniczenie wykonywania lotów zprędkością naddźwiękową:
1)
cywilnym i państwowym statkom powietrznym poniżej poziomu lotu FL 340;
2)
cywilnym i państwowym statkom powietrznym powyżej poziomu lotu FL 340 w godzinach 2300-600.
2.
Zakaz, o którym mowa w ust. 1, nie dotyczy:
1)
lotów wykonywanych w celu ochrony granicy państwowej;
2)
lotów wykonywanych w celu przechwycenia statków powietrznych naruszających granicę państwową lub obowiązujące zasady wykorzystania przestrzeni powietrznej.


Wysokość FL340 to 10363 metrów. W Polsce nie ma jeszcze tak tragicznie. Np w Norwegii w bazach Bodø i Ørland piloci mają zakaz używania dopalaczy przy starcie. Obie bazy są praktycznie w mieście, Obie mają pasy startowe po 2800 metrów więc każdy myśliwiec wystartuje bez problemu nawet z pelnym uzbrojeniem i dodatkowymi zbiornikami paliwa. Kerozyna jest droga teraz no i ludzie dostają k***icy jak o 4 rano para dyżurna leci na dopale bo ruscy robia sobie wycieczkę krajoznawczą wzdłuż wybrzeża. Wystrzeliwanie flar też jest ograniczone przepisami, na pokazach lotniczych min 3000 stóp. Przepisy przeciwpożarowe i takie tam. W Anglii jest całkowity zakaz więc na np RIAT największych pokazach nie ma flar. Zakaz latania nad publicznością, minimalne wysokości itp itd. Na wszystko są przepisy i to nie jest jakieś tam bzdury tylko ustawowo określone które są rygorystycznie przestrzegane. Lotnictwo to nie jazda samochodem, tu się nikt nie bawi w "późne żółte" na skrzyżowaniu. No chyba że dowódcy bazy nie ma w robocie to wtedy dzieją się różne rzeczy :mrgreen:

Korykora

2017-08-24, 20:19
Babcia w kapeluszu i okularach mniej więcej na środku ekranu nawet nie drgnęła jako jedyna ; p