18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Mała lekcja historii

Aguriusz • 2012-08-07, 16:52
- Dlaczego król Zygmunt III przeniósł stolicę z Krakowa o Warszawy?
- Bo lekarz zalecił mu wiejskie powietrze.

Szoqn

2012-08-07, 20:36
Nie wiem, serio, skąd się bierze ten debilizm w ludziach. Żart - spoko, jak to żart, ale reszta w komentarzach? Pokazujecie tylko buractwo swoich małych miejscowości. To oczywiste, że przy 2 mln mieszkańców trafi się czasem na chama i pijaka i dla nas Warszawiaków, to oczywiste, że tam cham, burak i pijak najczęściej przyjechał z waszego miasta, ewentualnie to właśnie Ty! :D

BuryRabarbar

2012-08-07, 21:15
bez przesady skurczybyki warszawa jest najwiekszym miastem w polsce uszanujcie to geje

kih0n

2012-08-07, 21:53
@BuryRabarbar

a GOP zamieszkuje najwięcej ludzi, uszanuj to homosiu
dlaczego rozmiar miasta ma mieć znaczenie? co takiego ma warszawa?
w.g mnie wrocław czy poznań to znacznie nowocześniejsze miasta
ładniejsze od warszawy jest trójmiasto, kraków
śląsk jest większy i ciekawszy

ale Twój argument jest z dupy wysrany

Gu...........99

2012-08-07, 22:22
A odpie**olta się od Warszawy! Fakt jest jednak taki, że napływowe buractwo niszczy to miasto, te wszystkie studenciki które po pierwszym semestrze są "warszawiakami"....

Jack Daniel's

2012-08-08, 00:14
Ja warszawiakiem nie jestem, ale tu mieszkam, bo studiuję.
Nie zachowuję się jak niewychowany ćwok ze wsi, bo to się z domu wynosi i znam wiele osób, z innych miast mieszkających w stolicy, którzy robią chlew. Wg to, czy się jest ze wsi, czy z miasta, świadczy o zachowaniu, więc proszę Was...

Pozdrawiam,
rodowity Częstochowianin ;)

prisoneq

2012-08-08, 00:23
- Dlaczego król Zygmunt III przeniósł stolicę z Krakowa o Warszawy?
- Bo nie miał pracy

sard

2012-08-08, 00:32
@prisoneq
coś w tym k***a jest, coś w tym jest


@kih0n
ano lubię i Kraków i Wrocław - fajne miasta, zachowały swój urok, bo ich nikt nie rozpiździł, a Warszawa jaka ma być, jak ją buractwo pod przodownictwem ruskich budowało? No jaka? Wielka prowizorka i tyle - poczytaj sobie co z wawy po IIWŚ zostało :P

Marshal

2012-08-08, 01:26
kih0n
w jakim znaczeniu nowoczesniejsze? mamy metro :P
ano rozmiar ma - bo takiej roznorodnosci nie ma gdzie indziej...

A do tego my cierpimy za to ze mamy wszystkie ministerstwa, Sejm, Senat i inne wymysly - wszelkie protesty, palenie opon to jest paraliz dla nas a nie dla Was gdziekolwiek mieszkacie - ale to tak na boku

Krakow to tylko stare miasto i kazimierz
Trojmiasto tez jest fajne
Aczkolwiek jak dla mnie Warszawa jest zawsze ponad i tyle

PS Nazwy wlasne wielka litera - pokazujesz ten swoj szaczunek do nich

@sard
Szczerze mowiac to i w sumie Warszawie na dobre wyszlo - w centrum nie jest naciupane kamienic i waskich ulic - tak jak to w Pradze Czeskiej jest. A to bylaby lipa i to duza.
Co prawda teraz budzet cierpi ze wzgledu na dekret Bieruta...ale to juz jest temat na zupelnie inna dyskusje ;)

chopen

2012-08-08, 09:38
Rozmowa Krakowiaka z Warszawiakiem
Krakowiak
- my to mamy wawel, kamienic, piękną starówkę, kopiec Kościuszki... można by tak wiele wymieniać-
a Warszawiak na to
- A my mamy metro- :D

PanJacekPierwszy

2012-08-08, 17:59
chopen napisał/a:

Rozmowa Krakowiaka z Warszawiakiem
Krakowiak
- my to mamy wawel, kamienic, piękną starówkę, kopiec Kościuszki... można by tak wiele wymieniać-
a Warszawiak na to
- A my mamy metro-

E,slabe.a co jest najpiekniejsze w sosnowcu?-Autobus do Katowic :lol: -Druga sprawa ze obydwa miasta mi sie podobają.Podoba mi sie tez warszawa,i kraków-każde z tych miast ma to coś.Ja pracuje w katowicach,na weekendy jeżde do Tych" okolice paprocan cudo.Tak że nie klocić się dzieci, i ci sza .

Sitwa8

2012-08-08, 18:44
@phalanx86

Bo jak się wychodzi z dworu to widzisz pole a jak wychodzisz z czworaków to widzisz dwór :)

Fa...........um

2012-08-13, 19:33
Hahah so fcking true :D