18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Major Łupaszko i jego żołnierze

Hauer88 • 2012-12-23, 10:34
Muzyczny hołd dla żołnierzy V Wileńskiej Brygady AK i jej dowódcy majora Łupaszki.


kuba74m

2012-12-23, 10:36
Za AK zawsze piwo...

PogromcaDziewic

2012-12-23, 10:56
Duże piwo się należ.

Mógłby ktoś podać co to za utwór?

anka_brzoscu

2012-12-23, 11:23
"Rozstzelana armia"Andrzej Kołakowski

Elsenar

2012-12-23, 14:30
Chwała im....

Łza się w oku kręci.

Sychu154

2012-12-24, 00:02
Cześć i Chwała Bohaterom!

CBŚ

2012-12-24, 00:39
ultra dzielni polacy sawsze wygrajom!!!11

beeveer

2012-12-24, 00:44
bohaterom?? zasrani debile. radzę porozmawiac ze świadkami tamtych wydarzen, niektórzy jeszcze żyją. ale prosciej czytac prawicowo patriotycznych zjebow.

Bartz

2012-12-24, 01:02
I co owi świadkowie tamtych wydarzeń mówią?

timmy77

2012-12-24, 01:06
beeveer napisał/a:

bohaterom?? zasrani debile. radzę porozmawiac ze świadkami tamtych wydarzen, niektórzy jeszcze żyją. ale prosciej czytac prawicowo patriotycznych zjebow.



Chodzi Ci o gwardie tuska? Znaczy, że Polska rozpoczęła II wojnę światową napadając na szkopów pie**olonych nie? Aaa i co tam jeszcze było w tych nowych tuskowskich wersjach podręczników?... No tak bohaterowie, o których mowa w pieśni też pewnie coś niemcom zrobili.

cwe* jesteś niemiecki. Ku chwale dostanę warna, ale niemiecki ch*j Ci w dupsko bo pewnie tylko o tym marzysz :roll:

ATOMOWYANDRZEJ

2012-12-24, 01:39
Starałem się tak żyć, abym w godzinie śmierci mógł się raczej cieszyć niż lękać.

Rotmistrz Witold Pilecki

di...........os

2012-12-24, 02:29
Co by nie mówić o treści - autor słów tej piosenki jest koszmarnym pisarzem; oddam więc hołd tym, którzy walczyli za swoje ideały, a których walka przedstawiona jest w tak tandetnej formię w tejże pieśni, i skrytykuję publicznie pisarczynę, co uderza w tony miałkiego patosu.


Z całym dla tych, co krew przelewać musieli w czasach niepokoju.

!Timon

2012-12-24, 09:08
Co by nie pie**olić Polska partyzantka walnie przyczyniła się do przegranej niemców na wschodzie. Wojna to nie czas parad kolorowych pedziów po ulicach i dlatego normalni obywatele mają żal do niemców za spowodowanie tego zamieszania.
Kretyni tacy jak beeveer nie potrafią dostrzec związków przyczynowo skutkowych z cyklu
niemcy NAPADAJĄ Polskę => działa partyzantka => cywile obrywają z powodu zawieruchy wojennej.

Bez napaści niemieckiej 2 następne nie występują.
W czasie wojny żołnierz ma priorytet obsługi przed każdym innym obywatelem.

Jak palisz i umierasz na raka to nie dopie**alasz się do ochrony zdrowia tylko masz pretensje do siebie, że paliłeś. Tutaj nie można mieć pretensji do partyzantki, że walczyła tylko do niemców, że przez nich taka sytuacja zaistniała.

welbik

2012-12-24, 11:50
Widzę że użytkownicy sadola świetnie pamiętają te czasy, że tak łatwo przychodzi im ocena między innymi ludności miejscowej. Ja akurat pochodzę z okolic gdzie działały te oddziały. Moja rodzina mieszkała na Pomorzu i na Warmii. Szczególnie jeden Pan pseudonimem "Żelazny" działał tu aktywnie. Jak czytam o nimi na wiki to napisane jest iż walczył bohatersko a zginął zadenuncjowany przez łączniczkę UB. Jak jednak popytać miejscowych, którzy pamiętają te czasy to można się dowiedzieć że to żadna łączniczka UB nie była, tylko zwykła dziewczyna, którą ten bohater zgwałcił. Teraz w miejscowości w której mieszkają moi rodzice wisi tablica na kościele upamiętniająca pana Żelaznego. Dziwne czasy nastały bo ludzie którzy tu mieszkają twierdzą że to był bandyta i rzezimieszek, dla którego mundur Wojska Polskiego stanowił tylko przykrywkę. Ale książki każą nam interpretować to inaczej. Swoją drogą wk***ia mnie powszechne dopisywanie do wielu bandyckich czynów tamtych czasów wyższych idei.
Nie chcę oceniać AK jako całości ale prawda jest taka, że tam również byli zarówno dobrzy jak i źli ludzie. Nierzadko posuwający się do gnębienia swoich rodaków.

PogromcaDziewic

2012-12-24, 13:19
beeveer napisał/a:

bohaterom?? zasrani debile. radzę porozmawiac ze świadkami tamtych wydarzen, niektórzy jeszcze żyją. ale prosciej czytac prawicowo patriotycznych zjebow.



Ta? A co to za swiadkowie? TVN? Czy "Gówno z mózgu" ?