18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Łotysze uczcili Waffen SS.

modyf • 2014-03-17, 23:15
Łotysze uczcili Waffen SS. Tak maszerują zabójcy Polaków.

W Rydze odbył się marsz byłych legionistów Waffen SS. Przez łotewską stolicę przeszli ostatni żyjący członkowie 15 Dywizji Grenadierów SS, którzy z Rosjanami walczyli pod Leningradem a z Polakami na Wale Pomorskim.

W marszu uczestniczyło 200-300 osób, które biły w bębny i śpiewały pieśni patriotyczne. Byłym legionistom towarzyszyła prywatna ochrona. Na całej trasie marszu dyżurowali policjanci - informuje "Głos Rosji".

Łotewscy naziści tradycyjnie świętują 16 marca. W tym roku do 90-letnich byłych żołnierzy dołączyli członkowie organizacji nacjonalistycz­nych. Na drodze marszu stanęli antyfaszyści. Jak zauważyły łotewskie media, wyjątkowo nie doszło do fizycznej konfrontacji.

Tymczasem pani premier Łotwy, Laimdota Straujuma, zapowiedziała zwolnienie, uczestniczą­ce­go w marszu, członka jej własnego gabinetu. Dołączenie do demonstracji nazistów zapowiedział szef resortu rozwoju regionalnego, Einars Cilinskis.

SS-mani z grupy bojowej "Elster" przeszli do historii brutalnym mordem polskich jeńców w miejscowości Podgaje (woj. wielkopolskie). 32 żołnierzy 4. kompanii 3. pułku piechoty 1 Dywizji WP skrępowali drutem kolczastym, zamknęli w stodole i żywcem spalili.








ulifont

2014-03-17, 23:31
to powinno się znaleźć na głównej.Takie czasy, SS Viking zaś bardzo ładnie radził sobie z pewnym powstaniem.

mare30ks

2014-03-17, 23:32
ze tez jeszcze k***y nie wyzdychaly

Ma...........l2

2014-03-17, 23:32
k***y szmaty j***ne za rok ich zajebiemy :gilotyna:

AmorPatriae

2014-03-17, 23:56
Żadnego marszu nie było, to tylko halucynacje.

szerLucjan

2014-03-17, 23:59
dobra sprawa... może ruscy się będą bać :amused:

staineer

2014-03-18, 00:02
ch*ja wiesz synku o historii, więc się nie wypowiadaj.. walczyli o wolność swojego kraju tak samo jak Polacy u boku Napoleona.. tyle że mnie fortunnie wybrali towarzysza broni, a że przy okazji wyrżnęli paru sołdatów z armii czerwonej i lwp to akurat powód do zadowolenia

ProVVe

2014-03-18, 00:19
Dobry powód dla Władka żeby wjechać do Łotwy :krejzi:

RockyWood

2014-03-18, 00:23
do pieca k***a a nie na wiece! szwabsko-ch*j wie jakie ścierwa jeszcze się panoszą na tym padole - jeszcze jest szansa by ich dorwać i do końca życia przypominać po co stworzono i co robiło ss.

Reginald911

2014-03-18, 00:45
ale bym sk***ysynom skakał po głowach :evil:

~CanesPL

2014-03-18, 03:00
modyf napisał/a:

SS-mani z grupy bojowej "Elster" przeszli do historii brutalnym mordem polskich jeńców w miejscowości Podgaje (woj. wielkopolskie). 32 żołnierzy 4. kompanii 3. pułku piechoty 1 Dywizji WP skrępowali drutem kolczastym, zamknęli w stodole i żywcem spalili.



Dla zainteresowanych szczegółami: link.

Polecam również film: "Elegia".


ulifont

2014-03-18, 03:02
staineer
i tak i nie, fakt faktem walczyli za wolność, ale trochę zbyt mocno nasiąknęli niemcolami i spodobało im się zabijanie. Litewskie SS czy jak to tam się to gówno nazywało również walczyło o niepodległość a to, że zmasakrowali pare tysięcy cywili powinno chyba zostać w jakikowliek sposób potępione?
http://pl.wikipedia.org/wiki/Zbrodnia_w_Ponarach

Shaggy93

2014-03-18, 09:26
czy tylko mnie nie pasuje skrót ss (w którym byli tylko czystej krwi Aryjczycy) do Łotwy ... aczkolwiek bez hejtów bo moja wiedza na temat uczestnictwa ludzi z terenów dzisiejszej Łotwy czy Estonii w 2 wojnie światowej jest nikła. mógłby mi ktoś więc wytłumaczyć jakim cudem Łotysze mieli swoje ss ?

LtPyro

2014-03-18, 12:11
@Shaggy93 w jakiejs książce o Waffen SS przeczytałem, że służyło tam więcej różnych narodowości niż w Legii Cudzoziemskiej :D