18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Łotysze uczcili Waffen SS.

modyf • 2014-03-17, 23:15
Łotysze uczcili Waffen SS. Tak maszerują zabójcy Polaków.

W Rydze odbył się marsz byłych legionistów Waffen SS. Przez łotewską stolicę przeszli ostatni żyjący członkowie 15 Dywizji Grenadierów SS, którzy z Rosjanami walczyli pod Leningradem a z Polakami na Wale Pomorskim.

W marszu uczestniczyło 200-300 osób, które biły w bębny i śpiewały pieśni patriotyczne. Byłym legionistom towarzyszyła prywatna ochrona. Na całej trasie marszu dyżurowali policjanci - informuje "Głos Rosji".

Łotewscy naziści tradycyjnie świętują 16 marca. W tym roku do 90-letnich byłych żołnierzy dołączyli członkowie organizacji nacjonalistycz­nych. Na drodze marszu stanęli antyfaszyści. Jak zauważyły łotewskie media, wyjątkowo nie doszło do fizycznej konfrontacji.

Tymczasem pani premier Łotwy, Laimdota Straujuma, zapowiedziała zwolnienie, uczestniczą­ce­go w marszu, członka jej własnego gabinetu. Dołączenie do demonstracji nazistów zapowiedział szef resortu rozwoju regionalnego, Einars Cilinskis.

SS-mani z grupy bojowej "Elster" przeszli do historii brutalnym mordem polskich jeńców w miejscowości Podgaje (woj. wielkopolskie). 32 żołnierzy 4. kompanii 3. pułku piechoty 1 Dywizji WP skrępowali drutem kolczastym, zamknęli w stodole i żywcem spalili.








ku...........pa

2014-03-18, 14:06
Shaggy93 napisał/a:

czy tylko mnie nie pasuje skrót ss (w którym byli tylko czystej krwi Aryjczycy) do Łotwy ... aczkolwiek bez hejtów bo moja wiedza na temat uczestnictwa ludzi z terenów dzisiejszej Łotwy czy Estonii w 2 wojnie światowej jest nikła. mógłby mi ktoś więc wytłumaczyć jakim cudem Łotysze mieli swoje ss ?



Bez obrazy ale twoja wiedza nt. drugiej wojny światowej jest chyba nikła. Ale co do pytania:

W ramach sił zbrojnych SS (waffen SS) zaczęto w czasie wojny tworzyć oddziały narodowe składające się z ludności nie niemieckiej chętnej do walki ramię w ramię z niemcami. Były jednostki belgijskie, holenderskie, chorwackie, ukraińskie, tatarskie i nawet francuskie (co ciekawe francuzi tak niechętni do obrony wlasnej ojczyzny byli ostatnimi obrońcami Reichstagu). Pozdrawiam

mis_kudlacz

2014-03-18, 15:07
@staineer

Mhm. Czyli mówisz że dobrze że zarzynali Polaków najpierw pojmanych przez Armię Czerwoną, a potem wcielonych do WP? Oczywiście mój specu od historii, pomijasz fakt że było to jedyne sensowne dla nich wyjście, biorąc pod uwagę że drugą możliwością jaką mieli do wyboru było zgnicie w łagrach.

pi...........ja

2014-03-18, 19:39
Dlaczego tematy z dokumentów osiągające 20 piw nie wchodzą na główną? Przydałoby się to.

waski322

2014-03-18, 21:01
ss-manskie stare sk***ysyny

oc...........an

2014-03-19, 01:35
No i? Jakby u nas nie było zbrodniarzy, którym oddajemy hołd (np taki piłsudski, albo niektórzy "wyklęci"). Przyganiał kocioł garnkowi, a sam smoli!

PA...........SM

2014-03-19, 02:11
Za bohaterów z SS zawsze zimne piwko !!!

ulifont

2014-03-19, 02:30
PANxxxBDSM
wk***iający troll jak zawsze na straży, a tak właściwie to powiedz czyjego imienia do niedawna był stadion Górnika?

PA...........SM

2014-03-19, 02:34
@up

Adolfa Hitlera :)