18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Łódź Kaliska - Niech sczezną mężczyźni

rolinka • 2013-08-30, 23:20

Łódź Kaliska - Ciepłownik, z serii: Niech sczezną mężczyźni


Projekt artystyczny Łodzi Kaliskiej pt. "Niech sczezną mężczyźni" inspirowany jest współczesną kulturą, a szczególnie tym jej aspektem, który opatrzony jest hasłem GENDER czy szerzej FEMINIZM. Wystawa składa się z wielkoformatowych fotografii ukazujących kobiety pracujące w zawodach, w których kobiety w Polsce jeszcze nie pracują, np. przy układaniu nawierzchni bitumicznej budowanej drogi, czy przy pozyskiwaniu bloków skalnych w kamieniołomach...

Takich tematów jest 14 i łącznie tworzą niezwykły obraz absurdalnego futuryzmu, z wszechogarniającym feminizmem.

Kobiety na fotografiach są nagie, jak na obrazach klasycznego malarstwa symboliczno-romantycznego (nimfy, boginie, rusałki), malarstwa, które do dzisiaj jest archetypem najlepiej, najłatwiej i najszybciej rozumianym przez społeczeństwo.



Łódź Kaliska - Rybak, z serii: Niech sczezną mężczyźni



Łódź Kaliska - Odlewnik, z serii: Niech sczezną mężczyźni



Łódź Kaliska - Kominiarz, z serii: Niech sczezną mężczyźni



Łódź Kaliska - Betoniarz, z serii: Niech sczezną mężczyźni



Łódź Kaliska - Robotnik drogowy, z serii: Niech sczezną mężczyźni



Łódź Kaliska - Energetyk, z serii: Niech sczezną mężczyźni



Łódź Kaliska - Kamieniarz, z serii: Niech sczezną mężczyźni



Łódź Kaliska - Wulkanizator, z serii: Niech sczezną mężczyźni



Łódź Kaliska - Drwal, z serii: Niech sczezną mężczyźni



Łódź Kaliska - Górnik - skalnik, z serii: Niech sczezną mężczyźni



Łódź Kaliska - Stolarz, z serii: Niech sczezną mężczyźni



Łódź Kaliska - Tapicer, z serii: Niech sczezną mężczyźni



Łódź Kaliska - Ślusarz, z serii: Niech sczezną mężczyźni



Zdjęcie z wystawy w Centrum Sztuki Współczesnej w Warszawie 2009r


źródło : http://fototapeta.art.pl/2009/lka.php

zonk

2013-08-31, 18:25
@jabolmax, sam pie**olisz. Pracuję na dole i oprócz babeczek co robią na oddziałach geologicznych czy mierniczych nie ma żadnej innej kobiety. Pomijam że tamte zjeżdżają raz na miesiąc. Resztę prac wykonują tylko mężczyźni. Poza tym paradoks, unia nakazuje dopuszczenie kobiet pod ziemię, ale muszą mieć ograniczony czas pracy w porównaniu do facetów. Dlatego zakłady nie pozwolą sobie na takie straty chyba przy zatrudnieniu kobiet.

ja...........ax

2013-08-31, 20:19
@up może nie zauważyłeś ja opisuje sytuacje w stoczni, o pracy pod ziemią mówiłem w kontekście XIX w i początku XX w. w tej chwili jak sam zauważyłeś są przepisy które wręcz utrudniają pracę kobietom, to raz, kopalnia to raczej duży i kompleksowy zakład produkcyjny i nie wmawiaj mi że nie pracują tam kobiety na różnych stanowiskach, jak byś nie zauważył są stanowiska na które średnio się nadają, ale k***a myślisz że kto się zajmował produkcją sprzętu podczas wojny kiedy mężczyźni byli na frontach?
no chyba że wy tam na śląsku macie jakieś upośledzone te kobiety, te na pomorzu świetnie dają sobie radę

WalniętyKnur

2013-08-31, 22:05
gdy widzę hasło "gender" nóż mi się w kieszeni otwiera.

Varyz

2013-08-31, 23:07
@jabolmax - no i właśnie, nie pracujesz na kopalni a się wypowiadasz. Wystarczy mi chociażby taki drobny mankament w postaci "W kopalni". Każdy u nas mówi "NA kopalni". Mogłeś tego nie wiedzieć - po prostu dało mi to pewność, że nie znasz realiów podziemnych. Jest taki żart, że jak kobieta pracuje na kopalni to jest to..... planistka albo sprzątaczka. Naprawdę muszę pisać więcej?

Kobiety pracują w sektorze usług i nikt normalny nie powie, że powinno się nagle stymulować społeczeństwo do tego by faceci opiekowali się dziećmi w przedszkolach, a kobiety waliły pod ziemię i nosiły ringi (których nie uniosą do ciężkiej cholery! Nie masz pojęcia ile to waży, że dla dorosłego mężczyzny w sile wieku noszenie takich rzeczy to wyzwanie.)

Sam piszesz, że jakie stanowiska zajmują kobiety? Spawacze i dźwigowe. ile siły wymagane? Nic.
Kobiety na dole nie pracują też chociażby z racji jakiegoś szacunku do nich, funkcji rozrodczych (pył węglowy szkodzi BARDZO)...

Akcja gówniana. Zapytajcie kobiet normalnych czy popierają feministki. Ich odpowiedź was uspokoi. Ech.... nie cierpię internetowych kłótni i nie chce mi się pisać dalej.

MrCollie

2013-08-31, 23:18
Feminizm - walcz o szacunek i równe traktowanie kobiet, pokaż gołą dupę. Fuckin logic.

Tak trudno zaakceptować, że kobieta bardziej przydatna jest w takich zawodach i czynnościch a mężczyzna w innych?

Feministki są jak ekoświry, fanatycy religijni, zagorzali wielbiciele gejów.... co za dużo to nie zdrowo.....

killerZeWsi

2013-09-01, 13:36
Byłem, widziałem, było warto :) Niestety, 3/4 "warszawioków" nawet nie wie gdzie CSW się znajduje...

Se...........xe

2013-09-01, 17:49
W c**ach im się poprzewracało!

zonk

2013-09-01, 17:51
@jabolmax po raz kolejny pie**olisz. Poczytałeś sobie książkę i myślisz że wiesz jakie są realia na kopalni.

Pan_Generał

2013-09-01, 17:52
Zapraszam do tego zawodu, np na sapera.


kwrtwlp

2013-09-01, 18:08
@up

przecież taka w PMS by wysadziła kogoś

danon1906

2013-09-01, 18:16
niech sie j*bną w łeb głupie baby.. to ma być sztuka? do garów!!

Peter-Norivotset

2013-09-01, 18:17
To właśnie te bycie "cywilizowanym" i "nowoczesnym"...
Prymitywne k***y.

Nameless

2013-09-01, 18:37
Wk***iło was to, co właśnie zobaczyliście? Wejdźcie w żródło i przewińcie do "II Manifest Futurystyczny AKTUALNY"...

Zacytuję fragmenty:
Cytat:

My (wymienieni wyżej) mężczyźni
Jako reprezentanci rodzaju
męskiego dzielnie

Stwierdzamy:

Mężczyźni są gatunkiem gorszym w swej:
słabości fizycznej
pierdołowatości decyzyjnej
bojaźni przed jutrem
małostkowej aneksyjności
egoistycznej społeczności
ksenofobicznej nietolerancji
subiektywnej konsekwencji
ekspansywnej zaborczości
oraz powszechnej brzydocie
mężczyźni to
pomyłka natury i tragedia społeczeństwa



Cytat:

Nike z Samotraki

była
jest
i będzie

zawsze piękniejsza od jakiegoś
gównianego pędzącego
samochodu wyścigowego z
jego tandetnymi błyszczącymi
rurami wydechowymi
Niech sczezną mężczyźni
ch.i.w.d.



Albo jestem na tyle ograniczony, że nie rozumiem jakiejś ukrytej ironii, albo za tym stoją jacyś podupceni kolesie, których trzeba powiesić w publicznym miejscu za jaja, żeby nikomu więcej takie coś do głowy nie jebnęło...

PS Powinni teraz tym wszystkim feministkom mandaty jebnąć za obnażanie się w miejscu publicznym :P

pi...........ja

2013-09-01, 18:40
Gdzie zdjęcie z kopalni, jak takie męskie zawody pokazują?

Klapu

2013-09-01, 18:43
Pilarz, k***a, a nie drwal!!! Drwal to z siekierą i piłą (ręczną) zapie**ala, a nie ze Sthil-em.

No, pokrzyczałem, przeklnąłem, i już mi lepiej.