18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Linus Torvalds: Nvidia, Fuck You!

Nap_Limak • 2012-06-19, 14:19
Znany informatyk, Linus Torvalds, twórca jądra Linux'a mówi co sądzi o Nvidii. A to wszystko za brak wsparcia dla open sourcowych systemów operacyjnych.


.:...........:.

2012-06-19, 14:27
Tak, są źli, niczym majkrosoft.

MortiCRX

2012-06-19, 15:28
Tak tak, każdy kto używa Windows to lamer i ciota, każdy kto używa myszki też, wszytko powinno się zapie**alać z klawiatury jak hakierzy na filmach.

RuBu

2012-06-19, 16:21
NVIDIA nForce Drivers

Open source drivers for NVIDIA nForce hardware are included in the standard Linux kernel and leading Linux distributions.

źródełko: http://www.nvidia.com/object/unix.html

Z tego co pamiętam to z ATI były wieczne problemy, a tu poszło podobno o brak wsparcia Nvidii dla systemów operacyjnych Linux w zakresie jej technologii przełączania się między kartami graficznymi - Optimus

RaScad

2012-06-19, 16:24
Z tego co kiedyś czytałem to sterowniki do nvidii pod Linuxa są robione, przez samych użytkowników, bo firma ma w nich wyj***ne i stwierdzili, że sami mają sobie wszystko robić. Szukałem kiedyś sterownika do swojej karty i nie znalazłem i tylko dlatego jeszcze siedzę na windzie. :/

McMenel

2012-06-19, 17:04
RuBu napisał/a:

NVIDIA nForce Drivers

Open source drivers for NVIDIA nForce hardware are included in the standard Linux kernel and leading Linux distributions.

źródełko: http://www.nvidia.com/object/unix.html

Z tego co pamiętam to z ATI były wieczne problemy, a tu poszło podobno o brak wsparcia Nvidii dla systemów operacyjnych Linux w zakresie jej technologii przełączania się między kartami graficznymi - Optimus


Poszło i o Optimusa i o nie wspieranie niczego innego poza wyświetlaniem grafiki. Plus oczywiście wieczne roszczenia w kierunku open source "jak to przepiszecie i poprawicie wg naszego widzimisię to może w końcu coś wydamy".

Anders Breivik

2012-06-19, 17:15
tyle mnie ten j***ny dziad obchodzi co nerdy uzywajace linuxa i innych open sourcowych systemów operacyjnych

.:...........:.

2012-06-19, 17:17
tupolej napisał/a:

tyle mnie ten j***ny dziad obchodzi co nerdy uzywajace linuxa i innych open sourcowych systemów operacyjnych



Hehe, jaki bufon zapyziały.

Leothyr

2012-06-19, 17:18
tupolej napisał/a:

tyle mnie ten j***ny dziad obchodzi co nerdy uzywajace linuxa i innych open sourcowych systemów operacyjnych


No właśnie, j***ć open source, nielegalna windoza górą

kamild

2012-06-19, 17:19
tupolej napisał/a:

tyle mnie ten j***ny dziad obchodzi co nerdy uzywajace linuxa i innych open sourcowych systemów operacyjnych


Poziom Twojej wypowiedzi świadczy jedynie o Tobie.
Mama Ci tego Windowsa zachwalała jak byłeś mały?

JakobekS

2012-06-19, 17:21
tupolej napisał/a:

tyle mnie ten j***ny dziad obchodzi co nerdy uzywajace linuxa i innych open sourcowych systemów operacyjnych



Racja, j***ć Linuxa. Niby po co używać czegoś co rozwija się szybciej i może być ulepszone przez każdego? Żarcie z Microsoftowego koryta jest najlepsze.

Anders Breivik

2012-06-19, 17:25
kamild napisał/a:


Poziom Twojej wypowiedzi świadczy jedynie o Tobie.
Mama Ci tego Windowsa zachwalała jak byłeś mały?


nie mam czasu na j***nie z linuxem, w domu mam w7 a w pracy osxa

kamild

2012-06-19, 17:27
tupolej napisał/a:


nie mam czasu na j***nie z linuxem, w domu mam w7 a w pracy osxa


A to ciekawe. Twierdzisz że Linux jest bardziej pracochłonny w codziennej konfiguracji i użytkowaniu? Ciekawe... Doprawdy...

--- Edit: ---
Pewnie nie wiesz że OS X ma wiele wspólnego z Linuksem.
Mac OS wywodzi się z BSD (jeśli skrót jest Ci obcy, to doczytaj sobie w google).

Anders Breivik

2012-06-19, 17:33
kamild napisał/a:


A to ciekawe. Twierdzisz że Linux jest bardziej pracochłonny w codziennej konfiguracji i użytkowaniu? Ciekawe... Doprawdy...


no i po ch*j konfigurować skoro i tak nie pogram w żadne gry jak w domu na windowsie, ani nie obsłużę potrzebnych mi programów z osxa w robocie? Jak chcesz się bawić to się baw, albo idź na bajerę"ej mała skonfigurować ci linuxa"

RuBu

2012-06-19, 17:39
@McMenel - nie wiem dokładnie - na linuxie najwięcej problemów miałem z kartami ati i zintegrowanym w laptopie intelem, z Nvdia - chodziło to całkiem całkiem (Compiz). Ale przez ten czas mogło się wiele pozmieniać.