18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Kymatica-natura rzeczywistosci

Mesjaszowaty • 2014-06-05, 17:19
Temat powierzchownie nie sadystyczny, ale jak sie go zglebi to juz jak najbardziej tak.Licze na sadolowa dyskusje na poziomie, w szczegolnosci tych "mondrych sadoli", chociaz i tak temat nie trafi na glowna.Jedziemy:


Ork.Fajny

2014-06-05, 18:39
Komórki nie oddychają ani nie czują w takim samym sensie w jakim robi to organizm jako całość... A już na pewno komórki nie myślą w żaden sposób...

Mesjaszowaty

2014-06-05, 19:43
Idac tym tropem mozna stwierdzic ze ludzie nie czuja i nie zyja w takim sensie jak to robi cala planeta jako calosc ale ciekawa teza :) swoja droga myslalem ze jestem jedyny co tu dzial dokumenty odwiedza :O Znacie zasady dzialania mechaniki kwantowej i jej zalozenia?Tak tylko pytam i nie chodzi mi tu teraz ze co to nie ja czy cos :D dobrze ze to kogos zainteresowalo, niewazne z jakim skutkiem, wsumie skutek jest tylko jeden-nalezy wlaczyc myslenie :)

Ork.Fajny

2014-06-05, 20:23
Trollujesz, no nie...? Nie wierzę że ktoś może być tak głupi.

Mesjaszowaty

2014-06-05, 20:28
Ork.Fajny napisał/a:

Trollujesz, no nie...? Nie wierzę że ktoś może być tak głupi.


hah to uwierz, zaskocz mnie :D
znasz nassima haramein, te sprawy?dorzuce gdzies niedlugo bo widze ze tepota na sadolu grasuje a po co.

Ork.Fajny

2014-06-05, 20:31
Wyjaśnij mi swoimi słowami ale nadal technicznie poprawnie czym jest życie i w jaki sposób ziemia spełnia warunki bycia żywym...
Wyjaśnij mi też krok po kroku jakim cudem na podstawie mojego postu wnioskujesz że ludzie nie są żywi i nie czują.

Ko...........on

2014-06-05, 20:49
Ork.Fajny napisał/a:

Wyjaśnij mi swoimi słowami ale nadal technicznie poprawnie czym jest życie i w jaki sposób ziemia spełnia warunki bycia żywym...
Wyjaśnij mi też krok po kroku jakim cudem na podstawie mojego postu wnioskujesz że ludzie nie są żywi i nie czują.


Skoro według twojego guru plemniki potrafią przekazać kobiecie poglądy to czemu komórka nie może myśleć samodzielnie? Nie rozumiem was kuce :(

Mesjaszowaty

2014-06-05, 20:50
Ork.Fajny napisał/a:

Wyjaśnij mi swoimi słowami ale nadal technicznie poprawnie czym jest życie i w jaki sposób ziemia spełnia warunki bycia żywym...
Wyjaśnij mi też krok po kroku jakim cudem na podstawie mojego postu wnioskujesz że ludzie nie są żywi i nie czują.



gdybym potrafil na szybko zdefiniowac zycie, czlowieka czy swiadomosc to rownie dobrze moglbym wykladac na harvardzie czy innym yale koszac grube sianko :mrgreen:
zreszta gdybys uwaznie ogladal to bys zrozumial ze wlasnie na te pytania uzyskales odpowiedzi :facepalm:
p.s.ziemia jak i komorka spelniaja wszelkie warunki zeby zostac zakwalifikowane jako organizm swiadomy, niemzrozumiales przekazu, spoko, niedlugo Nassim ;-)

Ork.Fajny

2014-06-05, 21:04
Mesjaszowaty napisał/a:

gdybym potrafil na szybko zdefiniowac zycie, czlowieka czy swiadomosc to rownie dobrze moglbym wykladac na harvardzie czy innym yale koszac grube sianko :mrgreen:


Tylko udowadniasz swoją niewiedzę takimi idiotyzmami...
Życie jest to szereg procesów biochemicznych które zachodzą w strukturze zwanej komórką. Pozwalają one na powielenie się tej komórki, na pobieranie prostych związków i syntezę bardziej skomplikowanych które służą jako materiał budulcowy, na rozkład skomplikowanych związków w celu uzyskania energii do syntezy innych wcześniej wspomnianych związków i utrzymania swojej struktury w tej postaci w jakiej istnieją. To jest definicja życia.
Człowiek to natomiast gatunek zwierzęcia, który zbudowany jest z tej komórki a potem komórek. Każda z nich posiada 23 pary chromosomów na których w odpowiedniej kolejności względem siebie znajdują się geny kodujące odpowiednie białka które posiadają odpowiednie właściwości oraz trochę RNA także o odpowiednich właściwościach.
Świadomość to grupa współpracujących ze sobą neuronów tworzących odpowiednie ścieżki w których zawarte są twoje wspomnienia, wiedza, doświadczenie etc. Tworzą one ciebie, czyli najbardziej efektywny system zarządzania tak dużym organizmem z wyłączeniem paru witalnych funkcji takich jak bicie serca czy oddech, których Ci powierzyć nie można bo możesz zdecydować się nie oddychać jakbyś się fochnął na świat.


Mesjaszowaty napisał/a:

p.s.ziemia spelnia wszelkie warunki zeby zostac zakwalifikowana jako organizm swiadomy, niemzrozumiales przekazu, spoko, niedlugo Nassim ;-)


Wymień mi 10 podobieństw miedzy Ziemią o Człowiekiem.

pi...........ja

2014-06-05, 21:54
Ja słyszałem o 3 wyznacznikach świadomego życia:
- świadomość własnej odrębności, czyli własnego "ja"
- posiadanie własnych pragnień, to tak fizycznie-biologicznie
- posiadanie światopoglądu, czyli duchowo-metafizycznych przekonań i wierzeń
Sorry za powtórzenia.

Ni cholerę nie widzę tego na naszej planecie. No nie wiem, np. idąc przez trawnik nie słyszę jęków bólu czy tam rozkoszy i apeli o rewolucję anty-przemysłową. Znaczy od tego trawnika, bo zielono-dolarowi najemnicy wrzeszczą o tym zawsze. A komórki to zwykłe mechanizmy. Jak silnik spalają paliwo dla energii. Pomysł, że żyją wyśmieliby nawet animiści i eko-powaleńcy.

A autorowi polecam pewien niesamowity odcinek znanego w całym świecie od dziesięcioleci serialu tak dokumentalnego, jak jego wstawka(nie pamiętam który to był) o słońcu, które żyło i zaatakowało kosmonautów wydobywających na nim plazmę. Doctora Who.

Ork.Fajny

2014-06-05, 22:15
pietras_ja, nie. To jest jakaś papka filozoficzna. Świadomość to czysto fizyczna rzecz związana z tym że po prostu nasz mózg jest zbudowany z wielkiej ilości komórek a te się jakoś muszą ze sobą komunikować. To co ty napisałeś jest jak mówiłem papką. Papką wymyśloną przez psychologów i innych takich żeby ich praca nie była czymś w stylu neurobiologa dla tych głupszych nie radzących sobie.

Mesjaszowaty

2014-06-05, 22:27
Haha to mi sie podoba panowie, dalej, dalej
opowiadajcie co wam powkladaly do tej niesamowitej glowki podreczniki czy dokumenty z tv :hurra:
pozniej zobacze, ok?

se...........mp

2014-06-05, 22:37
Przestań ćpać bo ci to nie służy! (autorze tematu) :D

Ork.Fajny

2014-06-06, 06:55
Mesjaszowaty, gdzie te 10 podobieństw...?

Bakkermman

2014-06-06, 21:05
Mesjaszowaty jeżeli wierzysz w co piszesz to kłócisz sie z samym sobą