18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

KUCMA PC

kucma19 • 2016-01-06, 11:26
Siemanko

Ponieważ machina olejowa zostala ciepło przyjeta i doceniona wieloma piwami (prosze moderacje o ponowne wyslanie bo jeszcze te piwa nie dotarly, pewnie utknely na poczcie :P ). Postanowilem podzielic sie nowo skontruowaną kontrukcją.




-> zdjęcia tutaj <-


W przeciwieństwie do machiny olejowej, nie ma tutaj żadnych przyciskow i wprowadzilem odrobine automatyzacji. Wraz z uruchomieniem komputera, silownik wysuwa to cale ustrojstwo do gory, ledy rgb konfigurowalne za pomocą bezprzewodowego pilocika + zintegrowane z czujnikiem ruchu ktory jest skierowany na wejscie do pokoju.
Dziala to tak ze jak ktos wchodzi/wychodzi, zapala ledy na 8 min. Po tym czasie gasną i krzątanie sie po pokoju nie powoduje ich ponownego zalączenia. Wyłączenie komputera powoduje automatyczne schowanie sie tego grajdołu do najniższego poziomiu.
- Woltomierze pomimo zbednej swojej obecnosci to sa prawdziwe i pokazuja prawdziwe napiecie.
- poziom wysuniecia jest dowolnie blokowany
- jesli ktos sie martwi czy nie jest to "oczojebne" to nie jest. Takie mialo byc, takie jest, ale w razie mojego grymasu mozna wylaczyc całkowicie
- czy wysuwanie i chowanie wydaje jakies dzwieki? - niestety troche hałasuje.
- konfiguracji sprzetowej nie podaje bo zmienia sie ona zbyt często. Za miesiac moze byc juz nieaktualna.
- Tak naprawde w nic nie gram (tylko lol raz na jakis czas z kumplami) i nie potrzebuje duzej mocy. Wszystko to jest czystą fanaberią
- Laptok jest fajniejszy i mobilniejszy. - tak wiem, ta konstrukcja jest bez sensu (taka ma wlasnie byc)

uprzedzając komentarze:
- wiem ze dało sie to zrobic lepiej, ladniej, taniej a sebie zajeło by to 1 weekend a nie 1.5 miesiaca tak jak w moim przypadku.
- dziekuje tez za poinformowanie mnie w komentarzach ze szwagier nie takie rzeczy spawal w stodole
- mozna darowac sobie rowniez rady typu: "a ja bym to zrobil...." albo "trzeba bylo zrobic tak i tak..." albo "jakbys zrobil tak i tak to by bylo lepiej" albo "trzeba bylo kupic to i tamto bo na tym przeplaciles i ogolnie to przerost formy nad trescia"


Pozdro 600

Halman

2016-01-06, 11:30
wartości użytkowej to nie ma żadnej... ale piwo że robisz coś sam z siebie, dla siebie i masz z tego satysfakcję że nie jesteś tylko odbiorcą/konsumentem ale twórcą/kreatorem.

krzyks

2016-01-06, 11:30
0:10 - ta klawiatura to taki element retro, który celowo został wprowadzony do kompozycji?

Heathen

2016-01-06, 11:44
Kurde jedyne co mi się nie podoba to GPU, których w tej pozycji nie widać.
No ale przy sli nie ma opcji innej (muszą być mostkiem połączone)
Przy jednym GPU można by je zamontować na płasko wykorzystując riser pci-e

domat1

2016-01-06, 12:00
choinkę sobie zrobiłeś :-D

mygyry

2016-01-06, 12:31
Przyznaj się, że dłużej pisałeś te uprzedzające komentarze, niż robiłeś te konstrukcje :amused:

teken

2016-01-06, 12:54
Spoko, ale k***a stary, dat klawiatura :D

Hvsarz

2016-01-06, 13:27
Ale klawiaturę to żeś dowalił do takiego sprzętu :P
Mi się osobiście efekt nie podoba (drażniłyby mnie te świecidełka) ale doceniam majsterkowiczowatość.
Może jakiś daszek z siateczki od góry, co by kusz nie osiadał za bardzo jak jest wyłączone? :P Radiatory jak na pewno wiesz, nie fajnie się czyści.

Swietny

2016-01-06, 13:29
A więc tak wygląda pokój gościa, który nigdy nie r*chał :roll:

jajkob

2016-01-06, 13:34
Podoba mi się Twój poziom autokrytyki i cynizm jaki wprowadziłeś w swoim komentarzu gdzie dałeś do zrozumienia że to do niczego nie służy i jest "bez sensu". Piwo za to, że jesteś idioto.

@Edit
Nie patrzyłem na film tylko wystawiłem wcześniejszy komentarz na podstawie Twojego tekstu pod filmikiem, ale po obejrzeniu tego naprawdę myślę, że gdybyś wykorzystał swój potencjał do czegoś pożytecznego dla Ciebie to byś dobrze na tym wyszedł, a nie składając komputer w stylu "powrotu do przeszłości" przy którym będziesz mógł masturbować się przed 3 monitorami z gwiezdnymi wojnami w tle.

is...........ay

2016-01-06, 13:36
krzyks napisał/a:

ta klawiatura to taki element retro, który celowo został wprowadzony do kompozycji?

Ta klawiatura ma akurat największą wartość użytkową z całej kompozycji. Ale teraz to się w ekranik puka, albo po blacie, na którym są wyświetlane śmieszne literki, więc tego nie docenisz. :roll:

@OP: W tytule zjadła Ci się jedna spacja? :D

Teodorr

2016-01-06, 13:40
kucma19 napisał/a:



uprzedzając komentarze:
- wiem ze dało sie to zrobic lepiej, ladniej, taniej a sebie zajeło by to 1 weekend a nie 1.5 miesiaca tak jak w moim przypadku.
- dziekuje tez za poinformowanie mnie w komentarzach ze szwagier nie takie rzeczy spawal w stodole
- mozna darowac sobie rowniez rady typu: "a ja bym to zrobil...." albo "trzeba bylo zrobic tak i tak..." albo "jakbys zrobil tak i tak to by bylo lepiej" albo "trzeba bylo kupic to i tamto bo na tym przeplaciles i ogolnie to przerost formy nad trescia"


Pozdro 600



Czyli tylko podziwiac :roll: boisz sie negatywów?

Din

2016-01-06, 13:42
Najważniejsze żeby komp zasłaniał okna i to co za nimi się dzieje ;p