18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

KUCMA PC

kucma19 • 2016-01-06, 11:26
Siemanko

Ponieważ machina olejowa zostala ciepło przyjeta i doceniona wieloma piwami (prosze moderacje o ponowne wyslanie bo jeszcze te piwa nie dotarly, pewnie utknely na poczcie :P ). Postanowilem podzielic sie nowo skontruowaną kontrukcją.




-> zdjęcia tutaj <-


W przeciwieństwie do machiny olejowej, nie ma tutaj żadnych przyciskow i wprowadzilem odrobine automatyzacji. Wraz z uruchomieniem komputera, silownik wysuwa to cale ustrojstwo do gory, ledy rgb konfigurowalne za pomocą bezprzewodowego pilocika + zintegrowane z czujnikiem ruchu ktory jest skierowany na wejscie do pokoju.
Dziala to tak ze jak ktos wchodzi/wychodzi, zapala ledy na 8 min. Po tym czasie gasną i krzątanie sie po pokoju nie powoduje ich ponownego zalączenia. Wyłączenie komputera powoduje automatyczne schowanie sie tego grajdołu do najniższego poziomiu.
- Woltomierze pomimo zbednej swojej obecnosci to sa prawdziwe i pokazuja prawdziwe napiecie.
- poziom wysuniecia jest dowolnie blokowany
- jesli ktos sie martwi czy nie jest to "oczojebne" to nie jest. Takie mialo byc, takie jest, ale w razie mojego grymasu mozna wylaczyc całkowicie
- czy wysuwanie i chowanie wydaje jakies dzwieki? - niestety troche hałasuje.
- konfiguracji sprzetowej nie podaje bo zmienia sie ona zbyt często. Za miesiac moze byc juz nieaktualna.
- Tak naprawde w nic nie gram (tylko lol raz na jakis czas z kumplami) i nie potrzebuje duzej mocy. Wszystko to jest czystą fanaberią
- Laptok jest fajniejszy i mobilniejszy. - tak wiem, ta konstrukcja jest bez sensu (taka ma wlasnie byc)

uprzedzając komentarze:
- wiem ze dało sie to zrobic lepiej, ladniej, taniej a sebie zajeło by to 1 weekend a nie 1.5 miesiaca tak jak w moim przypadku.
- dziekuje tez za poinformowanie mnie w komentarzach ze szwagier nie takie rzeczy spawal w stodole
- mozna darowac sobie rowniez rady typu: "a ja bym to zrobil...." albo "trzeba bylo zrobic tak i tak..." albo "jakbys zrobil tak i tak to by bylo lepiej" albo "trzeba bylo kupic to i tamto bo na tym przeplaciles i ogolnie to przerost formy nad trescia"


Pozdro 600

Dobrutro

2016-01-06, 14:35
Taki sprzęt i żydzić na dysku SSD? U mnie system ładuje się w 3 sekundy gotowy do pracy.

KiKiZ

2016-01-06, 14:54
@vanhelsingpl

Mam dla Ciebie złą wiadomość, to że klawiatura jest na USB/PS2, nie zmienia tego ile możesz przycisków wcisnąć, zależy to od elektroniki, która jest użyta w klawiaturze :)

VanHelsingPL

2016-01-06, 15:00
@KiKiZ

Pierwsza BlackWidow od Razer'a. Maksymalnie 7 przycisków naraz, teraz spróbuj na swojej uber pro ps2 seryjnej klawiaturze więcej niż 4, powodzenia. ;) Niby na ps2 można wszystkie ale znajdź mnie taką seryjną.

soundspirit

2016-01-06, 15:07
Klawiaturę masz doj***ną

ame

2016-01-06, 15:24
fajny sprzęt, a loda zrobi ?

Nemayu

2016-01-06, 15:34
VanHelsingPL
Próbuje się domyślić o co ci chodzi... Mówisz o NKRO na PS/2, że nie działa i prosisz o przykład działającej?
Pierwsza z brzegu najtańsza mechaniczna Q-pad MK-50. Mam i rejestrowane są wszystkie przyciski naraz.
https://www.microsoft.com/appliedsciences/antighostingexplained.mspx

Są i USB i PS/2, które obsługują NKRO, więc nie wiem do czego dążysz.

Diggerx

2016-01-06, 15:39
Dobrutro napisał/a:

Taki sprzęt i żydzić na dysku SSD? U mnie system ładuje się w 3 sekundy gotowy do pracy.


Przecież ma SSD :lodowka:

Dobrutro

2016-01-06, 16:22
@UP
To zwróć uwage jak wolno mu się system ładuje. Żaden przyzwoity SSD nie wczytuje tak długo.

elvis02

2016-01-06, 16:43
Co nie zmienia faktu że SSD jest...Nie podoba mi się. :/ Machina olejowa rządziła i dzieliła, a tutaj?

Diggerx

2016-01-06, 17:21
Dobrutro napisał/a:

@UP
To zwróć uwage jak wolno mu się system ładuje. Żaden przyzwoity SSD nie wczytuje tak długo.


Bo to właśnie nie jest żaden przyzwoity SSD, tylko tani goodram c40, no ale lepsze to niż nawet najlepszy hdd.

klasz

2016-01-06, 17:32
Ta klawiatura to pierwsza przy której kuca czesałeś i zostawiłeś z sentymentu?

vSZEJa

2016-01-06, 18:04
Nie łyka ci to kurzu?

MONSTEROFTHECITY

2016-01-06, 18:09
Właśnie kurz swoją drogą, jakie temperatury masz na procku o ile go podkręciłeś ?

heartagram

2016-01-06, 19:37
pujdzie na tym krysis???????