18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Kuchnie Europy, handel jedzeniem w Unii

soqu1 • 2012-11-08, 15:50
Od 2:45 menu "ulubionej" kuchni jenieckiej ;-)



Tu z kolei przykład jak demokratycznie wybierane :swinia: :swinia: dbają o swój lud w najprostszych sytuacjach życiowych


amb

2012-11-08, 23:16
panie Wojtku, to idz pan i kup wodke z mety. tylko jak oslepniesz, to wara od publicznego szpitala.

Nikloon666

2012-11-08, 23:18
Nie każdy jak ty zarabia jałmużne i narzeka, wystarczy mieć trochę oleju w głowie i wiedzieć co w życiu ważne, a tak poza tym to ch*j mnie interesuje co mówią o nas za granicą, bo to nie moja wina że wyjeżdżają czasem jednostki "wybitne" (a co my mówimy o innych?) , a dług publiczny rośnie od czasów p.Gomułki i jego socjalu , i to że komuchy dalej przy stołkach siedzą (a w polsce mamy możliwość ruszenia dupy,jak grecja i zrobienia porządek ze sk***ysynami) to jest wina pseudodemokracji, bo gospodarką dalej komuchy rządzą, a to co my widzimy to jest tylko lep na debili (do którego większość się przyczepia, jakoś jak była acta to ruszyli dupe, ale jak podnieśli podatek to wszyscy ciuchutko). A tak poza tym to w Polsce podatki które są nakładane na firme są zabawne w ch*j,dlatego też dużo ludzi ucieka za granice i tam otwiera działalność.

tomqj

2012-11-08, 23:20
Gizmobba napisał/a:

@Ant1984

W 100% sie z tobą zgodze ;)

Czytając kilka komentarzy krytykujących słowa P.Cejrowskiego potwierdza się mój pogląd o Polakach ze polak to debil !! Bo najlepiej jest k***a siąść na dupie, zarabiać "jałmużnę" (czyt. 1250 brutto) i nie wtykać nosa w żadne sprawy co jego w znaczny sposób nie dotycza !!. Typowe myślenie polaka to jest:
1. Przeżyć do wypłaty ( bo na h*j szukać lepiej płatnej roboty czy zrobić jakieś kursy/uprawnienia, byle by gorzej nie było)
2. Podpie**olić czasem by zostać w robocie w razie zwolnień ( to już pozostawię bez komentarza)
3. Wybierać mniejsze zło podczas wyborów ( No tak k***a niech okradają nas dalej zasrane komuchy w rządzie. Bo oni w dupie maja dużo i ważne żeby oni mieli bo co ich 40 milionów polaków obchodzi).

A zastanówcie się dlaczego "Dług publiczny" rośnie ?? z jakiej to k***a racji jest tak nazwane ?? Bo to jest po to żeby inny mógł kraść bo wie ze debil polaczek na etacie to odda, oni moga zrobić podwyżkę vat, akcyzy, i innych bzdurnych podatków (np. Podatek od wzbogacenia, ten kto ma auto i byl w skarbówce zapłacić 2% podatku od kupionego auta to wie o czym mowie).

Tym na wiejskiej tak naprawdę nie zależy na takiej osobie jak ty czy ja !! oni od 20 lat maja sie dobrze i juz tyle nakradli ze nawet jak sie nie dostana na kolejna kadencje to bd mieli za co zyc !! a wybierajac ciagle tych samych komuchów to w polsce bedzie jeszcze gorzej, i ci rozsadni niech wybieraja mądrze i łażą na te zasrane wybory bo tak naprawde to 48% polaków wybiera a 120% narzeka !!

Już nie bede nawet pisał co mówia o nas za granica bo nie wiem czy bym do rana skończył. Tyle odemnie Amen


Ps. Do moderatora proszę o zostawienie tego posta lub wlepienie od razu bana bo mnie juz wk***ia postawa polskiego społeczeństwa. Pozdro


Gimbaza do ataku możecie smiało hejtowac


po ch*j ten potok słów?
ameryki to Ty nie odkryłeś.
Jakbyś jeszcze uzupełnił swoją wypowiedź o konkretne przykłady z życia to troszke odbiegłyś od demagogii "mondrego" polaczka

dk2626

2012-11-08, 23:28
Dla pana Cejrowskiego zawsze piwko :)
To czy go lubię czy nie lubię to moja sprawa, jestem dorosły i żadne debile nie będą mi mówić co myśleć, a darwinizm społeczny niech gimbaze wyeliminuje :P

Gizmobba

2012-11-08, 23:28
@tomqj

Prosze bardzo przyklad ile kosztuje zycie w polsce:
Przykład 3 osobowa rodzina miesięcznie około 4 kafli + w gratisie kredyt na mieszkanie (czas spłaty około 35-40 lat!!).
Opłaty: Czynsz (600 zł), kredyt (600 - 1200zł), dojazd do pracy (paliwo 300-500zł lub miesięczny około 200zł za 2 osoby!), do tego media (około 600zł w tym gaz, prąd, telefony, internet) i wyżywienie to już inna sprawa no i utrzymanie pociechy (jakieś słodycze, ubrania, zabawki itp.). W sumie daje nam to , od 2100 do 3000 na same opłaty no i k***a gdzie tutaj logika, jak człowiek ma być szczęśliwy wiedząc ze zapie**ala tylko po to żeby wegetować w tym popie**olonym państwie i wiedząc ze musi tak gnić do śmierci bo to ze ma ten "zus" to i tak nie bd miał co włożyć do papy na starość nie mówiąc już o lekarstwach tylko wziąć i się zaj***ć puki się nie ma rodziny albo wypie**alać za granice albo kraść bo inaczej się chyba nie da. Nie mowie ze w takiej Irlandii czy angli badz szwablandi jest super ale przynajmniej człowiek wie ze go na coś stać i ma płace na tyle wysoko ze stać go na wakacje, mieszkanie, czasem zabalować.

Dla porównania napisze ci w przybliżeniu ile zarabiam w szwablandi jako zwykły robol w fabrtce:

średnio 1600 Euro z czego 200 Euro na żarcie 30 Euro na dojazd do pracy i 300 euro pokój i media... reszta zostaje do mojej dyspozycji na rozj***nie na pierdoły.

Jeszcze jakieś pytania ??

Krzysiek14199

2012-11-08, 23:29
4x up PRG @

Tak zapyta się kelnera nie znając języka :trzesieee:

Skądinąd

2012-11-08, 23:31
Cytat:

1. Przeżyć do wypłaty ( bo na h*j szukać lepiej płatnej roboty czy zrobić jakieś kursy/uprawnienia, byle by gorzej nie było)



Skoro już skasowany post, to ja się odniosę tylko do jednej rzeczy - która powyżej. Chciałabym usłyszeć dobrą radę jak mam, jako 25-latka, robić kurs doszkalający zarabiając 1111 zł na rękę? No jak? Specjalnie podałam wiek, bo - jak się pewnie część orientuje - dzień 24-tych urodzin to magiczna granica wykluczająca możliwość szkolenia się np. w ramach funduszy z UE. Ja się szkolę, ale tylko dlatego, że moi rodzice raczyli mnie wspomóc, bo nie ma ch*ja, żebym wysupłała 300 zł miesięcznie na kurs, no nie da się!

Jak się to się ma do tego, co mówi p. Cejrowski (od widoku którego pryszcze mi się na dupie robią)? P. Cejrowski żyje w innej, boziowej, katolickiej rzeczywistości, gdzie trotyl wyczuwa się nosem, a Błaszczak liże kolejne odbyty. W związku z tym, wszystko, co mówione jest w tym żałosnym popisie megalomanii pt. "Co mnie wkurza" na TVN Style (nie pasuje mu TVN, kiedy mówi o polityce, ale ciągnąć kasę od nich już może, hehe), jest murzyńskiego ch*ja warte.

Pozdrawiam rodaków

Tituf

2012-11-08, 23:41
@yoshi88-88

Wyobraź sobie, że w PARYŻU czyli mieście turystycznym naprawdę trudno jest znaleźć restauracje w której pierwsze kelner który do Ciebie dojdzie zna angielski. Zazwyczaj idzie po gościa który coś ogarnia ale ile to potrwa? Raz czekałem na takiego tłumacza 15min i wyszedłem bo mi szkoda czasu było. Oczywiście menu tylko po francusku żebyś się nie przypie**alał.

Też nie wiem co znaczy to kuchenne pie**olenie.

Z ostatnim zdaniem się w 100% zgadzam! Nie podoba się to niech idzie do sułtana albo maca :D

staffior

2012-11-09, 00:34
zapewne każdy zagraniczniak skuma w Polsce takie potrawy chociażby :
- żur
- łazanki
- bigos
- zimne nóżki
- kopytka
co on pieprzy, wymienia nazwy regionalnych potraw i ma jakieś problemy

niech coś nakręci o grzesznikach po rozwodach dwulicowa menda

Goglik

2012-11-09, 00:39
narzekacie na tvn, a w sumie to jedyna stacja, która promuje Cejrowskiego.

Pariah

2012-11-09, 01:07
flejmujcie sobie ile chcecie, ale ten gość może i czasami dobrze gada ale zaczął mnie wkurzać od czasu programu gdzie zaczął wychwalać islam nad katolicyzm. Znam i studiowałem błędy jednego i drugiego (nie nie jestem katolikiem ani muslimem - zapyziałym wągrem), a Cejrowski został dla mnie naczelnym Talibem RP i idiotą pokroju Kupy Województwa (który kiedyś też był cool a teraz zidiociał an stare lata)

yoshi88-88

2012-11-09, 01:25
soqu1 napisał/a:



Na randce w restauracji:
Kelner: czy chcieliby państwo złożyć zamówienie?
Klient: a wie pan gdzie jest najbliższa kawiarenka internetowa, bo muszę wyszukać na wikipedii czym są te potrawy, co je serwujecie...



No to już trzeba być nieco betonem żeby zabierać laskę do dobrej knajpy i nie wiedzieć co oznaczają poszczególne dania.

Myślę , że w podobnej sytuacji jak Ty , byłby murzynek z Etiopii który chce kupić coś w maku

vass

2012-11-09, 03:10
Ciekawe czy gdyby dziecko Cejrowskiego, którego chyba nie ma, zatruło się pierożkami z muchomorem sromotnikowym od babci spod dworca i umarło w szpitalu, mówiłby to moje prawo kupić dziecku pieroga ze sromotnikiem? Czy może jednak miałby do Państwa pretensje, że dziecko mu zmarło bo Państwo pozwoliło aby handel był zupełnie dowolny, nie spełniający żadnych norm i standardów, a babcie pod dworcem mogą sprzedawać pierożki ze sromotnikiem? Chory gość.

Okash

2012-11-09, 04:45
na szczęście u mnie w mieście nie ma kuchni francuskiej i niemieckiej

wszędzie tylko pizza i kebab...
:ok:

Nihil

2012-11-09, 07:50
Co do pierwszego to się nie zgadzam, bo analogicznie mamy w Polsce. A co to jest bigos? Żurek? Nie można napisać że to kapusta z mięchem i grzybami albo zupa z ziemniakami i kiełbasą? Ano nie, bo to jest swoista nazwa potrawy, tak jak i placek (lub jak kto woli cienkie ciasto) z sosem pomidorowym, serem i dodatkami, czyli Pizza.
Są dania, mają swoje nazwy to się zapytać trzeba co to jest a nie psioczyć.

A co do drugiego to absolutna racja, te unijne przepisy poza niektórymi wyjątkami to ch*jnia i nie da się nic ładniejszego powiedzieć, ja żyje podobno w suwerennym, niepodległym państwie, to na ch*j mam się słuchać jakiegoś dziada z Brukseli?