18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Kto jest autorem tych słów?

alfgordon • 2013-10-25, 12:31
"Oddać Polakom Górny Śląsk, to jak dać małpie złoty zegarek"




Nie wiem jak Wam,ale postać ta przypomina mi:




Po tagach można się dowiedzieć,że autorem tego cytatu jest David Lloyd George,brytyjski premier.
Uważał,że należy zachować silne Niemcy,aby były przeciwwagą nadmiernie silnej pozycji Francji. Nienawidził Polaków. Tylko z tego powodu ani myślał działać na rzecz wzmocnienia Polski.Stawało się to groźne w połączeniu z sympatią, z jaką odnosił się do Niemiec, której nie zmniejszyła miniona wojna.
(O Hitlerze powiedział,że to "największy z żyjących Niemców")
Zaprotestował przeciwko przyznaniu Polsce Gdańska, czyli pozbawiał Polskę jedynego portu.Był tak skuteczny w swoich zabiegach,że przeciągnął na swoją stronę prezydenta Stanów Zjednoczonych,brytyjska delegacja zaś opracowała projekt utworzenia Wolnego Miasta,pozostającego pod opieką Ligi Narodów.



Gdy Armia Czerwona planowała ofensywę przeciwko Polsce na wiosnę 1920,Piłsudski zamierzał ich uprzedzić i zaatakować Kijów, licząc na pomoc Ententy. Paderewski w rozmowie z Lloydem Georgem, oświadczył,że Polska mogłaby podjąć wielką operację przeciwko Rosji i wystawić na wiosnę 1920r. półmilionową armię, jeśli Ententa pomogłaby ją uzbroić i wyposażyć.(cała Europa boi się Rosji a Polska chcę ją zaatakować !? )

Projekt upadł,a Wielka Brytania i Francja mogły udzielić wsparcia jedynie wojskom białym, a jak wiadomo także oni nie chcieli niepodległości Polski.

Po początkowych sukcesach Polaków(w walce z bolszewikami), nadszedł czas gdy musieliśmy się wycofywać wtedy Francja i Wielka Brytania postanowiły zmusić Polskę do poddania się ich wizji przebiegu granic w Europie Środkowej. Na konferencji w Spa zażądały od polskich władz podpisania wyjątkowo niekorzystnego układu(oddać to i to w zamian skłonienie władz do wstrzymania działań wojennych i rozejmu).Polskim żołnierzom brakowało uzbrojenia i amunicji a Wielka Brytania i Francja nie zamierzały przyjść z pomocą a Rosja ani myślała podporządkowywać się ustaleniom w Spa, atakowali dalej. Co więcej, Wielka Brytania i Francja przysłali generała który miał być nowym Naczelnym Dowódcą wojsk polskich!
Brytyjski premier uznał,że Piłsudskiego trzeba odsunąć od dowodzenia wojskiem i pozbawić władzy.

Gdy wojsko bolszewickie było blisko Warszawy, zażądali od polskiej delegacji nowych granic i zdemobilizowana większości sił zbrojnych. Żądania te popierał (a jakżeby inaczej...) premier Lloyd George. Usprawiedliwiał bolszewickie warunki:
"Rząd radziecki miał prawo wziąć jako podstawę warunków fakt,że Polska była stroną zaczepiającą i że zaczepkę swą podjęła mimo ostrzeżeń ze strony Ententy. Z tego powodu rząd radziecki ma prawo żądać takich gwarancji,jakich w podobnym wypadku zażądałoby każde państwo,aby zabezpieczyć się przed powtórzeniem zaczepki".

Na cytat natknąłem się czytając książkę: "Honor żołnierza" Bogusława Wołoszańskiego.

Wiem,że jest osobny dział: "dokumentalne". W tym temacie jednak nie miałem zamiaru ani nakreślić postać George'a ani przedstawić opis walk z bolszewikami tylko przedstawić stosunek tejże osoby do Polski. Po piwach widać też,że ten dział nie cieszy się popularnością, a wydaje mi się,że cytat jak i postać tego premiera warte są poznania przez szersze grono Polaków.
Osobiście nie pamiętam,żebym uczył się w szkole o tym,że tak a nie inaczej wyglądała sytuacja Polski po I wojnie światowej bo pewien brytyjczyk nas nienawidził...

mika006

2013-10-25, 12:43
nikt nie lubi Polakow ,nawet inni Polacy

606

2013-10-25, 13:09
@up zwłaszcza tych, co dają spację przed przecinkiem.

Ma...........l2

2013-10-25, 15:24
Mam nadzieje że ten ku*as umierał długo i w męczarniach. Nienawidze europy zachodniej ich zj***nego języka i kultury.
Cytat:

8 czerwca 1946 r. - w rok po zakończeniu II wojny światowej - ulicami Londynu przeszła wielka parada zwycięzców. W kolumnie, która ciągnęła się kilkanaście kilometrów, zabrakło Polaków. Polska została uznana za strefę wpływów sowieckich


glicerynabiooliwka

2013-10-25, 15:38
alfgordon napisał/a:

"Oddać Polakom Górny Śląsk, to jak dać małpie złoty zegarek"



True. :ok: Możecie się spinać ale taka jest prawda. :jezdziec:

bo...........30

2013-10-25, 15:40
Wiadomo nie od dziś, że największym wrogiem Polski jest Anglia, bo Niemcy i Rosja to wrogowie oczywiści, natomiast Anglicy to dwulicowi zakłamani tchórze wbijający nóż w plecy. Sprzedali nas i całą Europę zresztą najpierw nazistom, a potem komuchom. Dobrze, że niedługo zdechną wybici przez kozojebców.

zonk

2013-10-25, 15:55
Niestety oddali polakom Górny Śląsk i teraz nawet tam jest cebuland.

Ven0m*

2013-10-25, 16:16
Ten stary dziad to David Lloyd George, premier wielkiej Brytanii z lat 1916-22. Ogólnie to ch*j przyczynił się też do tego że Polska nie otrzymała Gdańska i został on wolnym miastem.

EudezetReprezent

2013-10-25, 18:36
mika006 napisał/a:

nikt nie lubi Polakow ,nawet inni Polacy


a ja nie lubie jak cygan ma dostep do internetu

pawlonkon

2013-10-25, 18:42
Tak, tak, a "Dać Niemcom Bawarię to jak świni trufla" :roll:

Marxe

2013-10-25, 18:49
mika006 napisał/a:

nikt nie lubi Polakow ,nawet inni Polacy




Cirion

2013-10-25, 18:56
Czyli chcesz mi powiedzieć, że premier Wielkiej Brytanii miał głownie na względzie interesy...Wielkiej Brytanii i dążył, by utrzymywać na kontynencie względna równowagę, tak by każdy każdego szachował i przy okazji się nie wpie**alał w brytyjskie interesy (czyli coś co Brytyjczycy uskuteczniali przez setki lat)? No nie możliwe, a to ch*jek... .

quang-dat

2013-10-25, 18:58
Wystawili nas w czasie kampanii wrześniowej, zabili gen. Sikorskiego bo domagał się ujawnienia prawdy o Katyniu, prawie nic nie zrobili dla Powstańcom Warszawskim nie licząc kilku zrzutów, które i tak w większości przejęli Niemcy, nie zaprosili Polaków na paradę zwycięzców do Londynu gdzie byli nawet Hindusi(!), a na koniec nas oddali Stalinowi na pół wieku. k***a ich j***na mać. Jedyne na pocieszenie to ich "piękne" kobiety, niech sobie z nimi żyją i je dymają, wolałbym mieszkać w Afryce, jak można urodzić się tak brzydkim?

ss...........mi

2013-10-25, 18:58
A ja się nie dziwie że nas jako naród zawsze i wszędzie dymają w dupe na sucho. Byłem w kilku krajach europy i wszedzie powtarza sie ten sam schemat - polak polaka w dupe charata, niewolniczo poddany słaby tchórzliwy naród. Nigdy nie można było na '' rodaków'' liczyć, zawsze jako pierwsi sp***alali przy pierwszym "W'' z podkulonym ogonem. Nieraz zostałem sam kontra zachodni oprawca czy to w pracy, czy na ulicy. Szkoda gadać...

Tarvil

2013-10-25, 19:03
Robił co mógł by wzmocnić pozycję swojego narodu. Piękno idei nacjonalistycznej, wzruszyłem się :D .