18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Ksiądz, który BRONIŁ PEDOFILI, był oskarżony o molestowanie

Ba...........og • 2013-12-17, 06:50
Ksiądz doktor Ireneusz Bochyński, rektor kościoła akademickiego Panien Dominikanek w Piotrkowie Trybunalskim, jakiś czas temy stwierdził, że przyczyn pedofilii powinno doszukiwać się w rozpadzie małżeństw i zachowaniu dzieci. Jego zdaniem szukają one uwagi dorosłych, bo nie otrzymują jej od swoich rodziców. Mówił również, że "10-letnie dzieci same wchodziły do łóżka" oraz że "był to ich wybór".


Po wypowiedzi Bochyńskiego, który wyraźnie stwierdził, że "zna przypadki, gdzie życie intymne dzieci potrzebowało wcześniejszego zaspokojenia", sprawą zainteresowała się prokuratura. Podjęto czynności sprawdzające, czy mogło dojść do przestępstwa. Skoro ksiądz wiedział o molestowaniu nieletnich, powinien zawiadomić organy ścigania. W trakcie przesłuchania zasłaniał się jednak... tajemnicą spowiedzi. Prokuratura w Łodzi przesłuchała jeszcze kilkoro świadków i postanowiła wszcząć śledztwo.



To jednak nie wszystko. Istotny w decyzji o skierowaniu sprawy do prokuratury był fakt, że ksiądz Bochyński był już zamieszany w podobną sprawę. W 1999 roku prowadzono postępowanie przygotowawcze, które dotyczyło "innych czynności seksualnych", jakich miał się dopuścić wobec 16-latka. Doniesienie do prokuratury złożyła jego matka. Sprawę umorzono - co nie oznacza uniewinnienia, jedynie stwierdza brak istnienia dowodów o winie lub jej braku.

- Obecnie śledczy będą analizować materiały przesłane przez piotrkowską prokuraturę i po zapoznaniu się z nimi podejmą decyzję, co dalej z postępowaniem - mówi Małgorzata Szcześniak-Bauer, prokurator rejonowy dla Łodzi-Polesia.

Łódzcy śledczy sprawdzą, czy ks. Ireneusz Bochyński dopuścił się przestępstwa pedofilii. Sprawa duchownego trafiła właśnie do prokuratury Łódź Polesie. Śledztwo przeniesiono z Piotrkowa Trybunalskiego, ponieważ tamtejsi śledczy stwierdzili, że "jeżeli ksiądz dopuścił się pedofilii, to stało się to w Łodzi".


Od razu było wiadomo że coś z tym człowiekiem nie tak. :-)

fioletowyaligator

2013-12-17, 19:43
Oprócz oglądania kotów w kapeluszach i wypadków śmiertelnych internet oferuje nam, zwykły obywatelom możliwość upubliczniania tego typu wydarzeń. Takie rzeczy trzeba nagłaśniać, żeby przestępcy nie czuli się bezkarni. Jasne, powinniśmy uważać żeby nie niszczyć życia niewinnym ludziom ale możemy głośno mówić kiedy coś jest nie halo. Skoro mogliśmy tu na sadisticu sprawić że najgorszy pasztet wygra konkurs miss bikini możemy zrobić też dużo więcej. Piwo za temat!

Ag...........ei

2013-12-17, 19:57
Jak prosta jest manipulacja użytkowników sadistica

ellsworth

2013-12-17, 20:00
16 latka? Ja pie**olę! Zaraz ktoś wymyśli, ze wszystko poniżej 30 to pedofilia.

RomanS

2013-12-17, 20:29
Metrowy wał w dupę każdemu pedofilowi, czy sukienkowemu, czy jarmułkowemu, czy tez nie wyświęconemu w żadnej wersji opium dla ludu. Ale wpiekla mnie manipulacja pod tytułem "sprawę umorzono - co nie oznacza uniewinnienia, jedynie stwierdza brak istnienia dowodów o winie lub jej braku".
Każdemu z nas zarzucić można każdą zbrodnię i wszeteczeństwo, życzliwych ci u nas dostatek - umorzenie sprawy w takiej sytuacji może stanowić po prostu NIE STWIERDZENIE PRZESŁANEK POPEŁNIENIA PRZESTĘPSTWA i chwała prokuratorowi, który nie pompuje spraw dla poprawienia statystyk.

@Balrog - Twój twardy nick sugerowałby, ze nie będziesz powielał ch*jowych newsów z pudelka...

rrdzony

2013-12-17, 20:31
To wszystko pewnie przez muzułmanów i ideologię gender...

Sl...........nx

2013-12-17, 20:52
Ten klecha został już przez kurię ukarany i to dotkliwie. Słusznie, bo wypowiedź zwyczajnie debilna.

Jednak co do zarzutów, to w świetle prawa człowiek, któremu nie udowodniono winy jest niewinny. Mało to przypadków w szkolnych salach, kiedy gówniarz daje popalić, nauczyciel (niekoniecznie ksiądz) korzysta więc z mocy swojego zawodu, to gówniarz się mści na różne sposoby?

Co do wzmianki o tajemnicy spowiedzi, to jest to rzecz, której prawnie nie da się obejść. Ksiądz, który ją ujawni, bez względu na okoliczności, jest skończony w kościele katolickim. Duchowni nieraz ginęli, nie wyjawiając tajemnicy i w niektórych krajach na świecie wciąż są przypadki, w których giną za tajemnicę spowiedzi.
Cywilizowane kraje ją jak najbardziej uznają, w naszym kodeksie postępowania karnego występuje ona również i jest nienaruszalna w żadnym wypadku (jak tajemnica adwokacka). Pisanie o "zasłanianiu się" jest zatem idiotyzmem.

Atiwar

2013-12-17, 21:29
Co innego k***a jak jest się oskarżonym a skazanym, oskarżyć można dużo osób a księdza to już w ogóle.
Czynności seksualne wobec 16 latka? k***a 16 latka?
jak można mieć 16 lat i dać się molestować księdzu, trzeba być chyba niespełna rozumu.

Nie, nie jestem jakiś pro kościelny ale denerwuje mnie ta cała nagonka na księży przez j***ne media, przepraszam za użycie wulgarnych słów.

MrGizzy

2013-12-17, 22:14
god damn it...
Czemu nikt nie mówi o pedofilii wśród pedałów?
Zacnie wynosi ona tam około 25% (czyli co 4 pedał to pedofil) a wśród tych bałwanów w czarnej sukience jedynie 2% to pedo...
No ale lewactwo z chęcią opublikuje 2% niż 25%... w końcu walczymy o prawa równości...
Wielu z was krzyczy jak się pojawi pedofil a żaden nie szuka kto tym pedofilem jest :)
Ale po co jak tak łatwo lecieć za lewacką ideologią.

xede

2013-12-17, 22:29
mój ksiądz z liceum, a wydawał się taki w porządku :D

ZnanyJakoZaganiacz

2013-12-17, 22:55
Dojebię się o jeden szczegół. Czy jest Ci znane pojęcie domniemanie niewinności? Udowadnia się winę, a nie niewinność, więc stwierdzenie -

Balrog napisał/a:

Sprawę umorzono - co nie oznacza uniewinnienia, jedynie stwierdza brak istnienia dowodów o winie lub jej braku



jest wzięte, jak zazwyczaj, z dupy. Takie niestety mamy współcześnie media w Polsce. Łykajcie dalej.

CzeczeN121

2013-12-17, 23:10
Moje miasto takie piękne
Najgorsze jest to ze ten pedofil był szanowanym obywatelem miasta i "Piotrkowianinem roku" ludzie bardzo go lubili ale po tej akcji koleś nie pokazuje już sie nigdzie. Ale w tym debilnym miescie które czasem przypomina mi Sosnowiec tylko bez Bongmana są mochery które go nadal bronią.

htr83

2013-12-17, 23:17
na pohybel czarnym

Meretrix

2013-12-17, 23:17
Ogólnie prawo jest głupie i stanowi wbrew naturze człowieka, pedofilia oznacza, że ktoś lubi dzieci to jest nierozwinięte seksualnie czyli do około 10 roku życia, k***a jaką pedofilią jest jak się komuś 16 latka podoba ja pie**ole, komu się nie podoba? W historii normalnym były małżeństwa z dziewczynami dopiero co dojrzewającymi, bo to jest normalne ...

Peter-Norivotset

2013-12-17, 23:29
sk***ysyny, a tepy lud dalej zapie**ala do kosciolka wysluchac co ma do powiedzenia pedofil w sutannie
jak ja k***a nie nawidze j***nych katoli i innego wierzacego scierwa, nie wazne czy kociak, zyd, katol, protestant, ciapak(chociaz zadnego ciapaka nie znam), j***na trucizna swiata