18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Krzysztof Rutkowski I samobójstwo Pauliny.

srdreams • 2014-02-10, 21:27
Witam sadoli. Temat nie najświeższy ale jego bohaterem jest nasz Polski 007. No i sprawa dzieje się w moim sąsiedztwie.

A dotyczy ona samobójstwa 15-letniej Pauliny. Fakt wstrząsnął całą okolicą. Nikt nie spodziewał się że Ta na co dzień wesoła i ciesząca się życiem dziewczyna może zrobić coś takiego. Wiadomo że przed tym zdarzeniem spotykała się z synem sędziny z Radzynia Podlaskiego. Prokuratura wszczęła postępowanie i maszyna biurokracji ruszyła. Zaczęły się nieprawidłowości. FILM (SŁABEJ JAKOŚCI) NA KOŃCU

Więc od początku:

Rodzice 15-letniej Pauliny od niemal dwóch lat nie mogą żyć spokojnie. Dręczy ich pytanie, co spowodowało śmierć ich córki.

Nastolatka została znaleziona 22 maja 2012 roku o godz. 9:00 powieszona w garażu na czerwonej linie. Obok był telefon Sony Ericsson z wykasowanymi rozmowami i SMS-ami. Mimo natychmiastowej reanimacji dziewczyny nie udało się uratować. Funkcjonariusze policji w pokoju dziewczyny znaleźli jeszcze drugi telefon Nokia oraz laptop Acer.

- Do dziś nie możemy się dowiedzieć z kim rozmawiała przez telefon i jakie SMS-y otrzymywała w wieczór poprzedzający śmierć - mówią rodzice. - Czy zdarzyły się w tych godzinach jakieś nieznane nam sytuacje? Czy ktoś ją nie szantażował albo podżegał do samobójstwa?

Jest sprawą bezdyskusyjną, że tego wieczora SMS-y wysyłał Paulinie jej ówczesny chłopak. To syn wysoko postawionej sędzi orzekającej w woj. lubelskim. Ona sama uczestniczyła w przesłuchaniu syna tuż po śmierci Pauliny. Ponieważ chłopak był nieletni, nadzorowała całość jego przesłuchania.

Kiedy wczytaliśmy się w akta sprawy odnaleźliśmy informacje, że chłopak przyznał się do wysyłania Paulinie tego wieczora kilku SMS-ów. Ale treści ich nie ma w aktach sprawy. Chłopak pokazuje przesłuch*jącemu jedynie SMS-a sprzed miesiąca, który Paulina wysłała do niego. Natomiast o treści tych ostatnich nie jest w ogóle dopytywany.

Rodzice na własną rękę próbowali poznać bilingi i informacje wydobyte z telefonu i komputera. Dzwonili w tej sprawie do funkcjonariuszki policji prowadzącej na zlecenie prokuratury w Radzyniu Podlaskim śledztwo w tej sprawie.

Jednak starsza sierżant Joanna Celińska odmówiła udostępnienia rodzicom tych danych. Ojciec Pauliny zarejestrował tę rozmowę i udostępnił portalowi Patriot24.net.

Funkcjonariuszka policji mówi rodzicom, że ma bilingi, ale ma zakaz udostępniania ich na zewnątrz. Mówi, że jest tylko wykonawcą zadań zleconych przez prokuratora w Radzyniu Podlaskim i nie może nikomu udostępniać materiałów operacyjnych.

Rozmawialiśmy na ten temat dziś z prokuratorem rejonowym w Radzyniu Podlaskim Januszem Syczyńskim. Jego zdaniem nie ma żadnych tajemnic i całość materiału dowodowego została udostępniona rodzicom.

Twierdzi, że materiały z telefonów i komputera nic nie wnoszą jak równiez te z Facebooka, Naszej Klasy czy GaduGadu. Dlatego prokuratura nie wystąpiła o udostępnienie tych kont do sprawdzenia.

To rozsierdziło rodziców, którzy są przekonani, że w urządzeniach elektronicznych jest odpowiedź na pytanie co bezpośrednio spowodowało śmierć ich córki.

- Ktoś zlikwidował konto na Facebooku naszej córki. Stało się to po tym jak jedna osoba napisała tam "ja wiem dlaczego Paulina to zrobiła, ale nie powiem". A pod tym ktoś napisał "k***a, zamknij się". Więc jak można mówić, że jest to nie istotne - denerwują się rodzice, którzy jutro o 13:00 wezmą udział w konferencji prasowej w Lublinie w tej sprawie.

O pomoc w rozwikłaniu zagadki śmierci swojej córki zwrócili się do Krzysztofa Rutkowskiego. Znany detektyw wziął udział w spotkaniu z dziennikarzami w hotelu Mercure.

Pytań bez odpowiedzi do prokuratury jest więcej.

Do dziś nie wiadomo skąd Paulina miała czerwoną linę, na której się powiesiła. Prokuratura w Radzyniu Podlaskim do tej pory tego nie ustaliła. Tymczasem w aktach sprawy odnajdujemy informacje o rzekomym "zakładzie o śmierć", który miała przyjąć Paulina.

Mowa jest o dwóch chłopakach, z którymi miała się założyć o to, że jest w stanie popełnić samobójstwo. A ci mieli powiedzieć, że jeżeli będzie gotowa to zrobić to przyniosą jej linę. Do dziś prokuratura nie ustaliła kim byli ci chłopcy i czy rzeczywiście oni dostarczyli jej charakterystyczną czerwoną linę.

Bez merytorycznej odpowiedzi pozostają też pytania dlaczego większość przesłuchań rozpoczęła się dopiero we wrześniu 2012 roku? Czyli blisko cztery miesiące od tego tragicznego zdarzenia. Rzecznik prokuratury okręgowej w Lublinie Beata Cyk-Jankowska oświadczyła publicznie, że to "z powodu wakacji i przerwy urlopowej".

- Naszym zdaniem fakt zaangażowania rodziny pani sędzi w tę sprawę skutkuje wieloma niejasnymi sytuacjami. Gdyby nie było tu żadnej tajemnicy prokuratura dokładnie sprawdziłaby kto dzwonił, kto pisał i do czego namawiał naszą córkę - mówią rodzice.

Prokuratura w Radzyniu Podlaskim umorzyła postępowanie w sprawie nakłaniania Pauliny do targnięcia się na własne życie. Decyzję tę uprawomocnił Sąd Okręgowy w Lublinie.

Dziś dnia 10.02.2014 TV Polsat przyjechała spytać panią sędzinę o tą sprawę. Już niebawem może będzie w waszych telewizorach. Znałem Paulinę osobiście i byłem na jej pogrzebie.


BOOGiW

2014-02-11, 23:55
Ręka ręke myje, z Mafią nie wygrasz.

panmorda

2014-02-12, 00:17
przynajmniej długów Polski juz nie musi splacać. Wywinęła się EU ! Nie ciekawie tak czy tak... Uważam że ludzie chcą się wieszać bo jest depresja teraz taka pora roku jest i tyle.

f1sher

2014-02-12, 00:18
Em, po pierwsze nie istnieje nic takiego jak "usunac konto z facebooka" nawet rzad polski nie ma takiej wladzy wykonawczej. Ktos mogl miec haslo i je zlikwidowac, ale rozmowy i wszystkie dane zostaja facebook to trzyma.

Blizzard93

2014-02-12, 01:40
Kolejna afera o nic ;) Małolata siadła psychicznie i się powiesiła, jak by ją ktoś na siłę powiesił to by raczej zostały ślady... A o Rutkowskim to szkoda gadać, pajac i oszust.
Może młody ją rzucił, a na odchodne pojechał jej i się księżniczka powiesiła ?
I co i teraz mają skazać za to chłopaka ? Wolne żarty.
A co do usuniętych wiadomości, może sama to zrobiła ?
Nie mówię że przez niego nie targnęła się na życie, ale umówmy się jakie problemy mogła mieć przez kolegę/chłopaka gimnazjalistka ? Nawet w skrajnym wypadku, jak by ją szantażował opublikowaniem jej nagich zdjęć to to jest powód by się zabić ? Jak jeszcze do podstawówki chodziłem to była u nas taka akcja i sprawa skończyła się po paru tygodniach. I jakoś się nikt k***a nie powiesił...
Głupiutka małolata, do tego dochodzi głupi jej chłopak, a sprawę robią jak by co najmniej Kennediego znowu zabili ;) A że matka chroni swojego bachora, k***a niby nie fair, ale umówmy się, kto mając możliwość ni pomógłby najbliższej rodzinie.

Zwykłe pompowanie balonika.

ra...........el

2014-02-12, 14:00
Converter napisał/a:




po twoich postach widze chlopcze ze kazdego starasz sie tutaj obrazic tekstami typu debil, idiota, kretyn, jestes typowym kozaczkiem ktory jest pewnie p*zda w zyciu, no ale trzeba się wyżyć w internecie za te wszystkie niepowodzenia prawda? a ty wiesz jak bylo ze pie**olisz panie mądry? jesli nie i jesli ci sie cos nie podoba to zamiast pie**olica, wystarczy ze zamkniesz pysk i zaczniesz przegladac kolejny temat



widzisz i właśnie jesteś kolejnym przypadkiem kiedy trzeba wręcz użyć słów typu idiota, debil, kretyn... mówie tak dlatego, że nie potrafisz nawet przeczytać krótkiego posta ze zrozumieniem. w moim poście nie ma ani słowa na temat tego, że ja wiem jak było a cytowanego delikwenta zwyzywałem dlatego, że jak młody pelikan łyknął pierwszą z brzegu, niczym nie potwierdzoną teorię na temat przyczyny śmierci dziewczyny. poz tym wydaje mi się, że raczej ty jesteś jakimś zakompleksionym "kozaczkiem" skoro nawet nie umiejąc czytać stajesz się obrońcom ucisnionych na Sadisticu i wjeżdżasz na mnie bo kogoś od dbili wyzwałem. co za tłuk :) *powinno być oczywiście napisane "obrońcą"

Converter@ cholera, nawet nie zauwazyłem, że ty jesteś tym tępakiem którego wcześniej cytowałem. wybacz :D

Szron

2014-02-12, 15:21
hydrii napisał/a:

Dlaczego nikt nie poda mienia i nazwiska praworządnej sedziny ?? Może gdyby urzędnik w tym państwie zaczął sie sie bać obywatela to może w końcu poczuł by przed nim respekt



Na sadolu też coś takiego powinni wprowadzić.

Żeby było widoczne, kto i co majstrował w danym temacie.
Kto usunął, edytował.
Wszystko powinno być jak na dłoni.
A tak to MOrDory sobie zabawy urządzają.
Lewe konta żeby trollować sadola.
Mam kilka screnów jakie to pomysły mają "nasi" modzi.

Szkoda gadać, ale dużo tam dzieciaków "pracuje"

BnogMan napisał/a:

Takie r*chanko sie zmarnowalo...



Twoja stara się zmarnowała.
Jebnij ty się czasem w tą suchą, pustą, małą główkę.

[ Komentarz dodany przez: Mr.Hardistic: 2014-02-16, 09:35 ]
Może jeszcze mamy Tobie PIT oddawać?
Poj***ło Cię koleś na maksa. :homer:

SCATmen

2014-02-12, 16:31
Converter napisał/a:

ja pie**ole, nie rozumiem jak można założyć się o to że popełni się samobójstwo... założyła się i się powiesiła? i co wygrała? wieko do trumny? trzeba mieć nasrane we łbie żeby wymyślić taki zakład i naj***ne żeby do niego przystąpić


Ja pie**ole.. Jeżeli ktoś wierzy w taki kit to mu serdecznie współczuję. Dziewczyna nie wygląda blacharę, która zawsze da radę, tylko trzeba potrzymać jej piwo lub dać 10zł. Nie wspominają nic o szkole - można wnioskować, że uczyła się dobrze inaczej linia obrony syneczka by to wykorzystała. Wywnioskować można że dziewczyna była normalna, tylko poznała złych ludzi. Z wywiadu można usłyszeć, że w domu się nie przelewało więc smarkacz mógł mieć dodatkowy plus za byt - nie chodzi o pociąg do pieniądza tylko wyróżnianie się z tłumu poprzez rzeszę rówieśników-adoratorów, którzy byli na każde zawołanie. W mniejszych miejscowościach jak trafi się ktoś z ,,kasą,, automatycznie jest wznoszony na piedestał i cała szkoła o nim mówi. Niektórzy zachowywują się normalnie a inni wykorzystują ten fakt w sposób permanentny i okrutnie wyszukany. Dzięki takim cwe*om-adoratorom dzieciaki te mogą wszystko- bić/poniżać/znęcać się gdyż majtasy im będą przyklaskiwać bając się, że może on już nie chcieć być jego najlepszym pseudo kumplem. Mamusia, mając styczność z niejedną podejrzaną sprawą doskonale wiedziała jak potomka przygotować oraz wmusić w niego fałszywą prawdę. Nie chodzi o zwykłe ,,Synku - grzecznie powiesz to i to..,, matka, zdając sobie sprawę z konsekwencji łączenia jej nazwiska ze zbrodnią oraz bezpośrednie narażenie synusia na karę zrobiła mu pranie mózgu. Dziecko nie zdaje sobie sprawy z konsekwencji w przeciwieństwie do matuli, która już w tym fachu robi od kilkunastu lat.
Mama dziewczyny wspomina również o otwartych drzwiach - jeżeli chciała się powiesić to raczej w zamknięciu by nikt jej nie pomógł przez przypadek ocaleć. Dzieciaki w tym wieku zostawiają listy pożegnalne lub zapowiadają nadchodzące wydarzenia poprzez ironiczne/sarkastyczne wiadomości/posty w internecie - bo przecież o szopkę oraz zwrócenie na siebie uwagi zwykle chodzi.
Niestety, wydaje mi się że ktoś jej pomógł a przynajmniej był w domu przed jej śmiercią. Wychodząc nie zamknęli drzwi bądź weszli kiedy już nie żyła i ze strachu uciekli.
Wmawianie ludziom że 15 latka, która nie ma problemów w szkole oraz ma w miarę troskliwych rodziców jest alkoholiczką jest zdecydowanie nie na miejscu. Codziennie była w szkole więc by nauczyciele/rówieśnicy oraz sami rodzice coś zauważyli.
Mówienie o tej dziewczynie steku kłamstw, prosto w oczy rodziców, bez mrugnięcia okiem, jest szczytem chamstwa i pospólstwa najniższych lotów. Zarzucanie opiekunom braku troski o potomstwo jest również szczytem bezczelności. Sami rodzice wspominają, że muszą pracować, bo kochają swoje dzieci i chcieliby żeby niczego im nie brakowało. Zaraz ktoś napisze - nie stać Cię na dzieci to ich nie rób. Ok, w tym przypadku zabrakłoby połowy społeczeństwa. Nie pili, nie imprezowali tylko ciężko pracowali na swoje potomstwo. Jeżeli według linii obrony ten stan rzeczy nazywany jest rodzicielską ignorancją to tylko i wyłącznie daje to świadectwo o kompetencji tych urzędników.
Nie wspominam już o fakcie braku permanentnej inwigilacji syneczka Szanownej Pani Sędziny. Być może piastowała swój urząd godnie jednak jeśli chodzi o rodzinę to niejeden złamał swoje przysięgi w celu uratowania najbliższych nie bacząc na konsekwencje swoich poczynań.
najbardziej przerażającym faktem jest to, że skoro wszyscy przyklaskują Sędzinie i zamiatają sprawę pod dywan to ile muszą mieć na sumieniu, że boją się sprzeciwić ,,TEJ NAJWYŻSZEJ INSTANCJI,,
Mam tylko cicha nadzieję, że ze względu na rodziców oraz szacunek jaki Im się należy poznają przyczynę zgonu swojej córki a tych, którzy brali w tym udział bądź wiedzieli i nic nie zrobili dopadnie sumienie by co wieczór nie dać im spokojnie zasnąć.
Na całe szczęście organy odpowiedzialne za sprawę zostawiły wiele niedociągnięć i gdy sprawa ujrzała zew popularności medialnej na pewno ktoś się temu zacznie bacznie przyglądać. Trzeba czekać na złapanie kogoś na kłamstwie/ błędzie - wtedy może rozsypie się to ,,wątłe rusztowanie,, oparte na fikcji.

ps nie lubię KANCIASTOGŁOWEGO rycerza w lśniącej zbroi ale cieszę się, że chociaż on, oczywiście za cenę popularności, chce pomóc tym biednym ludziom.

olex

2014-02-15, 15:55
w ch*ja ciecie, wszystko robota synusia mamusi prokurator, nigdy prawdy sie nie dowiecie bo rozmowy i sms skrupulatnie wyrzucono przez znajomych tej szmaty, jak bylo z synalkiem tuska. NIe zdziwiloby mnie jakby jej chlopaczek-p*zda-bananek
sam ją powiesił (morderstwo) a z tego mamusia by go nawet nie wyciagnela.... To jest Polski wymiar ch*jowosci, pokazane tylko jak ktos poukladany moze robic co chce

mare30ks

2014-02-15, 17:15
szkoda fajnej dupki, sie miesko zmarnowalo, mogla sie nie mazgaic tylko zajrzec do mnie :)

klakier1111

2014-02-15, 18:23
mare30ks napisał/a:

szkoda fajnej dupki, sie miesko zmarnowalo, mogla sie nie mazgaic tylko zajrzec do mnie :)



i to mówi facet co ma 32 lata.
Pozdro dla ciebie cwe*u;)