18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Krótki wywiad z muslimem

lobominator • 2013-02-16, 18:39
Chciałem tutaj wkleić krótki wywiad z muslimem, który przeprowadzony został w meczecie w Warszawie. Wiem, że była tutaj już cała masa tematów odnośnie tego problemu, ale mimo to polecam przeczytać. Krótkie, a wstrząsające. Aż bania pęka, gdy się to czyta.
_________________________________

Cytat:

"Na muzułmanina, który odejdzie od wiary, czeka piekło. Muzułmanka nie może poślubić niemuzułmanina. Wszyscy muzułmanie to fundamentaliści - takie odpowiedzi padają ze strony przyjaznego, roześmianego imama, Nezara Charifa, na pytania zadawane mu przez dziennikarza „Dispatch International” w Warszawie.

Jesteśmy w meczecie. Przyjechałem tutaj, aby zapytać zwykłego imama w Polsce, jakie stanowisko zajmuje islam w paru ważnych sprawach, co mogłoby rzucić światło na to, do jakiego stopnia islam i cywilizacje zachodnie są kompatybilne. Podobne pytania zadałem imamom w Szwecji, a ich ówczesne odpowiedzi dowiodły, że potrzebują czegoś w rodzaju „szwedzkiej edukacji”. Czy te szwedzkie odpowiedzi były wyjątkowe czy są normą wśród muzułmanów w Europie? Aby to sprawdzić, pojechałem do Polski, żeby
te same pytania zadać tamtejszym imamom.

Pierwszą rzeczą, jaką musiałem zrobić, było ściągnięcie butów. Mężczyzna po trzydziestce, pochodzący z Libanu, w takim samym nakryciu głowy, jakie noszą żołnierze Hamasu, poczęstował mnie kawą, herbatą i ciastkami. Imam miał się pojawić wkrótce.

Sunnicki meczet w Warszawie ma dwóch imamów. Spotkałem Nezara Charifa, który z pochodzenia jest Syryjczykiem. Promieniuje ludzkim ciepłem, a na pytania odpowiada rzeczowo i konkretnie. Na koniec wywiadu podaje mi swój adres e-mail „na wypadek, gdybym w przyszłości zapragnął dowiedzieć się
czegoś więcej o islamie”. Po chwili pojawił się drugi imam. Zadaję pytania.

- W jaki sposób islam grozi tym, którzy byli muzułmanami, ale porzucili tę religię?

- Islam nie ma nic przeciwko ludziom, którzy go porzucają. Każdy może się nawrócić, dopóki żyje. Ale
jeśli ktoś nie powróci do islamu, czeka go piekło.”

- Czy muzułmanka może poślubić niemuzułmanina?

- Nie. Muzułmanka może poślubić tylko muzułmanina. Z kolei muzułmanin może poślubić muzułmankę,
chrześcijankę albo żydówkę.

- Czy otrzymujecie wsparcie finansowe z Arabii Saudyjskiej lub innych krajów arabskich?

- Otrzymujemy, ale tylko z Arabii Saudyjskiej.

- Co Pan sądzi o fundamentalistycznych sektach islamskich, takich jak salafici czy wahhabici?

- Fundamentaliści islamscy są wspaniali. Ani dom, ani religia nie są wystarczająco silne bez solidnych fundamentów. Wszyscy muzułmanie są fundamentalistami.

- Czy chciałby Pan wprowadzenia prawa szariatu w Polsce?

- Ależ oczywiście! Szariat jest taki sam dla wszystkich i dlatego jest lepszy niż polskie i europejskie prawo.
Na tę chwilę w żadnym kraju na świecie nie obowiązuje prawdziwe prawo szariatu. Zostało ono wypaczone.

- Co Pan sądzi na temat okaleczania narządów płciowych u kobiet (FGM)?

- Jest to całkowicie niezgodne z islamem.

(Gdy przedstawiłem imamowi dowody na to, że wszystkie cztery szkoły islamskiego prawoznawstwa uważają
obrzezanie za obowiązkowe zarówno dla mężczyzn jak też kobiet, odpowiedział, że będzie się musiał temu
przyjrzeć bliżej i skontaktuje się ze mną później.)

- Co Pan sądzi na temat stosunków seksualnych z dziećmi?

- Wiek nie ma znaczenia. Są trzy warunki, które kobieta musi spełnić:

1) musi być dojrzała fizycznie;

2) musi być dojrzała psychicznie;

3) musi odczuwać pociąg, kiedy patrzy na mężczyznę.

Lepiej, jeśli dziecko doświadcza seksu w ramach małżeństwa niż z nieznanym mężczyzną poza małżeństwem.
(Tak więc zarówno teoretycznie, jak i praktycznie w islamie istnieje przyzwolenie na seks z dziewczynkami w wieku 10 lat i jest to coś, co islam zaleca).

- Czy Mahomet naprawdę odbył stosunek seksualny z Aiszą, gdy miała 9 lat?

- Oczywiście. I miał 13 żon.

- Czy chciałby Pan, żeby w Polsce dozwolona była poligamia?

- Tak. Mam nadzieję, że w przyszłości będę mógł mieć więcej żon.

- Czy prawdą jest, że na muzułmanina czekają w raju 72 dziewice?

- Muzułmanin może mieć tyle dziewic, ile zapragnie. Kobieta będzie miała tylko swojego męża, ale będzie traktowana jak księżniczka w porównaniu z dziewicami, z którymi jej mąż będzie uprawiał seks.

Zapytani, czy islam dopuszcza karę śmierci za apostazję (porzucenie islamu), imamowie nie zgodzili się ze sobą.

- Nie, każdy ma prawo opuścić islam” powiedział jeden.
- „Tak, apostazja jest zbrodnią, którą karze się śmiercią, [stwierdził drugi]."



źródło


KlinikaAborcyjna

2013-02-17, 13:54
chubert napisał/a:

@Olasty
To co napisałeś ma ponad 1700 znaków, z czego:
18 to przecinki,
3 to kropki.

Mówisz o wyższości białej rasy, a sam pisać nie umiesz (chyba, że jesteś ciapaty, to spoko)...
Człowieku, tego się k***a czytać nie da!

P.S. Ciekawe czy to po prostu wina edukacji, czy analfabetyzmu wtórnego.



Ja jakoś nie miałem problemu ze zrozumieniem postu Olastego , ale ty już tak i dlatego przypie**alasz się do głupich przecinków i kropek , co to k***a forum polonistyczne ? wk***iają mnie tacy internetowi profesorowie języka polskiego jak ty co nie przepuszczą żadnej okazji aby się wykazać znajomością ortografii interpunkcji i ch*j wie czego jeszcze , ważne jest że gość ma rację.

chubert napisał/a:

@Anomen

P.S. Język polski jest na tyle piękny i bogaty, że nie potrzebuje tylu wulgaryzmów (choć czasami są uzasadnione).



Tu panuje wolność wypowiedzi jak w pubie przy piwku , wolno przeklinać ile wlezie to nie WP.PL

Syndicate

2013-02-17, 21:59
j***ny ciapak. Wiedziałem o tym, że w Warszawie jest meczet. Byłem też pewien że nie kieruje nim nikt normalny, ale jestem naprawdę zdziwiony. TO?! W Polsce? W kraju rasistów i ksenofobów? Boże, dlaczego. Mało im Niemiec, Francji, Skandynawii? Jestem za wywaleniem wszystkich muzułmanów (oprócz tych, którzy się zasymilowali, czyli Tatarów) i zburzeniem tego cyrku. Na YT jest wywiad przedstawiciela tej "świątyni" z jakimś naszym profesorem. Ciapaty argumentował że będzie tam biblioteka, sala multimedialna, i że wniesie to wiele elementów kultury muzułmańskiej do polskiej. Tylko po co nam, Polakom, wiedza o r*chaniu kozy?!

chubert

2013-02-18, 13:47
@Klinika aborcyjna
Tutaj wcale nie chodzi o poprawną interpunkcję. W poście Olastego jest dużo treści merytorycznej, ale żeby wszystko zrozumieć trzeba kilka razy przeczytać pewne fragmenty. Sam robię sporo błędów, ale wypowiadając się w pubie lub na forum nie należy zapominać o podstawach. To pokazuje innym czy rozmawia się z kimś poważnym, czy z leszczem spod monopolowego.

Olasty mądrze gada, ale musi opanować chaos w jego wypowiedziach. ;)