18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Krótki wywiad z muslimem

lobominator • 2013-02-16, 18:39
Chciałem tutaj wkleić krótki wywiad z muslimem, który przeprowadzony został w meczecie w Warszawie. Wiem, że była tutaj już cała masa tematów odnośnie tego problemu, ale mimo to polecam przeczytać. Krótkie, a wstrząsające. Aż bania pęka, gdy się to czyta.
_________________________________

Cytat:

"Na muzułmanina, który odejdzie od wiary, czeka piekło. Muzułmanka nie może poślubić niemuzułmanina. Wszyscy muzułmanie to fundamentaliści - takie odpowiedzi padają ze strony przyjaznego, roześmianego imama, Nezara Charifa, na pytania zadawane mu przez dziennikarza „Dispatch International” w Warszawie.

Jesteśmy w meczecie. Przyjechałem tutaj, aby zapytać zwykłego imama w Polsce, jakie stanowisko zajmuje islam w paru ważnych sprawach, co mogłoby rzucić światło na to, do jakiego stopnia islam i cywilizacje zachodnie są kompatybilne. Podobne pytania zadałem imamom w Szwecji, a ich ówczesne odpowiedzi dowiodły, że potrzebują czegoś w rodzaju „szwedzkiej edukacji”. Czy te szwedzkie odpowiedzi były wyjątkowe czy są normą wśród muzułmanów w Europie? Aby to sprawdzić, pojechałem do Polski, żeby
te same pytania zadać tamtejszym imamom.

Pierwszą rzeczą, jaką musiałem zrobić, było ściągnięcie butów. Mężczyzna po trzydziestce, pochodzący z Libanu, w takim samym nakryciu głowy, jakie noszą żołnierze Hamasu, poczęstował mnie kawą, herbatą i ciastkami. Imam miał się pojawić wkrótce.

Sunnicki meczet w Warszawie ma dwóch imamów. Spotkałem Nezara Charifa, który z pochodzenia jest Syryjczykiem. Promieniuje ludzkim ciepłem, a na pytania odpowiada rzeczowo i konkretnie. Na koniec wywiadu podaje mi swój adres e-mail „na wypadek, gdybym w przyszłości zapragnął dowiedzieć się
czegoś więcej o islamie”. Po chwili pojawił się drugi imam. Zadaję pytania.

- W jaki sposób islam grozi tym, którzy byli muzułmanami, ale porzucili tę religię?

- Islam nie ma nic przeciwko ludziom, którzy go porzucają. Każdy może się nawrócić, dopóki żyje. Ale
jeśli ktoś nie powróci do islamu, czeka go piekło.”

- Czy muzułmanka może poślubić niemuzułmanina?

- Nie. Muzułmanka może poślubić tylko muzułmanina. Z kolei muzułmanin może poślubić muzułmankę,
chrześcijankę albo żydówkę.

- Czy otrzymujecie wsparcie finansowe z Arabii Saudyjskiej lub innych krajów arabskich?

- Otrzymujemy, ale tylko z Arabii Saudyjskiej.

- Co Pan sądzi o fundamentalistycznych sektach islamskich, takich jak salafici czy wahhabici?

- Fundamentaliści islamscy są wspaniali. Ani dom, ani religia nie są wystarczająco silne bez solidnych fundamentów. Wszyscy muzułmanie są fundamentalistami.

- Czy chciałby Pan wprowadzenia prawa szariatu w Polsce?

- Ależ oczywiście! Szariat jest taki sam dla wszystkich i dlatego jest lepszy niż polskie i europejskie prawo.
Na tę chwilę w żadnym kraju na świecie nie obowiązuje prawdziwe prawo szariatu. Zostało ono wypaczone.

- Co Pan sądzi na temat okaleczania narządów płciowych u kobiet (FGM)?

- Jest to całkowicie niezgodne z islamem.

(Gdy przedstawiłem imamowi dowody na to, że wszystkie cztery szkoły islamskiego prawoznawstwa uważają
obrzezanie za obowiązkowe zarówno dla mężczyzn jak też kobiet, odpowiedział, że będzie się musiał temu
przyjrzeć bliżej i skontaktuje się ze mną później.)

- Co Pan sądzi na temat stosunków seksualnych z dziećmi?

- Wiek nie ma znaczenia. Są trzy warunki, które kobieta musi spełnić:

1) musi być dojrzała fizycznie;

2) musi być dojrzała psychicznie;

3) musi odczuwać pociąg, kiedy patrzy na mężczyznę.

Lepiej, jeśli dziecko doświadcza seksu w ramach małżeństwa niż z nieznanym mężczyzną poza małżeństwem.
(Tak więc zarówno teoretycznie, jak i praktycznie w islamie istnieje przyzwolenie na seks z dziewczynkami w wieku 10 lat i jest to coś, co islam zaleca).

- Czy Mahomet naprawdę odbył stosunek seksualny z Aiszą, gdy miała 9 lat?

- Oczywiście. I miał 13 żon.

- Czy chciałby Pan, żeby w Polsce dozwolona była poligamia?

- Tak. Mam nadzieję, że w przyszłości będę mógł mieć więcej żon.

- Czy prawdą jest, że na muzułmanina czekają w raju 72 dziewice?

- Muzułmanin może mieć tyle dziewic, ile zapragnie. Kobieta będzie miała tylko swojego męża, ale będzie traktowana jak księżniczka w porównaniu z dziewicami, z którymi jej mąż będzie uprawiał seks.

Zapytani, czy islam dopuszcza karę śmierci za apostazję (porzucenie islamu), imamowie nie zgodzili się ze sobą.

- Nie, każdy ma prawo opuścić islam” powiedział jeden.
- „Tak, apostazja jest zbrodnią, którą karze się śmiercią, [stwierdził drugi]."



źródło


Suguru

2013-02-17, 08:28
chubert napisał/a:

@Olasty
To co napisałeś ma ponad 1700 znaków, z czego:
18 to przecinki,
3 to kropki.

Mówisz o wyższości białej rasy, a sam pisać nie umiesz (chyba, że jesteś ciapaty, to spoko)...
Człowieku, tego się k***a czytać nie da!

P.S. Ciekawe czy to po prostu wina edukacji, czy analfabetyzmu wtórnego.



Powiedzial CHubert...

Mysz_Kamiki

2013-02-17, 08:32
na ch*j wrzucać takie GÓWNO i propagować te sp***olenie mózgowe? Na portalu powinien zostać wprowadzony zakaz wstawiania materiałów propagujących jakiekolwiek religie... Przecież każdy chcący dowiedzieć się czegoś sam sobie znajdzie - tutaj raczej nikt tego nie szuka.

Nie czytałem, piwa nie będzie a poj***nych brudasów wyj***ć z Polski na zbity ryj.

Vi...........et

2013-02-17, 08:37
@up

Sądzę, że powinno się uświadamiać ludzi o problemie, ponieważ wielka część nie zdaje sobie po prostu z tego sprawy, tak więc z radością przyjmuję każdy materiał tego typu.

ellsworth

2013-02-17, 08:55
Bardzo stonowana wypowiedź tego imama. Jakby porobić wywiady z niejednym z naszych księży to można by otrzymać bardziej szokujące wypowiedzi (z medialnie bardziej znanych to Rydzyk, czy Natanek, ale takich ludzi w kościele jest na pęczki). Piekłem straszy każdy za niewiarę lub odejście od jego religii, poligamia u nas niby nielegalna, ale jest coś znacznie gorszego - związki pozamałżeńskie, które w islamie praktycznie nie mają miejsca. Chyba lepiej, żeby facet miał 4 żony niż tak jak u nas, miał jedną, a 3 kochanki posuwał na boku w wielkiej konspiracji i kłamiąc wszystkim w żywe oczy, a potem wypierał się dzieci z takich związków co jest absolutnie nagminne? Dalej, skoro nazywa wszystkich muzułmanów fundamentalistami, a obowiązujące na świecie prawa szariatu jako "wypatrzenie", to znaczy, że to raczej my mamy "wypatrzone" rozumienie tych pojęć przysłonięte przez medialna papkę, która zakłamuje rzeczywistość. No i wreszcie, bardzo sensownie definiują moment współżycia między mężczyzną a kobietą. Nie tak jak u nas, jakiś sztuczny wiek, nie wiadomo skąd wzięty, bo nawet nie ma zgodności między poszczególnymi państwami w tej kwestii i to definiowany w sposób wręcz nienaturalny (np. 15 lat i 364 dni to dziecko, seks z nim to wielka zbrodnia, a kilka minut później może być już wszystko ok, bo nagle będzie miało 16 lat, ale co z tego? Duch święty na nie zstępuje wtedy, czy co?). Oni to jasno określają, musi być DOJRZAŁE psychicznie i fizycznie i musi CHCIEĆ. Ach, no są finansowani z Arabii Saudyjskiej. Cóż za międzynarodowy spisek przecie Polsce, zupełnie jakby katolicy nie byli finansowani z Watykanu...

Tafariel

2013-02-17, 09:04
Jak zwykle ta sama zasada :D Jak ich mało w danym kraju to mili i uśmiechnięci ale jak się rozplenią to zaczynają szczekać ...

Plecionkarz

2013-02-17, 09:32
Biali podbili cały świat, byli najlepiej rozwinięci i mogli sobie podporządkować kogo tylko chcieli, a nie zniszcz ich żaden wróg tylko porąbana ideologia. Tolerancja niszczy, zamienia silny naród w bezkształtne skupisko. Jeżeli nie przestaniemy być tolerancyjni to za jakiś czas będziemy zbierać bawełnę i pasać owce arabom, żółtkom czy żydom. Bo oni potrafią się zorganizować, wiedzą w czym tkwi ich siła i nie rezygnują z dobytku setek lat rozwoju na rzecz nowej ciotowatej tolerancji.

Anomen

2013-02-17, 09:59
Olasty napisał/a:

ty no k***a co się dzieje, kiedyś Korwin mądrze powiedział, kilkaset lat temu Europa podbijała cały świat, byliśmy potęgą, wszyscy się nas bali, a teraz czekamy aż zaleją nas ciapaci albo wykupią chinole, czy k***a nikt nie widzi k***a co się dzieje, przecież to każdy powinien widzieć czy niektórzy ludzie są tak omamieni przez władze, czy są poj***ni po 2 po co władzom europy aby oni tu się schodzili, bo inaczej nie jest, bo wtedy by robili radykalne kroki aby temu zapobiegać. k***a jak rasizm to tylko biały na czarnym i teraz rasizm to nazwanie murzyna murzynem, kiedyś ktoś był rasistą to mordował czarnych nosz k***a. Poza tym nie mówmy każdy jest równy i to człowiek to jak koń jest kucyk polski jest arab jest wiele gatunków i tp każdy jest inny co prawda ciągle jest to koń ale k***a nie porównujemy kuca do rasowego araba nosz k***a, Rzymianie pne co robili technologie świątynie i tp a w afryce do dziś w lepiankach żyją czemu k***a bo to taki lud bez białych gówno by tam było a tak jest tylko sraczka. Tak Biały człowiek różni się od czarnych, żółtych pomarańczowych i niebieskich, nie tylko sferą umysłową i tp ale również fizycznie, czarni mają wyj***ne czoła płaskie nosy i tp co mówi o tym, że powstają nowe gatunki ( tak jest u zwierząt) ale nie k***a każdy musi być na równi z tym, że biali nic nie mogą a czarni mogą pie**olić obecną europe przynajmniej głupi hamerykanie jak im się odpiera wolność to są wk***ieni i coś robią nie tak jak mu :( ale się rozpisałem

dodam, że k***a pomijam to niech se żyją u siebie u nas też kilku może być ale k***a oni nas zalewają i k***a narzucają swe poj***ne prawa głośno o tym mówią i mają wyj***ne a Biały nie może nic zrobić bo k***a cicho nie obrażajmy ich to rasizm pie**olone arabusy k***a ch*je j***ne zdenerwowałem się



Zgadzam się z Tobą, niemniej popracuj nad praktycznym zastosowaniem interpunkcji. Nie mówię, że musisz się doedukować w tym zakresie, ponieważ zakładam, iż znasz jej podstawowe zasady (tyle, że nie używasz ich w praktyce). Twój tekst czytałoby się wtedy znacznie przyjemniej. Zaniedbywanie ojczystego języka, to także oznaka upadku naszej kultury.

P.S. Język polski jest na tyle piękny i bogaty, że nie potrzebuje tylu wulgaryzmów (choć czasami są uzasadnione).

Neptune1111

2013-02-17, 10:10
@ellsworth

Co nie zmienia wcale faktu, że ich zasady są nie do pogodzenia z naszymi. Poza tym na dzień dzisiejszy ich jest w Polsce niewielki odsetek, co jest rezultatem w miarę niskiego socjalu, o dziwo działań rządu (we Francji sami ich do siebie spraszali, u nas próbują po cichu zakazać uboju rytualnego), nastawienia samych Polaków i po prostu biedy w stosunku do państw zachodnich. Gwarantuję Ci, że jakby ciapatych było ponad 10% to ten imam wypowiadałby się w zupełnie inny sposób.
Dalej, co do mediów, to oczywiście, że wypaczają pojęcia i to na ogromną skalę.
Co do wieku to ciężko tutaj dojsć do oczywistego dobra. Z jednej strony, nasz system 15 letni jest nienajlepszy (czyli w wieku 14 lat 364 dni za krzywe spojrzenie na dziewczynkę idziemy do pierdla na 10 lat, a dwa dni później, jak ma 15 lat i 1 dzień to możemy z nią urządzać dzikie orgie). Z drugiej jednak strony, ich system jest jeszcze gorszy. O ile łatwo ustalić "dojrzałość fizyczną", to pojęcie "dojrzałości psychicznej" i "pociągu do mężczyzn" są furtką pozwalającą wypaczyć te prawa i w rezultacie przyzwalają na najzwyklejszą w świecie pedofilię. Ciężko tu dojść do porozumienia, jednak uważam, że to co oni proponują jest po prostu nie do przyjęcia.

SzczadoWazy

2013-02-17, 10:13
@ellsworth

ciekawa wypowiedź, z tym że pare rzeczy się nie zgadza zupełnie:
1)katolicy finansowani z watykanu? raczej na odwrót, to katolicy finansują watykan
2)wypowiedź imama odnośnie kobiet (już abstrah*jąc zupełnie od tego jak to tam u nich naprawdę wygląda) mówi w bardzo jasny sposób: kobieta jest dla mężczyzny, czyli w prostych słowach gdybyś miał córke ktora by wyszla za muzułmanina to on by mógł ją skatować bo np miałby zły humor.
3)on mówi, że mężczyzna wg tej ich wiary może mieć żonę zarówno muzułmankę jak i żydowkę czy chrzescijanke (a moze miec tych żon wiele) co chyba jasno wskazuje na imperialistyczne zapedy tej religii, a wiec nie ma co mowic, ze telewizyjna papka wypacza sens islamu czy tam szariatu, tylko słusznie, że uświadamia ludzi na temat rozprzestrzeniania się tej religii i informuje o jej destruktywnym znaczeniu dla ludzi zachodu.

co do straszenia piekłem to się zgadzam, każda religii jest równie sp***olona ;)

Neptune1111

2013-02-17, 10:15
@ Olasty

Piszesz z sensem i prawdę, ale człowieku na litość boską. Zdania pięćdziesięciokrotnie złożone, przecinki tam gdzie powinny być to nie ma, tam gdzie są nie powinno ich być. Nie jestem jakimś gramatycznym nazistą, ale stosuj chociaż minimum interpunkcji i jakiejkolwiek składni, bo bez urazy, ale to co napisałeś jest po prostu nieczytelne.

korinogaro

2013-02-17, 10:57
Wypowiedź imama stonowana bo i muzułmanów u nas niewielu a szwadrony dresów zwarte. Jak się system turbanów zacznie panoszyć to i imamowie zaostrzą gadkę. Wszędzie gdzie wchodzi ten nowy islam to tak jest. Na początku słodko później ch*jnia.

PS. Nowy bo mu mamy/mieliśmy naszych cywilizowanych muzułmanów czyli tatarów.

lofi

2013-02-17, 11:10
Polska dla Polaków a reszta wypie**alać w p*zdu!!!

Olasty

2013-02-17, 11:48
chubert napisał/a:

@Olasty
To co napisałeś ma ponad 1700 znaków, z czego:
18 to przecinki,
3 to kropki.

Mówisz o wyższości białej rasy, a sam pisać nie umiesz (chyba, że jesteś ciapaty, to spoko)...
Człowieku, tego się k***a czytać nie da!

P.S. Ciekawe czy to po prostu wina edukacji, czy analfabetyzmu wtórnego.



przepraszam za brak interpunkcji, ale się zbyt wciągnąłem w wykład o teraźniejszej Europie. Następnym razem poprawię się. :)

szpreste

2013-02-17, 12:51
Jak nie dostrzegacie manipulacji w tym tekście, to jesteście idiotami.

housit

2013-02-17, 12:58
Nie do końca rozumiem, skąd tyle złości. Jeśli odłączyć to, co jest dopisane w nawiasach, a czego ów Imam nie powiedział najbardziej bulwersująca jest następująca sprawa: dzięki petrodolarom z Arabii Saudyjskiej islam staje się fundamentalistyczną religią nienawiści (wahabici). Imam nie mówi, że 10 latka powinna mieć męża, mówi, że kobieta dojrzała fizycznie / psychicznie może go mieć, a 17 latka spełniająca te wymogi w świetle polskiego prawa też może w drodze wyjątku dostać ślub.

Przypomnę, że Tatarzy krymscy mieli własną szkołę islamską, niezakazującą np. kobietom pokazywania twarzy, pozwalającą na spożywanie niewielkich ilości alkoholu, wieprzowiny itd. teraz przychodzą nowi islamscy "świadkowie Jehowy" i mówią, że posiedli całą wiedzę, wiedzą, czego chce Bóg, i wszyscy muszą wierzyć w to, co oni. Ciekawe co by było, gdyby Mormoni / Świadkowie Jehowy zaczęli wypowiadać się w imieniu wszystkich chrześcijan?