18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Krótka Rozmowa Duchownego z Ateistą

PortgasD.Ace • 2013-02-23, 21:46
Reginald Foster amerykański duchowny katolicki, karmelita bosy, jeden z najwybitniejszych żyjących ekspertów od języka łacińskiego. Zna biegle, oprócz łaciny, języki niemiecki i włoski

Bill Maher nie trzeba przedstawiać :)


Krótki zabawny filmik z ciekawą sugestia czy faktycznie wiara katolicka jest wiara monoteistyczna.

Stare, ale po tagach nie znalazlem.

rockface123

2013-02-23, 21:50
napiłbym się z nimi wódki :D

piwko.

Dz...........ak

2013-02-23, 22:03
Takich duchownych nam potrzeba. :D

Plecionkarz

2013-02-23, 23:48
w Polsce to wielu w wojtylizm wierzy, na każdym kroku pomniki papieża, ulice jego imienia, szkoły. Otoczony jest mitem a każdy kto podważy jego zajebistość dostanie wpie**ol albo zostanie zbluzgany.

Grycan

2013-02-23, 23:54
@Generous~

Nie wiem czemu, skoro tam nie ma nic takiego, o co by można było mieć 'ból dupy'. ;]

ramzes12

2013-02-23, 23:59
@Plecionkarz
Przytaczasz przykład człowieka "katolika", który dostosowuje wiarę tak jak jest mu wygodnie. Natomiast tu nie chodzi o żaden "wojtylizm"itd tylko o to jaki Ty jesteś. Wg mnie osoby co nie wierzą lub nie znają Boga, ale postępują wg Jego przykazań mniej lub bardziej świadomie-zostaną zbawieni. A co do tego jeżeli ktoś obraża wiarę katolicką- Bóg każe miłować swoich nie przyjaciół.

"a każdy kto podważy jego zajebistość dostanie wpie**ol albo zostanie zbluzgany."
Tak nie postąpiłby chrześcijanin, tylko taka osoba o której napisałem wyżej.

Jak by nie patrzeć cały cywilizowany świat, jego prawa i obowiązki np. nie kradnij, nie zabijaj wywodzą się z wiary chrześcijańskiej.

Mizantrop

2013-02-24, 00:03
Ten film powinien być puszczany wszystkim kato-debilom nie znającym pojęcia "dystans do świata" i spinającym dupska o wszystkie śmieszne dowc**y, zdjęcia i filmy o chrześcijaństwie

Prokurator

2013-02-24, 00:04
@~Brüste no i jestes idealnym przykładem może nie kato debila ale innego debila, który też chyba potrzebowałby większego dystansu do świata wszystko na tym świecie działa w dwie strony. A księżu na lajcie ;D

Preeezes

2013-02-24, 00:07
Hahaha wy we wszystkim znajdziecie powód do kłótni. Brawo ;)

midnightc

2013-02-24, 00:08
Prawda jest taka, że prawdziwe chrześcijańswo umarło wraz z przejęciem tej religii przez rzymian i zmianą kierunku z ruchu pacyfistycznego na imperialistyczny pełną gębą. Moźna się spierać czy Bóg istnieje, czy nie, ja w niego nie wierzę osobiście, ale uważam, że pierwotne chrześcijańswo było całkiem w porządku i nie ma nic wspólnego z późniejszym, które można by nazwać imperialistycznym, i obecnym [czyli po WW2], które można by nazwać korporacyjnym. Nie miałbym nic przeciwko takim księżom jak ten powyższy, czy ksiądz Boniecki, ludzi otwartych, a nie takich, którzy zmieszają Cię z błotem za odmienne zdanie, jak Pieronek aka pedofilia jest rzeczą normalna czy Głodź aka awansowałem księdza pedofila [niech im piekło ciepłe będzie]. Niestety to Ci drudzy kościół stworzyli i kierują nim do dziś.
Peace

ł...........na

2013-02-24, 00:08
Nie wierzę ,że ten starszy pan po zapewne seminarium mówi tak trzeźwo i racjonalnie - panowie i Panie mamy ewenement i w Kościele ewalengelickim .

Persil1

2013-02-24, 00:10
Cóż. Są katolicy, których wiara jest płytka, są głupi, nie wiedzą w co wierzą, są hipokrytami, itd.


A z drugiej strony wojujący ateiści, wpieprzający się w co kto wierzy i jak wierzy, zamiast zająć się swoimi sprawami.

nielu

2013-02-24, 00:13
zlew69 napisał/a:



Jak by nie patrzeć cały cywilizowany świat, jego prawa i obowiązki np. nie kradnij, nie zabijaj wywodzą się z wiary chrześcijańskiej.


No tak, Hammurabi swój kodeks też opracował na podstawie biblii ;)

GenerousVitttake

2013-02-24, 00:14
Tak bo kościół to się nie wpieprza w życie innych.