18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Krótka Rozmowa Duchownego z Ateistą

PortgasD.Ace • 2013-02-23, 21:46
Reginald Foster amerykański duchowny katolicki, karmelita bosy, jeden z najwybitniejszych żyjących ekspertów od języka łacińskiego. Zna biegle, oprócz łaciny, języki niemiecki i włoski

Bill Maher nie trzeba przedstawiać :)


Krótki zabawny filmik z ciekawą sugestia czy faktycznie wiara katolicka jest wiara monoteistyczna.

Stare, ale po tagach nie znalazlem.

Plecionkarz

2013-02-24, 00:18
zlew69, Od wieków było tak, że zbawieni mogą być tylko ci którzy są chrześcijanami. Wojtyła zmienił ten pogląd a co za tym idzie zdyskredytował swoją wiarę i przekonał ludzi, że ona nie jest taka ważna, że równie dobrze można zupełnie w co innego wierzyć a i tak być zbawionym. Cz tak postępuje głowa kościoła która powinna dbać o jego autorytet i wzmacniać wiernych w wierze? Za jego panowania modlitwa "wyznanie wiary" straciła znaczenie. Mówię to odnośnie tego kto może być zbawiony powołując się na obowiązujące zasady i nauki które reprezentował zawsze kościół, nie żebym jakoś bardzo osobiście do tego podchodził. Może nic takiego nie ma jak zbawienie.

midnightc Kiedy wymyślono druk i pismo święte było dostępne dla wszystkich ludzie mieli w końcu kontakt z naukami Jezusa z pierwszej ręki. Wtedy właśnie pojawiły się te wszystkie odłamy religijne i powstała śmiała teza, że antychrystem jest właśnie kościół katolicki, forma jaką przyjął. Poszczególne proroctwa odnośnie tego jaki miał być antychryst odczytano jako nie dla pojedynczej osoby a jako dla organizacji i pojawiła się dosyć spora zbieżność.

Bluzg

2013-02-24, 00:41
@zlew69 pomyliłeś portale idź szerzyć swoją wiarę gdzie indziej. A z tym że prawa i obowiązki opierają się o biblie HA!

@nielu - browar leci :)

k18t

2013-02-24, 00:45
który z nich to duchowny, bo na moje oko to dwaj ateiści

zły_skurwiel

2013-02-24, 02:17
również napiłbym się z nim wódki, fajnie by było porozmawiać z kimś takim

Cienió

2013-02-24, 02:22
"Amerykański duchowny"- ok nie oglądam ;)

masabitumiczna

2013-02-24, 08:27
@Persil1 - Ateiści się wpie**alają w co kto wierzy?

Wybacz, ale za moje (i innych ateistów) stawiają pomniki papieża i krzyże, budują świątynie opatrzności, płacą składki ZUS za tych pieprzonych nierobów-pedofili. Włączam tvp1 w niedzielę, a tam jakaś zasrana msza, też za moje. I kto tu się do kogo wpieprza...
W dupie mam w co kto wierzy, w dupie mam święta kościelne (prowadzę działalność gospodarczą i mam wolne kiedy chcę) na gwiazdkę więcej wydaję na prezenty niż ich dostaję,


ja...........91

2013-02-24, 10:01
Oczywiscie ze masowa-wiara jest naiwnoscia.

Kazdy kto naprawde chce sie spleniac duchowo powinnien to robic na swoj wlasny sposob bo tylko wtedy bedzie mial pewnosc swoich czynow.

Lu...........OR

2013-02-24, 10:37
@zlew69 dużo wcześniej przed chrześcijaństwem za kradzież po prostu upi*****ało się rękę (żęby inni widzieli, co ich czeka za kradzież), więc to nie wywodzi się z tej religi

Ronoaro

2013-02-24, 10:58
W tym filmiku nie ma nic obraźliwego dla katolików, więc nie wiem o co spinać poślady. W Polsce ludzie są przywiązani do pewnej obrzędowości i kultu, co ma z prawdziwą wiarą niewiele wspólnego, ja sądze, że jeśli im to pomaga i czują się z tym dobrze to nie widzę powodów by ich uszczęśliwiać na siłę.

Dymekx

2013-02-24, 11:10
@Plecionkarz W wojtylizm? Bo pomniki mu stawiają? W Krakowie jest jeszcze pomnik smoka to też wiara? Bardzie Papierzowi pomnik stawiają bo był wielkim człowiekiem a nie, żeby mieli do jakiegoś mosiężnego pomnika się modlić.


Kosamela

2013-02-24, 11:53
zlew69 napisał/a:

@Plecionkarz
A co do tego jeżeli ktoś obraża wiarę katolicką- Bóg każe miłować swoich nie przyjaciół.

"a każdy kto podważy jego zajebistość dostanie wpie**ol albo zostanie zbluzgany."
Tak nie postąpiłby chrześcijanin, tylko taka osoba o której napisałem wyżej.

Jak by nie patrzeć cały cywilizowany świat, jego prawa i obowiązki np. nie kradnij, nie zabijaj wywodzą się z wiary chrześcijańskiej.


Serio?
gdyż Pan, Bóg wasz, idzie z wami, aby walczyć za was z waszymi nieprzyjaciółmi, by was wybawić.
5 Mojż. 20,4
powali Pan twoich nieprzyjaciół, którzy powstają przeciwko tobie; jedną drogą wyjdą przeciwko tobie, a siedmioma drogami uciekać będą przed tobą.
5 Mojż. 28,7
A on odpowiedział: Nie bój się, bo więcej jest tych, którzy są z nami, niż tych, którzy są z nimi.
2 Król. 6,16
Lecz jedynie Panu, Bogu waszemu, cześć oddawajcie, a On wyrwie was z mocy wszystkich waszych nieprzyjaciół.
2 Król. 17,39
W czasie głodu wybawi cię od śmierci, a na wojnie z mocy miecza.
Job 5,20
Twoi nieprzyjaciele okryją się hańbą, a namiot bezbożnych zniknie.
Job 8,22
Bo skryje mię w dzień niedoli w szałasie swoim, Schowa mnie w ukryciu namiotu swego, Postawi mnie wysoko na skale. Teraz wznosi się głowa moja Nad nieprzyjaciółmi, którzy mnie otaczają. W namiocie jego będę składał ofiary przy okrzykach radości, Będę śpiewać i wysławiać Pana.
Ps. 27,5-6
Pan wspomaga ich i ratuje; Ratuje ich od bezbożnych i wybawia, Bo w nim szukali schronienia.
Ps. 37,40
Wy, którzy miłujecie Pana, miejcie w nienawiści zło! On strzeże dusz świętych swoich, Z ręki bezbożnych wyrywa ich”.
Ps. 97,10

Spokojne jest serce jego, nie boi się, Aż spojrzy z góry na nieprzyjaciół swoich.
Ps. 112,8
Pan jest ze mną jako pomocnik mój, Ja zaś spoglądać będę z góry na nieprzyjaciół moich.
Ps. 118,7
Gdyż nie pozostanie berło bezbożnych Nad działem sprawiedliwych, by sprawiedliwi nie wyciągali Rąk swych ku bezprawiu.
Ps. 125,3
Nie lękaj się strachu znienacka ani nieszczęścia, gdy spada na bezbożnych, gdyż Pan będzie twoją ufnością, a twojej nogi strzec będzie od sideł.
Przyp. 3,25-26
Gdy drogi człowieka podobają się Panu, wtedy godzi on z nim nawet jego nieprzyjaciół.
Przyp. 16,7
Oto zawstydzą się i będą pohańbieni wszyscy, którzy pienią się na ciebie, będą unicestwieni i zginą ci, którzy się z tobą spierają. Szukać będziesz, lecz nie znajdziesz tych, którzy z tobą walczą, będą unicestwieni i zmarnieją ci, którzy z tobą wojują.
Iz. 41,11-12
Oto, gdy kto na ciebie będzie nastawać, to nie ode mnie to wyjdzie, gdy kto na ciebie będzie nastawać, padnie z twojej ręki.
Iz. 54,15
Żadna broń ukuta przeciwko tobie nic nie wskóra, a każdemu językowi, który w sądzie przeciwko tobie wystąpi, zadasz kłam. Takie jest dziedzictwo sług Pana i ich sprawiedliwość ode mnie pochodzi - mówi Pan.
Iz. 54,17
Lecz ciebie wyratuję w owym dniu i nie będziesz wydany w ręce mężów, których się boisz. Albowiem na pewno wybawię cię i nie padniesz od miecza, i zyskasz swoje życie jako zdobycz, bo mi zaufałeś - mówi Pan.
Jer. 39,17-18
wybawienie od wrogów naszych i z ręki wszystkich, którzy nas nienawidzą
Łuk. 1,71
A czyżby Bóg nie wziął w obronę swoich wybranych, którzy wołają do niego we dnie i w nocy, chociaż zwleka w ich sprawie?
Łuk. 18,7
Tak więc z ufnością możemy mówić: Pan jest pomocnikiem moim, nie będę się lękał; Cóż może mi uczynić człowiek?
Hebr. 13,6


Wersety wg kolejności ksiąg w Biblii.
Tłumaczenie – Biblia Warszawska
23:02, zbawieni , wróg

oGOALoneYaYo

2013-02-24, 13:05
Cały film jest fajny. Zapewne wk***ił już nie jednego katodebila i akcja bodajże z senatorem i testem na inteligencje daje wieeeele do myślenia.

EDIT:


lisu.cht

2013-02-26, 00:13
ja widzę że tutaj żaden wierzący się nie spina, bo to co koleś mówi jest w pewien sposób logiczne i każdy to akceptuje. Nie rozumie natomiast czemu Ci "nie katolicy" się tak spinają, jesteście śmieszni. po prostu koleś gada mądrze i tyle. nikt nie ma powodu by się sapać i nie wiem czemu niektórzy to robią.

k18t napisał/a:

który z nich to duchowny, bo na moje oko to dwaj ateiści



to co ten koleś gada, nie jest przeszkodą w wierze, tylko jest rozsądnym spojrzeniem na to wszystko. koleś po prostu sobie zdaję sprawę że to również jest tradycja, kultura zakorzenione w nas od setek lat. on po prostu patrzy na to z dystansu. i nie zapominajcie że wiara to wiara, a nie wiedza i przekonanie 100%, że tak jest.