18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Król Olch

Kylar • 2012-12-09, 14:02
Dostaliśmy w klasie ostatnio zadanie z polskiego coby zinterpretować ową balladę, wydała mi się ona interesująca więc Wam tutaj wrzucam



mój pierwszy

~CanesPL

2012-12-10, 23:27
Roxann napisał/a:

Z takich utworów dobre też jest "The Curse of Millhaven", Nicka Cave'a w wykonaniu Katarzyny Groniec ("Klątwa Millhaven")



Ale Basia Raduszkiewicz bije ją na głowę: NFsebazFQf0

Czajol3

2012-12-10, 23:43
noooo, możeeee byyyyć, ale cycki laski z posta poniżej to jest TO :)

LesniczyLajonel

2012-12-11, 00:02
Takie tam pie**olenie...

To jest to!


Krvavy - Co czułaś Kochana II (Król Olch)



Sobut16

2012-12-11, 00:53
LesniczyLajonel napisał/a:

Takie tam pie**olenie...

To jest to!


Krvavy - Co czułaś Kochana II (Król Olch)



Ale szit

Sevar

2012-12-11, 01:32
@Qbiini Fakt, ten "błąd" w tłumaczeniu może dodać kilka punktów do interpretacji, zakładając, że polonistka nie jest jebniętą rurą, trzymającą się klucza.

@Raziel91 Mi także spodobał się ten motyw. Zresztą Sapkowski ma "dryg" do tworzenia nazw własnych(lub ich umiejętnego zapożyczania)

Tander

2012-12-11, 01:38
Sadole jestem pod wrażeniem.
Szczerze to od jakiegoś czasu dzięki mega prawicowym postom i jeżdżeniu po cyganach wątpiłem w tą społeczność a tu filologiczne zapędy, muzyczne...

Przywracacie mi wiarę w humanizm (chodzi mi tu o wiedzę i erudycję jakaś a nie zawód ;) )

Piwo dla wstawiającego.

pietreksz

2012-12-11, 07:43
Roxann napisał/a:

Z takich utworów dobre też jest "The Curse of Millhaven", Nicka Cave'a w wykonaniu Katarzyny Groniec ("Klątwa Millhaven")



Dobre, tak dobre, że powinno się tu znaleźć...


gklkdp

2012-12-11, 10:10
Napisałbym że niech gimbus spada jak wpieprza gówno z budy...







ale k***a udało mu się.

Japonczyk

2012-12-11, 10:49
Czasami strata dla jednych, jest inspiracją dla drugich.

Google:

Biografowie artysty twierdzą, że pewnego późnego wieczora, gdy odwiedzał swojego przyjaciela, minął go człowiek pędzący na koniu. Na rękach wiózł zawiniątko. Następnego dnia Goethe z przyjacielem dowiedzieli się, że był to rolnik wiozący swojego chorego syna do miejscowego lekarza. To zdarzenie oraz krążąca po okolicy legenda stanowiły inspirację do napisania Króla Olch.

GreenRed

2012-12-11, 10:59
ja rozumiem że kultura i upodobania różnych ludzi i wiedza podobają sie innym ludziom ale do k***Y NĘDZY TO JEST SADISTIC!!!!! a może w sumie to kiedyś był... :(

Japonczyk

2012-12-11, 11:46
Pan Zielarz!

"ja rozumiem że kultura i upodobania różnych ludzi i wiedza podobają sie innym ludziom ale do k***Y NĘDZY TO JEST SADISTIC!!!!! a może w sumie to kiedyś był..."

Z ciekawości sprawdziłem sobie twoje konto i po przeczytaniu twoich komentarzy jednak cieszę się że nie jest to taki Sadistic który tobie się podobał.

PS: ŻRYJ GRUZ CYGANIE - masz swojego Sadistica :)

~LegendarnyZiom

2012-12-11, 14:25
Kylar napisał/a:

mój pierwszy



Jak było? :trollencjusz:

Kylar

2012-12-22, 11:43
LegendarnyZiom napisał/a:



Jak było? :trollencjusz:






Całkiem nieźle :mrgreen: