18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Kradzież wafelka za 99 gr - Ciąg dalszy

MarcinnicraM • 2014-02-05, 13:58
Dzisiaj natrafiłem na taki oto artykuł i jestem ciekaw waszego zdania Sadole. Jak dla mnie to wstyd i hańba dla "Polskiego wymiaru sprawiedliwości".



Cytat:


Dyrektor Okręgowego Inspektoratu Służby Więziennej w Koszalinie uznał, że należy wyciągnąć z celi mężczyznę skazanego za kradzież wafelka wartego 99 groszy. Teraz może za to zostać ukarany, informuje "Gazeta Wyborcza”.

Chory na schizofrenię, ubezwłasnowolniony mężczyzna, w ogóle nie powinien wylądować w więzieniu. Litościwy dyrektor Krzysztof Olkowicz wpłacił więc za niego 40 zł grzywny i kazał wypuścić z ciupy.

Zaraz potem do Ministerstwa Sprawiedliwości wpłynął donos "zaniepokojonych funkcjonariuszy”, bo art. 57 kodeksu wykroczeń zabrania opłacania grzywny osobom niebędącym krewnymi skazanego.

Ministerstwo złożyło zawiadomienie do komendanta policji w Koszalinie, a ten skierował do sądu wniosek o ukaranie ludzkiego dyrektora. Sprawa czeka na termin.





Skoro byli w stanie skazać chorego psychicznie za kradzież wafelka za 99 gr, to będą też wstanie ukarać bogu ducha winnego dyrektora.
:idzwch*j:

źródło: http://www.gk24.pl/apps/pbcs.dll/article?AID=/20140205/KOSZALIN/140209833

Matuus

2014-02-05, 18:23
Polskie prawo jest poj***ne. Kiedyś straciliśmy chatę, bo firma mojego ojca i wujka popadła w długi, żeby pokryć zlicytowano naszą chatę a wujek miał oddać kasę. Nie zrobił tego, kasy mają od ch*ja, ale on sam nie - bo podobno jest alkoholikiem, nie pracuje, jest chory itp. ale za to jeździ furą za ponad 100 tyś. zarejestrowaną na firme jego żony, mieszka w ogromnej chacie, ma chyba 2 domki wczasowe i nic nie można ściągnąć, bo ma rozbieżność majątkową z żoną, która podobno jest właścicielką wszystkiego. Co z tego, że multum osób (w tym 3 policjantów - byłych pracowników firmy) zeznawało, że mój wujek jest razem z żoną szefem w robocie - on tam podobno przyjeżdża tylko i wyłącznie doręczyć listy. Co z tego, że na zdjęciach z Korei jest reprezentantem firmy. Polska ch*ja warta jeżeli chcesz dojść sprawiedliwości.

abrams90

2014-02-05, 18:23
Kurde ludzie, nie kraj tylko te k***y w rządach są sk***iałe, takie polecenia dostają z góry przecież. Ja rozumiem, że mogą się nie dostosować, ale wtedy konsekwencje są wyciągane wobec tych buntowników.

De...........37

2014-02-05, 18:48
W temacie o podpalonym BMW dowiadujemy się, że wszyscy powinni być wobec prawa równi. Tu ból dupy jak ktoś przepisów się trzyma :D :D .


Jesteście bandą hipokrytów.

HaoPao

2014-02-05, 18:49
Jakiego k***a więzienia, co on tam robi? Przecież 99 gr to jest wykroczenie, a nie przestępstwo.

fylypsky

2014-02-05, 18:49
Taaa k***a. pie**olą się z Wafelkami a Trynkiewicza wypuszczą.
Pozdro dla polskiego wymiaru sprawiedliwości...

Trzyszcz

2014-02-05, 18:55
Mr.Hardistic chrzanisz głupoty, skazanych nie brakuje, przecież niektórzy długo czekają aż będą mogli swoje odsiedzieć.

rawsa2

2014-02-05, 19:03
qsiex napisał/a:

jakieś pie**olenie, do 500zł to wykroczenie i grozi tylko mandat, gdyby było inaczej to dla cyganów trzeba by było budować obozy bo by się w więzieniach nie pomieścili



Tu masz wyjaśnienie jak znalazł się w wiezieniu.

Cytat:

Chory na schizofrenię, ubezwłasnowolniony Arkadiusz K. ukradł w 2011 roku baton o wartości 99 groszy. Nie stawił się na rozprawę, nie zapłacił również 100 zł grzywny, które orzekł sąd, w związku z czym kara pieniężna została zamieniona na pięć dni więzienia. Krzysztof Olkowicz postanowił wpłacić za skazanego kaucję w wysokości 40 zł.


xMozZx

2014-02-05, 19:08
bziktheblue napisał/a:

Dalej narzekajmy, że jest źle zamiast wyjść na ulice...




Do ch*ja pana. A jak kurva nie narzekac ? Przeczytałeś cale ? Narzekanie to cecha wspolna polakow. Przestan pie**olic ze mamy nie narzekac, skoro od górnie dają nam do tego powód.

W3sT1992

2014-02-05, 19:11
Kraj to my mamy piękny, tylko k***y z rządu doprowadziły do aktualnego stanu rzeczy..

merh

2014-02-05, 19:22
narzekanie to nie jest cecha polaków. to normalne zachowanie,gdy coś jest wk***iające,nielogiczne i abstrakcyjne,jak prawo w tym kraju.Prawo,ktore daje nierobom,a zabiera pracowitym i chcącym uczciwie działać.Prawo,ktore daje bandycie prawo do obrony przed sądem,a pokrzywdzony "przekracza obrone konieczną" we własnym domu.

Już raz wyszli ludzie na ulice. 89' . Gdzie są teraz ci wszyscy protestujący? Dlaczego nie dopilnowali sprawy do konca? BO k***A NIE MIELI PLANU DZIAŁANIA!! tak samo jak obecnie nikt go nie ma,a juz napewno zaden internetowy bohater nawołujący do wyjscia na ulice. W takich protestach znajdują się p*zdy,ktore ze szczytnego celu zrobią sobie drogę do bycia takim samym h*jem,jak ci,ktorych chcą obalić. miedzy innymi dlatego Wam nie wyszło w 89'. A tak przy okazji-na co wydaliście swoje 100 milionów?

27Pablo

2014-02-05, 19:25
k***a jak czytam komentarze typu "Wyjdźmy na ulice walczyć!"

Nooooo jaaaaaa pieeeeerdole ! Po co ? Żyjemy w wolnym kraju,tak nie jest on idealny ale k***a jakie wyjść na ulice ?

Rozumiem że za każdym razem jak nie będzie się nam coś podobać to będziemy obalać rząd ?

Przyjmijmy że wyjdziemy na ulice. Obalimy nawet rząd. Co wtedy ? Ci silniejsi zaczną rządzić ? Coś mi to przypomina.


PS: Tak maść na ból dupy lub sp***alaj lewaku. Może jednak ktoś myśli racjonalnie..

ukcioo

2014-02-05, 19:27
bziktheblue napisał/a:

Dalej narzekajmy, że jest źle zamiast wyjść na ulice...



to co tu jeszcze robisz ? :)

protos

2014-02-05, 20:31
Zgodnie z nowymi przepisami złodzieja wafelka będzie można zamknąć dożywotnio w apartamencie obok trynkiewicza jako niebezpiecznego przestępcę.

Loaloa

2014-02-06, 00:08
Wiedziałem, że Elvis żyje.