18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Kosmos

Piotrek606 • 2014-08-17, 00:00
Babcia nijak nie może zapamiętać PIN-u do komórki, dziadek stale nosi przy sobie papierowy notes z numerami telefonów i wybiera je z klawiatury, stara ciotka przyświeca sobie komórką na zegarek, żeby sprawdzić czas...
Jakim cudem to pokolenie poleciało w kosmos?!

santaxl

2014-08-17, 00:09
Bo na przykład kiedyś nie było stare.
Na szczęście nam to nie grozi, bo tuskinio zadbał już o to, aby żyć do 67 roku życia i ani dnia dłużej.

~Beny

2014-08-17, 00:41
Gdyby nie to, że moja karta sim ma prosty nr pin to też bym pewnie miała problem- w pip loginów, haseł, numerów pin itp. Po prostu za dużo tego wszystkiego. Papierowy notes z numerami docenisz jak zgubisz telefon, albo ktoś ci zajuma i wszystkie kontakty szlag trafi (wiem z autopsji) A zegarek... No cóż- nie każdy potrafi świecić oczami. Albo nadal woli być retro ;)
Ciekawe co "nasze" pokolenie wynajdzie tak przełomowego jak loty kosmiczne.

Borcejn

2014-08-17, 00:46
Bo lądownik księżycowy miał procesor 1 mhz, więc mogli myśleć 3 tysiące razy wolniej niż dzisiaj, a i tak nadążali.

aa...........am

2014-08-17, 00:57
@benykuleczka84 a czego ty jeszcze chcesz? wymyslilismy sadola przeciez :amused:

Ch...........el

2014-08-17, 01:00
Może cię to zaskoczyć, ale poza twoją rodziną istnieją osoby całkiem inteligentne. Potrafią wytłumaczyć i rozwiązać skomplikowane zagadnienia z fizyki kwantowej, zapamiętać szereg cyfr na kilka lat i czytać zegarek wskazówkowy, czy nawet cyfrowy. Żart raczej mało zabawny. Idę się napić.

Ptoon

2014-08-17, 01:11
W pewnym wieku człowiek przestaje się uczyć, to zależy od rozwoju mózgu i stanu umysłowego. Oni po prostu nie przyswajają nowych informacji i technologii tak dobrze, co nie znaczy, że skomplikowane rzeczy wyuczone wcześniej wykonują równie ślamazarnie. Jest wielu 80-90 letnich profesorów matematyków i fizyków, którzy trzaskają takie teorie na wykładach, że 99% młodych ludzi zadających sobie takie głupie pytania by się posrało. Też dużo starych babć zasuwa na maszynie do szycia, a motoryczne zdolności palcami są podobne do tych do obsługi telefonu. Już nie mówiąc o tym, że wiele starych ludzi pięknie gra na instrumentach co wymaga dużej aktywności mózgu, w połączeniu z umiejętnościami ruchowymi.

Jest taka teoria na temat ignorancji i głupoty. W dużym skrócie, im człowiek mądrzejszy tym większy zauważa obszar informacji, których nie zna, tym samym swoją wiedzę ocenia na mniejszy procent tego całego obszaru. Natomiast głupi człowiek nie wie, nie widzi nic więcej ponad to co sam zna i rozumie, i na pewnym poziomie wydaje mu się, że jest bardzo mądry. Uważając, że biegłość w posługiwaniu się "nowymi" technologiami jest wyznacznikiem dużej mądrości lub inteligencji, jesteś głupi.

Halman

2014-08-17, 09:59
oj piotrek piotrek.... jebnij no się ty w łeb...

go...........et

2014-08-17, 11:42
I takie właśnie osoby na starość jojczą że mają 1300zł emerytury.

Wandenko

2014-08-17, 16:16
Ptoon dobrze to ująłeś łap piwko.

cola1111

2014-08-17, 16:23
Ptoon nie pie**ol. Jak ktoś jest leniwy to nawet w wieku 30lat nie ogarnie XP'eka...U mnie na uczelni mam 80letniego profesorka który na PC'cie zna się lepiej niż ja, śmiga aż miło. Dla porównania mój ojciec (47lat) jak przypadkowo włączył wyloguj zamiast wyłącz komputer(w XP'ku) to mnie wołał bo monitor pękł na pół...haha xD Ale profesorek mówi, że od zawsze dbał o swój stan intelektualny i fizyczny, zamiast palić i pić wolał pobiegać, nie żarł chipsów ani coli i do tej pory cieszy się w miarę dobrym stanem. Inni w jego wieku już mieliby na koncie hektolitry wypitej wódki czy tony wypalonych papierosów, to też źle wpływa na ogólny stan zdrowa na starość.

McMenel

2014-08-17, 16:32
benykuleczka84
PIN można zmienić na łatwiejszy do zapamiętania. Co do książki adresowej to wystarczy dowolny telefon z androidem posiadać i powiązać książkę adresową z mailem. W razie zgubienia/zajumania aparatu można odzyskać dane.

~żułw

2014-08-17, 16:56
Też sie zastanawiam bo moi starzy to ledwo pilot od telewizora obsługują
hahaahah

!Timon

2014-08-17, 17:45
Mieć ułomną rodzinę to nie jest powód do dumy.

Catacombe

2014-08-17, 18:56
Chciałeś napisać żart na sadisticu? Nic z tego, nikt nie pojmie że to żart, będą analizować całe życie twoje i twojej rodziny, stwierdzając że całe twoje nazwisko jest ułomne.