18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

adrian_k

2013-10-08, 22:20
Prawdziwa wiadomość to pewnie #swag #yolo #stupidhumans @earth.

Ghostface

2013-10-08, 22:34
Po pierwsze historia ma zupełnie inny bieg - wystarczy trochę pogrzebać na googlach, żeby to wyczytać. Najpierw "kosmici" wykonali ten rysunek na zbożu i doktorki zaczęły go analizować, a później przekształcać w te kody binarne i inne syfy. Jak to odkodowali i przeczytali by to przesłanie (nigdzie oficjalnie nie potwierdzone), stworzyli na wzór tego co otrzymali od kosmitów podobną wiadomość, którą nadają do dnia dzisiejszego. Od tamtego czasu przez 27 lat nadają go cały czas mając nadzieję, że do kogoś on dotrze i na niego odpowiedzą.

Ob...........el

2013-10-08, 22:40
Ghostface napisał/a:

Po pierwsze historia ma zupełnie inny bieg - wystarczy trochę pogrzebać na googlach, żeby to wyczytać. Najpierw "kosmici" wykonali ten rysunek na zbożu i doktorki zaczęły go analizować, a później przekształcać w te kody binarne i inne syfy. Jak to odkodowali i przeczytali by to przesłanie (nigdzie oficjalnie nie potwierdzone), stworzyli na wzór tego co otrzymali od kosmitów podobną wiadomość, którą nadają do dnia dzisiejszego. Od tamtego czasu przez 27 lat nadają go cały czas mając nadzieję, że do kogoś on dotrze i na niego odpowiedzą.



a po drugie? :amused:

Da...........us

2013-10-08, 22:40
Nigdy nie mówcie nigdy, jeśli nie posiadacie racjonalnych argumentów.

piogo27

2013-10-08, 22:49
Tylko, że zauważ że to wszystko opiera się o liczby. Oni wysłali (ch*j tam, że historii o ufokach jest setki i nie wiadomo która prawdziwa ale odnosimy się właśnie do tej) to w kodzie binarnym a ASCI zmienia kod binarny na angielski. Bardzo możliwe, że wynaleźli system liczbowy i tym samym doszli do binarnego - tak jak my. Na pewno nie mają (choć ch*j ich wie o ile są) liczb arabskich ale binarnie wyglądałoby to tak samo. Zauważ, że liczby można interpretować na wchooj sposobów np 1+2=3, ale gdybyśmy np mieli system że 0=a 1=b c=2 itd do 9=i to wg tego systemu 1+2=3 = b+c=d lub (już troche trudniejszy przykład) 4+5=9 = e+f=i. A teraz ten sam system przetłumacz na binarny bo już mi się nie chce tego tłumaczyć, mogę ci tylko powiedzieć że wychodzi to samo tylko inny sposób zapisu ;) . Każda w miarę zaawansowana cywilizacja musi podsiadać system liczbowy, a zauważ, że 2 kamienie na ziemi, a 2 kamienie na jakimś księżycu to dalej 2 kamienie więc interpretacja ich jest taka sama - różni się tylko w jaki sposób jest zapisana, a wszystkie prawa dodawania, mnożenia czy dodawania pozostaja takie same. Podsumowując: Zdarzenie prawdopodobne (nawet bardzo) lecz jest tyle historii, że ciężko uwierzyć w którąkolwiek.

sesef

2013-10-08, 23:07
KMD napisał/a:

Jest tu jakiś astronom? Poproszę listę wszystkich planet w zakresie <26,5;27,5> lat świetlnych z trzema planetami na których mogłoby się rozwinąć życie. A następnie zbadanie ich.

Dziękuję.



Ja bym jednak obstawiał 13,5 zakładając że oni/lub coś co zrobiło tę wydeptanke w zbożu podróżowało z prędkością bliska prędkości światła.

solight

2013-10-08, 23:09
piogo27 napisał/a:

Tylko, że zauważ że to wszystko opiera się o liczby. Oni wysłali (ch*j tam, że historii o ufokach jest setki i nie wiadomo która prawdziwa ale odnosimy się właśnie do tej) to w kodzie binarnym a ASCI zmienia kod binarny na angielski. Bardzo możliwe, że wynaleźli system liczbowy i tym samym doszli do binarnego - tak jak my. Na pewno nie mają (choć ch*j ich wie o ile są) liczb arabskich ale binarnie wyglądałoby to tak samo. Zauważ, że liczby można interpretować na wchooj sposobów np 1+2=3, ale gdybyśmy np mieli system że 0=a 1=b c=2 itd do 9=i to wg tego systemu 1+2=3 = b+c=d lub (już troche trudniejszy przykład) 4+5=9 = e+f=i. A teraz ten sam system przetłumacz na binarny bo już mi się nie chce tego tłumaczyć, mogę ci tylko powiedzieć że wychodzi to samo tylko inny sposób zapisu ;) . Każda w miarę zaawansowana cywilizacja musi podsiadać system liczbowy, a zauważ, że 2 kamienie na ziemi, a 2 kamienie na jakimś księżycu to dalej 2 kamienie więc interpretacja ich jest taka sama - różni się tylko w jaki sposób jest zapisana, a wszystkie prawa dodawania, mnożenia czy dodawania pozostaja takie same. Podsumowując: Zdarzenie prawdopodobne (nawet bardzo) lecz jest tyle historii, że ciężko uwierzyć w którąkolwiek.


No tak!

kfqcpk

2013-10-08, 23:11
Ciekawe czemu tylko w USA takie rzeczy się dzieją...

Animaru

2013-10-08, 23:19
Nie tylko w USA. Europa ma więcej "udokumentowanych" aktywności ufoków niż amerykańce.
Parę lat temu nawet w wiosce niedaleko mojego rodzinnego miasta były kręgi w zbożu, ale jakoś się nie zajarałam tak żeby jechać to oglądać :-P

jensen

2013-10-08, 23:23
no dobre. polecam ksiazki erich von daniken'a... chyba. tyle w jego ksiazkach pomyslów o cudnych przedstawicielach poteznych cywilizacji 'mieszajacych' swoje dna z tym naszych praprzodków, ze nim skonczylem jego ksiazke pt. 'is god an astronaut? chariot of the gods', snil mi sie krwawy gwalt na malpie.


ale ch*j z tym. dobry temat. szkoda tylko ze poza ulamkiem populacji wszyscy maja wszystko w dupie.

czekam tylko na zaplon. siekiera czeka.

maciek24043

2013-10-08, 23:30
Na prawdę wydaje wam się, że jak UFO miałoby się z nami kontaktować, to zostawili by wiadomość w USA? W kraju największych debili?

NWC

2013-10-08, 23:33
Może i jest życie gdzieś na innych planetach, nie rozumiem tylko jednego.

Ziemia wysłała wiadomość drogą bezprzewodową że tak to ujmę, a ufo przyleciało sobie do nas specjalnie żeby wypie**olić kręgi w zborzu... no świetnie, nie mogli odpowiedziec tym samym sposobem? :D

Sebun

2013-10-08, 23:55
Cywilizacja zdolna do dalekich podróży międzyplanetarnych stara się z nami skontaktować przez ugniatanie zboża... to ma sens.





Na świecie istnieje wiele grup zajmujących się tworzeniem rzekomych znaków od kosmitów ulokowanych w zbożu. Po co to robią?
Żeby śmiać się z debili, którzy później w to wierzą.

EdmundKemper

2013-10-09, 00:13
A może ta pozaziemska cywilizacja używa takich technologii, że nie moglibyśmy odebrać przekazanej przez nich wiadomości?