18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Kościół chce pieniędzy

lemo1029 • 2014-01-21, 13:57


jeśli było to w kosmos i japa

tak ukradzione z wiochy i ch*j

Iperyt669

2014-01-21, 18:36
Dobrze im tak skoro się sami dają księdzu terroryzować

Sawitar

2014-01-21, 18:57
Krakus76 napisał/a:

Kościół jaki jest taki jest ale NASZ:) a jak będziecie tak wspierać tą antykościelną nagonkę to za 20 lat będzie więcej meczetów niż kościołów barany a wtedy to albo jesteś allahakbar albo kula w łeb niewierny...

Taki muzułmanin może dzisiaj do nas przyjechać naciupać dzieciaków i nikt mu nic nie zrobi, chrześcijanin na ich terenie to z poderżniętym gardłem w rowie ląduje jak się zadaje z ich kobitami...



Jakbyś jeszcze nie wiedział. Kościół katolicki NIE JEST naszym narodowym Kościołem, a obcym podmiotem, któremu po upadku wolnej Polski w 1989 roku nadano szereg uprawnień ekonomicznych, społecznych i politycznych.
Jakbyś znał troche obiektywnej historii Kościoła w Polsce, to wiedziałbyś, że KRK i Watykan nigdy nie byli nasi, bo wiązali się politycznie m.in. z monarchami niemieckimi czy Habsburgami a kler działał na rzecz destabilizacji wewnętrznej państwa czy spełniał funkcje szpiegowskie. W samym XX wieku papież i hierarchowie kościelni w Polsce potrafili popierać Hitlera i po ataku na Polskę przekazywać III Rzeszy administrację nad polskimi diecezjami.

Zastanów się jeszcze raz zanim napiszesz coś o "NASZYM kościele", albo ew. wracaj na wieś płacić swoją dziesięcinę.

Co do muzułmanów, to kompletnie nie rozumiesz problemu.
Muzułmanie tu i tak przyjdą, i bez znaczenia jest to czy będziemy chrześcijanami, ateistami czy buddystami, ponieważ nasze władze absolutnie nie dbają o bezpieczeństwo demograficzne Polski (nasz naród wymiera - w skrócie), a konserwatywno-liberalna polityka i system wartości, które po części umacnia też Kośćiół katolicki tylko umacniają ten problem zastępując gospdoarkę narodową "wolnym rynkiem" (gdzie naród już nie znaczy - Polacy są tanią siłą roboczą dla Europy Zachodniej - a muzułamnie może bęðą tanią siłą roboczą dla Polski i Europy Wsch) i umacnianiem tutaj materializmu i debilnej pogoni za papierem.

meier

2014-01-21, 18:58
ahahaha:D co za k***a idioci tam mieszkają :D

primas

2014-01-21, 19:02
U MNIE NA WSI TO BY GO WIDŁAMI POGONILI.I przy odrobinie szczescia wyjechałby bez bron w plecach

ZiębaKarol

2014-01-21, 19:06
Trochę lemmingi z tych ludzi.

Da...........id

2014-01-21, 19:12
No jak bardzo ja bym chciał, żeby przyszedł do mnie taki batman z koloratką i mnie tak "opodatkował". Nosz k***a! Jak bardzo chciał bym zobaczyć jego minę jak wyciera swoja oplutą twarz :)

Liwinech

2014-01-21, 19:13
ja Bym usłyszał że O mnie Taka k***a Gada To Bym mu rozj***ł ryj Przy wszystkich i Jeszcze Podpie**olił że r*cha dzieci

a tak Przy Okazji czy to zgodne z Prawem żeby Jeden na drugiego podatki nakładał

dmdavid

2014-01-21, 19:25
to są właśnie wieśniaki. Najważniejsze co ludzie powiedzą, tylko tym się przejmują. Zamiast wszyscy wspólnie zebrać się do kupy i solidarnie wyśmiać księciunia wioząc go taczką, to nie! Pewnie są mu wdzięczni że tylko 100 :D

Black Snake

2014-01-21, 19:27
I k***a mać powiedźcie mi, że na mieszkańca wsi nie można powiedzieć wieśniak. Umysłowo większość z nich jest na etapie średniowiecza. W mieście jakby taki ch*jek powiedział, że należy mu się 100zł od rodziny to dostałby wpie**ol. Poza tym tylko we wsi chyba mogą tak ślepo wierzyć wierze swojej. Co jak powie, że wszyscy mają popełnić samobójstwo? Dziękuję moim rodzicom, że nie muszę mieszkać we wsi!

Zarammoth

2014-01-21, 19:31
Ksiądz + wieś + bogobojni katolicy. Nihil novi.

Ja kiedyś zajechałem na wioskę do mojej dalszej rodziny. Tam ksiądz zarządał, aby każdy zamawiał msze - co najmniej 3 rocznie (150zł każda), po kolędzie wyczytywał, kto i ile dał pieniędzy, kto żyje bez ślubu. Ludziom nawet do głowy nie przychodzi, żeby odmówić. Dodatkowo każdy musi pomóc w sprzątaniu kościoła czy budowie nowej plebani (budynek dwupiętrowy, szeroki jak blok), większej niż mały, drewniany kościółek. Żyje jak pączek w maśle. Fach marzenie, póki ciemnota jeszcze jest na świecie. Ponoć ostatnio przyjechał nowy proboszcz to obecny go nawet nie wpuścił, bo pogryźli się o kasę. Aha, co jeszcze pamiętam - cena pogrzebu 1200zł. Ładne pieniądze jak na godzinę pie**olenia i spacer 100m na cmentarz...
A u mnie w bloku w tym roku nawet nie łaził klecha w tym roku, bo co 2-ga rodzina go nie wpuszcza.

Prothory

2014-01-21, 20:00
Smutne, że przez jednostki cierpi ogół. Zakładając, że to nie fejk, to co dzieje się teraz w Kościele przekracza już coraz bardziej jakiekolwiek granice. Jako praktykujący katolik jest mi niejako wstyd za takich ludzi. Własnie przez takie osoby coraz trudniej w ogóle przyznawać się do tego wyznania, by nie zostać wyśmianym. Na szczęście nie wszyscy księża tacy są, ja osobiście jeszcze na takowego nie trafiłem i mam nadzieję, że nigdy nie trafię...

tigerqaz

2014-01-21, 20:05
Myślałem że to ściema, dopóki nie wszedłem na stronę Parafii w Ogłoszenia Duszpasterskie. Szukam kontaktu do proboszcza i dam koledze który lubi takie akcje i spróbuje delikatnie Mu jego decyzję wyperswadować. Ma chłopak dar przekonywania i efekty są często bardzo pozytywne :D

Ktoś chce jeszcze numer to na stronie parafii?
Stronka: http:// www. gwizdow. pl/ index. php/ dane-parafii

Dzwonić na kancelarię... Prosić Proboszcza he he. :D

htr83

2014-01-21, 20:09
przedsiębiorczy gość
a co! niech płacą. głupi są to niech za to płacą
boga sie k***a zachciało

fri.K

2014-01-21, 20:43
SPROSTOWANIE:
Oni zbierają na lodówkę dla trupów. To nie jest abonament na lepsze życie klechy. Sami się zgodzili/wspólnie ustalili. To jest mała miejscowość więc kasy też nie będą mieć za dużo.

PS. Nie jestem katolikiem, wystarczyło zadzwonić by się dowiedzieć.

wrobel242424

2014-01-21, 21:24
Generalizowanie nie jest przejawem jakiejś szczególnej inteligencji wieśniaki z miasta