18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach

Kościół Brutalnych Chrześcijan

shakadimas911 • 2014-03-18, 20:21
W Ostródzie powstał nowy kościół o nazwie "Kościół Brutalnych Chrześcijan". Jest to ewangeliczna wspólnota, która stawia sobie za zadanie dotarcie z ewangelią do współczesnego młodego człowieka.

"Współczesne kościoły chrześcijańskie są dla pedałów" - mówi założyciel grupy, który pragnie pozostać anonimowy. - "Nie mogłem już słuchać tego ciągłego pie**olenia o dotykaniu serc i badaniu swojej postawy. Jezus to był, kurczak, gość z jajami, a nie jakaś ciota. W kościołach robią z niego geja i założę się, że go to nieźle wk***ia. A my chcemy prawdziwego Boga: takiego co kocha, i takiego co przypie**oli jak trzeba. Bo taki jest w Biblii. Ale okazało się, że łatwiej znaleźć k***ę w Watykanie niż kościół, który mówi prawdę w Polsce. Dlatego w końcu założyliśmy nasz".

Taki sposób mówienia o Bogu spotkał się z ostrą krytyką wszystkich środowisk kościelnych. "To niedopuszczalne, żeby taki język miał się kojarzyć z Bogiem i kościołem" - oburza się proboszcz Kościoła pod wezwaniem Świętego Bogusława w Ostródzie. - "My również pragniemy trafiać z ewangelią do młodzieży, ale są granice, których przekroczyć nie wolno".

Kontrowersyjna grupa stara się przyciągnąć głównie młodych ludzi. Zespół muzyczny, któremu patronuje Kościół Brutalnych Chrześcijan, wydał właśnie swoją pierwszą płytę. Można tam usłyszeć utwory zatytułowane "Jezus Chrystus zajebisty jest", "Ten ku*as grzech" oraz "ch*j ci w dupę, szatanie". Mimo, że teksty piosenek chwalą Boga, piętnują grzech i zachęcają do stawania się lepszym, są wprost naszpikowane wulgaryzmami. Z pewnością w żadnym innym kościele nie usłyszymy na nabożeństwie pieśni, której słowa brzmią "Chcę przy tobie zawsze stać, drogi Jezu, kurczak mać" lub "Z pomocą Boga ruszamy w bój, pie**ol szatana, to ch*j, ch*j, ch*j". Jak do tej pory wszystkie stacje radiowe odmówiły promowania płyty.

Mimo zdecydowanego potępienia ze strony hierarchów Kościoła Katolickiego oraz zwierzchników wszystkich kościółów protestanckich, "Kościół Brutalnych Chrześcijan" odnotowuje szybki wzrost popularności. Według nieoficjalnych danych wspólnota zaledwie po miesiącu istnienia liczy więcej członków niż istniejący od kilkuset lat Kościół Chrześcijan Baptystów czy Kościół Zielonoświątkowy. "Nie tędy droga" - kręci jednak głową pastor jednego z krakowskich kościół protestanckich. - "Nie podważamy intencji założycieli tej grupy, ale najwyraźniej zapomnieli, że Bóg jest Miłością. A Miłość nie przeklina". "A gdzie to jest, kurczak, napisane?" - komentuje te słowa lider KBC. - "Kościół istnieje po to, żeby wyciągać ludzi z gówna. A jak pastorzy boją się pobrudzić i nie są w stanie znieść smrodu, to, kurczak, kogo oni wyciągną? Ludzie na ulicach umierają, a w kościołach wszyscy się tylko uśmiechają i pie**olą w kółko, że Bóg nas kocha, Bóg nas kocha, zamiast ruszyć w końcu dupę i wyjść do ludzi. I zacząć mówić do nich ich językiem, a nie jakimś pie**olonym kościelnym slangiem".

Zapytany o to dlaczego wybrał akurat tę wspólnotę, jeden z członków kościoła mówi: "A gdzie mam iść? Nie mówię, że wszystko mi się tutaj podoba, ale tutaj przynajmniej mogę coś robić. Jak będę chciał posiedzieć w ławce, posłuchać, poklaskać i iść do domu, to pójdę do teatru. Może trochę za dużo klną, ale przynajmniej są autentyczni. Nikt tu niczego nie udaje". Uśmiechnięta dziewczyna ubrana w skórę i z papierosem w ustach mówi: "Dlaczego tu jestem? Bo mi się tu podoba. Jakbym nie chciała, to bym nie była - proste. Jak przyszłam pierwszy raz, ktoś podszedł i zaczął ze mną gadać. Jakoś się tak wk***iłam wtedy i zaczęłam mówić głośno wszystko co myślę o Bogu, kościele, o tych sk***ysynach księżach i o tym jak mnie to wszystko wpie**ala. Byłam pewna, że mnie zaraz wyrzucą, bo jak można się tak wyrażać w kościele, nie? A gość wiesz co zrobił? Pokiwał głową i powiedział: masz, kurczak, rację. kurczak, to chyba jedyny kościół na świecie, gdzie nie trzeba udawać i można mówić wszystko, co się myśli".

Kościół Brutalnych Chrześcijan zaprzeczył pogłoskom, że przygotowuje własne tłumaczenie Biblii. Więcej informacji o KBC można znaleźć na ich stronach internetowych.

mrlewy

2014-03-18, 20:24
Przeczytałem pierwsze dwa akapity i odechciało mi się czytać dalej. Niech tylko ktoś napisze - w którym miejscu kierowca autobusu bije brawo? :amused:

McMenel

2014-03-18, 21:21
O ktoś chyba za dużo LSD sobie łyknął... Bo NT to chyba czytał po macedońsku nie znając tego języka... Jezus to był ciota wg ich przekonań. Jedyny akt agresji z jego strony był w okresie dzieciństwa ( słynna draka w świątyni). I o dziwo później po 20 latach mamy innego człowieka stroniącego od przemocy. Prawdopodobnie w okresie ( o dziwo nie opisanym w NT ) Jezus musiał się spotkać z teologią buddyjską która wywarła na nim niemały wpływ. Zaanektował ją do swoich podstaw wiary.

buer2008

2014-03-18, 21:26
McMenel napisał/a:

O ktoś chyba za dużo LSD sobie łyknął... Bo NT to chyba czytał po macedońsku nie znając tego języka... Jezus to był ciota wg ich przekonań. Jedyny akt agresji z jego strony był w okresie dzieciństwa ( słynna draka w świątyni). I o dziwo później po 20 latach mamy innego człowieka stroniącego od przemocy. Prawdopodobnie w okresie ( o dziwo nie opisanym w NT ) Jezus musiał się spotkać z teologią buddyjską która wywarła na nim niemały wpływ. Zaanektował ją do swoich podstaw wiary.



Karkołomna teoria, ale kto to tam wie... Większość religii wywodzi się z innych religii :-P i każda jest tą jedyną ;-)

kruszek03

2014-03-18, 21:42
"ch*j ci w dupę szatanie " mój faworyt czekam na pierwszą płytę ;]

BongMan

2014-03-19, 00:16
shakadimas911 napisał/a:

"To niedopuszczalne, żeby taki język miał się kojarzyć z Bogiem i kościołem" - oburza się proboszcz


Dopuszczalne za to jest by z kościołem kojarzył się high life za hajs moherów i posuwanie dzieci...

shakadimas911 napisał/a:

"Kościół istnieje po to, żeby wyciągać ludzi z gówna. A jak pastorzy boją się pobrudzić i nie są w stanie znieść smrodu, to, kurczak, kogo oni wyciągną? Ludzie na ulicach umierają, a w kościołach wszyscy się tylko uśmiechają i pie**olą w kółko, że Bóg nas kocha, Bóg nas kocha, zamiast ruszyć w końcu dupę i wyjść do ludzi. I zacząć mówić do nich ich językiem, a nie jakimś pie**olonym kościelnym slangiem".


Dobrze gada, polać mu. Kościół katolicki z bogiem nie ma nic wspólnego, to zwykła mafia.

Hangman108

2014-03-19, 01:11
Tekst pobrany z wizytowka.pl, aktualizowany po raz ostatni w maju 2008, więc chyba inicjatywa upadła.

Browaryt

2014-03-19, 09:44
Za dużo czytał serię o mordimerze od Jacka Piekary i im sie w głowach popie**oliło. Niech jeszcze inkwizycję przywrócą

Pieprzony_Ateista

2014-03-19, 11:36
Używają słów jak "ch*j", czy "pie**olić", ale nie mogą powiedzieć "k***a", tylko "kurczak"?!

go...........et

2014-03-19, 15:31
Bardzo fajna inicjatywa. Szkoda, ze najprawdopodobniej upadła, ale czemu się dziwić skoro większość wierzących Polaków to smutne, słabe fajfusy, które pierdoły głoszone przez księdza uznają za prawdę objawioną.

adagioo

2014-03-19, 16:15
"Współczesne kościoły chrześcijańskie są dla pedałów"
Rozj***ło mnie to :D

Camel_06

2014-03-19, 16:32
O ch*j chodzi z tym kurczakiem?

!Timon

2014-03-19, 16:37
"A my chcemy prawdziwego Boga: takiego co kocha, i takiego co przypie**oli jak trzeba."

W takiego boga to może i ja bym uwierzył. ;)