18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach

Kościół Brutalnych Chrześcijan

shakadimas911 • 2014-03-18, 20:21
W Ostródzie powstał nowy kościół o nazwie "Kościół Brutalnych Chrześcijan". Jest to ewangeliczna wspólnota, która stawia sobie za zadanie dotarcie z ewangelią do współczesnego młodego człowieka.

"Współczesne kościoły chrześcijańskie są dla pedałów" - mówi założyciel grupy, który pragnie pozostać anonimowy. - "Nie mogłem już słuchać tego ciągłego pie**olenia o dotykaniu serc i badaniu swojej postawy. Jezus to był, kurczak, gość z jajami, a nie jakaś ciota. W kościołach robią z niego geja i założę się, że go to nieźle wk***ia. A my chcemy prawdziwego Boga: takiego co kocha, i takiego co przypie**oli jak trzeba. Bo taki jest w Biblii. Ale okazało się, że łatwiej znaleźć k***ę w Watykanie niż kościół, który mówi prawdę w Polsce. Dlatego w końcu założyliśmy nasz".

Taki sposób mówienia o Bogu spotkał się z ostrą krytyką wszystkich środowisk kościelnych. "To niedopuszczalne, żeby taki język miał się kojarzyć z Bogiem i kościołem" - oburza się proboszcz Kościoła pod wezwaniem Świętego Bogusława w Ostródzie. - "My również pragniemy trafiać z ewangelią do młodzieży, ale są granice, których przekroczyć nie wolno".

Kontrowersyjna grupa stara się przyciągnąć głównie młodych ludzi. Zespół muzyczny, któremu patronuje Kościół Brutalnych Chrześcijan, wydał właśnie swoją pierwszą płytę. Można tam usłyszeć utwory zatytułowane "Jezus Chrystus zajebisty jest", "Ten ku*as grzech" oraz "ch*j ci w dupę, szatanie". Mimo, że teksty piosenek chwalą Boga, piętnują grzech i zachęcają do stawania się lepszym, są wprost naszpikowane wulgaryzmami. Z pewnością w żadnym innym kościele nie usłyszymy na nabożeństwie pieśni, której słowa brzmią "Chcę przy tobie zawsze stać, drogi Jezu, kurczak mać" lub "Z pomocą Boga ruszamy w bój, pie**ol szatana, to ch*j, ch*j, ch*j". Jak do tej pory wszystkie stacje radiowe odmówiły promowania płyty.

Mimo zdecydowanego potępienia ze strony hierarchów Kościoła Katolickiego oraz zwierzchników wszystkich kościółów protestanckich, "Kościół Brutalnych Chrześcijan" odnotowuje szybki wzrost popularności. Według nieoficjalnych danych wspólnota zaledwie po miesiącu istnienia liczy więcej członków niż istniejący od kilkuset lat Kościół Chrześcijan Baptystów czy Kościół Zielonoświątkowy. "Nie tędy droga" - kręci jednak głową pastor jednego z krakowskich kościół protestanckich. - "Nie podważamy intencji założycieli tej grupy, ale najwyraźniej zapomnieli, że Bóg jest Miłością. A Miłość nie przeklina". "A gdzie to jest, kurczak, napisane?" - komentuje te słowa lider KBC. - "Kościół istnieje po to, żeby wyciągać ludzi z gówna. A jak pastorzy boją się pobrudzić i nie są w stanie znieść smrodu, to, kurczak, kogo oni wyciągną? Ludzie na ulicach umierają, a w kościołach wszyscy się tylko uśmiechają i pie**olą w kółko, że Bóg nas kocha, Bóg nas kocha, zamiast ruszyć w końcu dupę i wyjść do ludzi. I zacząć mówić do nich ich językiem, a nie jakimś pie**olonym kościelnym slangiem".

Zapytany o to dlaczego wybrał akurat tę wspólnotę, jeden z członków kościoła mówi: "A gdzie mam iść? Nie mówię, że wszystko mi się tutaj podoba, ale tutaj przynajmniej mogę coś robić. Jak będę chciał posiedzieć w ławce, posłuchać, poklaskać i iść do domu, to pójdę do teatru. Może trochę za dużo klną, ale przynajmniej są autentyczni. Nikt tu niczego nie udaje". Uśmiechnięta dziewczyna ubrana w skórę i z papierosem w ustach mówi: "Dlaczego tu jestem? Bo mi się tu podoba. Jakbym nie chciała, to bym nie była - proste. Jak przyszłam pierwszy raz, ktoś podszedł i zaczął ze mną gadać. Jakoś się tak wk***iłam wtedy i zaczęłam mówić głośno wszystko co myślę o Bogu, kościele, o tych sk***ysynach księżach i o tym jak mnie to wszystko wpie**ala. Byłam pewna, że mnie zaraz wyrzucą, bo jak można się tak wyrażać w kościele, nie? A gość wiesz co zrobił? Pokiwał głową i powiedział: masz, kurczak, rację. kurczak, to chyba jedyny kościół na świecie, gdzie nie trzeba udawać i można mówić wszystko, co się myśli".

Kościół Brutalnych Chrześcijan zaprzeczył pogłoskom, że przygotowuje własne tłumaczenie Biblii. Więcej informacji o KBC można znaleźć na ich stronach internetowych.

MateuszMmz

2014-03-19, 16:55
Gdyby odpuścili NADMIAR wulgaryzmów, to było by to potraktowane o wiele poważniej. Trochę za mocno celują w "młodzież", bo nie każdy nastolatek/młody rzuca k***ami co drugie słowo

Ale inicjatywa dobra, choć da się wyczuć delikatną inspirację Madderdinem ;)

Catacombe

2014-03-19, 17:52
!Timon napisał/a:

"A my chcemy prawdziwego Boga: takiego co kocha, i takiego co przypie**oli jak trzeba."

W takiego boga to może i ja bym uwierzył. ;)



Według Bibli Bóg taki był, i jak trzeba było to przypie**olił plagami w Egipt.
Ale chrześcijaństwo ma przecież opierać się na miłości do bliźniego, wiec o ch*j mu chodzi z tym łapaniem za serca? Chce znów palić wiedźmy?

caps00

2014-03-19, 18:04
Jak ktoś znajdzie piosenki tego zespołu to niech podeśle link. Chętnie bym się dowiedział czemu "Jezus Chrystus zajebisty jest"

blysk88

2014-03-19, 18:31
buer2008 napisał/a:



Karkołomna teoria, ale kto to tam wie... Większość religii wywodzi się z innych religii :-P i każda jest tą jedyną ;-)



Polecam obejrzec The Man from Earth tam to pieknie glowny bohater wyjasnia :P

_Azazel

2014-03-19, 18:47
Ja się k***a pytam, gdzie się można zapisać!?

lwRazor

2014-03-19, 19:38
Ogar Panowie... toż to fake ^^

franco13

2014-03-19, 23:33
Zajebisty pomysł. Jakby się tak zastanowić to nie chodzę do kościoła bo mnie ten cały teatrzyk strasznie nudzi. pie**olenie księdza na kazaniu jaki to Nergal jest be również (nie, że jestem fanem, ale czasami lubię posłuchać czegoś z pie**olnięciem). Pomysł mi się bardzo podoba bo msza powinna dawać do myślenia i ciekawić.


Ps. Swoją droga czy nie chodzenie do kościoła jest złe? Jeżeli mam przyjaciela, ale nie odwiedzam go u niego w domu (w końcu kościół to Dom Boży) to przestaje on być moim przyjacielem?