18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Kościelny zakaz imprez w piątki

osobliwy nick • 2013-06-23, 03:34
Ale ci katolicy to mają dobrze z tym kościołem. Od teraz nawet na imprezę mogą iść w piątek... Biskupi znieśli przykazanie o zakazie organizowania hucznych imprez w piątki!



Cytat:

Episkopat pozwala organizować huczne imprezy w piątek. Biskupi zmienili czwarte przykazanie kościelne.

Dotąd zakaz udziału w zabawach i jedzenia mięsa dotyczył wszelkich okresów pokutnych, czyli także każdego piątku. Episkopat zdecydował wykreślić ten dzień z przykazania. Ksiądz biskup Marek Mendyk powiedział, że w miejsce dotychczasowego zapisu przyjęto nową formułę, obejmującą jedynie Wielki Post: "Zachowywać nakazane posty i wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych, a w czasie Wielkiego Postu powstrzymywać się od udziału w zabawach".

Jak zaznaczał biskup Marek Mendyk decyzja jest podyktowana faktem, że wielu wiernych coraz częściej organizowało zabawy w piątek. "Dotychczasowy zapis zagubił swoje znaczenie" - przyznał duchowny. Jednocześnie biskup zaznaczył, że osoby, które chcą zachować wstrzemięźliwość w piątek mogą to robić.

Zmianę zaakceptowali biskupi podczas 362 zebrania Konferencji Episkopatu Polski, które dobiega końca w Wieliczce.



Źródło

demz

2013-06-23, 18:21
Tytuł jest trochę mylący.

Ronoaro

2013-06-23, 18:22
BongMan napisał/a:

Zakaz posuwania dzieci obowiązuje od poniedziałku do niedzieli, 365 dni w roku. Przestrzegają, klechy? :D



Po twoich postach i życiowych wypowiedzich, wnioskuję że nie przestrzegają.

sQeh

2013-06-23, 18:28
A.J.K.S napisał/a:

Dlatego jestem antyklerykałem :roll:




Jarrt

2013-06-23, 18:47
Parę lat temu u brata w szkole nauczycielki pytały się księdza, czy godzi się zrobić dzieciakom imprezę andrzejkową w piątek...

Bolek1993

2013-06-23, 18:54
Dla mnie wiara w "coś" w co wierzy 90% ludnosci to debilizm.. sad but true. Maryja dziewica was pozdrawia mialem wizje

abdul

2013-06-23, 18:57
i co z tego? obludni polacy i tak wierza w to, co jest akurat dla nich wygodne

KANIBAL22

2013-06-23, 19:01
ja pie**ole jaki ten kościół jest sp***olony...księżniczka jedyne co dobrze wychodzi to r*chanie małych dzieci

pirastro

2013-06-23, 19:04
chcesz iść zjeść schabowego/naj***ć się/iśc na imprezę w piątek? to idziesz - nie chcesz - nie idziesz. Twoja sprawa.

muzch*jmanom tego nie wytłumaczysz - dlatego wolę Katolicyzm nawet w takim wydaniu jaki mamy w naszym kraju

Do...........aw

2013-06-23, 19:06
abdul napisał/a:

i co z tego? obludni polacy i tak wierza w to, co jest akurat dla nich wygodne



Zdanie zaczynamy z dużej, Polacy piszemy z dużej, o wygodzie mogą gadać pajace z wiejskiej.

Za nick kiełbacha ci w odbyt.

cichojasny

2013-06-23, 19:20
Zasada jest prosta.
Przykazania kościelne są dla Kościoła.
Jeżeli chcesz wspierać Kościół swoim postępowaniem - starasz się przestrzegać te przykazania.
W ten sposób jest większa szansa, że Kościół będzie się "trzymał kupy".
A duchowni dbają, żeby te przykazania były: 1. budujące duchowo... 2. możliwe do przestrzegania.
btw. przez jakieś kilkanaście kilka lat swojego życia nie wiedziałem, że źle postępuję chlejąc w piątek XD

donplicco

2013-06-23, 19:21
Jarrt napisał/a:

Parę lat temu u brata w szkole nauczycielki pytały się księdza, czy godzi się zrobić dzieciakom imprezę andrzejkową w piątek...



Taaaaa... u brata....

Dranzes

2013-06-23, 19:22
o kurfa dzienki ci papieszu krulu muj za ten hojny dar

2m...........ad

2013-06-23, 19:24
"Cokolwiek zwiążesz na ziemi, będzie związane w niebie, a co rozwiążesz na ziemi, będzie rozwiązane w niebie" (Mt 16,19) (albo jak kto woli film Dogma z 1999)

czyli można się zwyczajnie, zgodnie z prawem bożym, napie**olić.
Btw. jestem ateistą, albo raczej mam wyj***ne.

qbcia

2013-06-23, 19:41
Świat się zmienia, to i KK też.

Jarrt

2013-06-23, 19:46
donplicco napisał/a:



Taaaaa... u brata....



ch*jowe i mało śmieszne ;-)