18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

kontrola taksówek

nowynick • 2018-03-19, 11:45
Facet pracuje dla jakiejś podejrzanej firmy. Nie rozumiem dlaczego to on zdrowo za to beknie a nie ten co na tym kasę kosi?

Sosna84

2018-03-20, 14:29
Yebaca napisał/a:

To jest całkowicie legalne. To działa tak samo jak wynajem samochodu z kierowcą na wesele. Nie korzysta się z przywilejów taksówki i żeby się przejechać musisz zadzwonić i wynająć samochód w centrali. .



Po za ogarnięciem centrali w jednej takiej firmie też tam w Lider Taxi jeździłem weekendami jako kierowca.
Takie kity o "wynajem samochodu z kierowcą" wciskał Piputa (właściciel) kierowcom i wciska je dalej, oni taką bajeczkę ładowali klientom, a później płakali jak im dojebywali kary za brak kas fiskalnych i Inspekcja Transportu Drogowego za działanie niezgodne z przepisami. Wszystko w temacie.

killua

2018-03-20, 17:58
Piotru70 napisał/a:



Ja nie płacze, bo całkiem nieźle sobie radzę, jedynie staram się poruszyć twoim zastygniętym mózgiem. Nikt nigdzie nie musi wyjeżdżać, a biurokracja nie jest potrzebna aby istniała cywilizacja. Coś jeszcze ci wytłumaczyć? Twój awatar świetnie pasuje do twojej osoby, kiedyś błazny nie musiały być zbytnio inteligentne. :roll:



1) o kurde aż sie zainteresowałem. gdzież to takie rozwinięte cywilizacje bez aparatu państwa?

2) co do wcześniejszej twojej wypowiedzi o udział skarbu pańśtwa: to oczywiście jak każdy socjalista jesteś niedouczony i pewnie twoje radzenie sobie nieźle to jakaś lewa działalność :) przykład z tapczanem z dupy wzięty bo jak ktos se sprzedaje tapczan jednorazowo to mu się państwo w o nie wpiedala... ale jesli ktos to robi jako stałe zrodlo przychodów to żebyś nie przegrzał zwojów myślowych przedstawie to tak: wyobraź sobie że państwo to taka wielka galeria, reklamuje się wydaje kase na marketing, no i taki pan kazek co to jak twierdzisz państwo mu sie wpiedala, to sklep który takiej galerii musi zapłacić że może w niej sprzedawać swoje usługi. Każdy by nie chciał płacić galerii za powierzchnie handlową gdzie może sobie bezpiecznie sprzedawać, ale cóż galeria ma swoje wydatki :)

No wydaje się proste i logiczne. Logika jest królową nauk i wszystkiego. może nawet socjaliści to mogą pojąć :)

bluzgator876

2018-03-20, 19:28
Loaloa napisał/a:

Kolejny przyczynek do stwierdzenia, że ten bandycki narodek trzeba jedną ręką trzymać mocno za ryje, a drugą napie**alać po łbach. polactwo wręcz brzydzi się uczciwą pracą, ukraść, oszukać, zakombinować - to jest wasz żywioł.



polska bandycka a nie jak cioty z zachodu beee

Piotru70

2018-03-20, 22:25
killua napisał/a:



1) o kurde aż sie zainteresowałem. gdzież to takie rozwinięte cywilizacje bez aparatu państwa?

2) co do wcześniejszej twojej wypowiedzi o udział skarbu pańśtwa: to oczywiście jak każdy socjalista jesteś niedouczony i pewnie twoje radzenie sobie nieźle to jakaś lewa działalność :) przykład z tapczanem z dupy wzięty bo jak ktos se sprzedaje tapczan jednorazowo to mu się państwo w o nie wpiedala... ale jesli ktos to robi jako stałe zrodlo przychodów to żebyś nie przegrzał zwojów myślowych przedstawie to tak: wyobraź sobie że państwo to taka wielka galeria, reklamuje się wydaje kase na marketing, no i taki pan kazek co to jak twierdzisz państwo mu sie wpiedala, to sklep który takiej galerii musi zapłacić że może w niej sprzedawać swoje usługi. Każdy by nie chciał płacić galerii za powierzchnie handlową gdzie może sobie bezpiecznie sprzedawać, ale cóż galeria ma swoje wydatki :)

No wydaje się proste i logiczne. Logika jest królową nauk i wszystkiego. może nawet socjaliści to mogą pojąć :)



1. Nie aparatu państwa tylko rozbudowanej biurokracji. Rząd który sprawuje nadzór nad zachowaniem zasad ustalonych przez obywateli nie potrzebuje do tego wysokich podatków i władzy nad służbą zdrowia czy spółek-molochów należących do skarbu państwa.

2. Nie pie**ol, stawiasz galerię handlową jako miejsce publiczne, a pan Kazik jak chce handlować to może to robić na swoim prywatnym terenie który kupił za realne pieniądze. Wiec jakim prawem inni mu się wpie**alają w to co on robi na swojej posesji. Widać że jesteś debilem. A co do wydatków Galerii to powiedz jakie one są, bo za gaz płaci konsument, za przesył również, za prąd, konsument, za przesył również, tereny ludzie mają prywatne, a i tak musza za nie płacić, ch*j wie dlaczego ktoś ma płacić podatek od gruntu, za kanalizację płaci się osobno, za wywóz śmieci również, są różne podatki drogowe i paliwowe to powiedz mi po ch*j jest tak wysoki podatek handlowy, albo nie. Handlowy to nic. Podaj mi powód podatku dochodowego. Jest wiele wspaniałych pomysłów na stworzenie świetnego systemu, to ciemnogród dalej siedzi w przekonaniu że ingerencja rządu to jedyne rozwiązanie problemu. A są przykłady które twierdza odwrotnie.

kreatywnakrowa

2018-03-20, 22:26
Brawo policja! Zawsze ścigam te sałaciarskie k***y bo to zwykli oszuści do n-tej potęgi. Ostatnio ok. 3 w nocy skorzystałem z taxi chcąc dotrzeć z centrum do siebie na Gocław. Ledwo gość ruszył ia stała się tragedia gdyż GPS mu się zesrał! Widzę, że biedny kombinuje, stuka, puka, resetuje, włącza nawigację w telefonie prowadząc jednocześnie samochód, w oczach ma rozpacz. Okazało się, że "zastępuje" właściciela taksówki, jedzie na jego licencji i nie ma pojęcia o topografii miasta. Chłopak jest z Ożarowa i akurat dziś zastępuje szwagra. Poprowadziłem cwaniaka do celu i podziękowłem za bezpłatny kurs. Nie protestował, nie miał uprawnień by mnie wozić a ja nie miałem obowiązku płacić. Biorąc pod uwagę to co złotówy robią kierowcom Ubera to zachowałem litość, mogłem postawić sprawę jasno - wyskakuj z 1000 zł albo dzwonię na policję i będziesz miał znacznie drożej.

Piotru70

2018-03-20, 22:34
kreatywnakrowa napisał/a:

Brawo policja! Zawsze ścigam te sałaciarskie k***y bo to zwykli oszuści do n-tej potęgi. Ostatnio ok. 3 w nocy skorzystałem z taxi chcąc dotrzeć z centrum do siebie na Gocław. Ledwo gość ruszył ia stała się tragedia gdyż GPS mu się zesrał! Widzę, że biedny kombinuje, stuka, puka, resetuje, włącza nawigację w telefonie prowadząc jednocześnie samochód, w oczach ma rozpacz. Okazało się, że "zastępuje" właściciela taksówki, jedzie na jego licencji i nie ma pojęcia o topografii miasta. Chłopak jest z Ożarowa i akurat dziś zastępuje szwagra. Poprowadziłem cwaniaka do celu i podziękowłem za bezpłatny kurs. Nie protestował, nie miał uprawnień by mnie wozić a ja nie miałem obowiązku płacić. Biorąc pod uwagę to co złotówy robią kierowcom Ubera to zachowałem litość, mogłem postawić sprawę jasno - wyskakuj z 1000 zł albo dzwonię na policję i będziesz miał znacznie drożej.



Jeżeli nie chciałeś płacić za usługę to na ch*j go prowadziłeś do celu? Mogłeś zrezygnować z usługi i wysiąść. Wolałeś pojechać. Ty go po prostu okradłeś. Zachowałeś się bardziej cwaniacko niż ten gościu który po prostu chciał zarobić parę groszy, cebula wysypuje ci się z kieszeni... Co za j***ne polactwo... To jest jak z tymi od Ubera, ludzie zarabiali gruby szmal na Uberze, klienci mieli pół darmo przewozy ale trzeba z tym walczyć, i j***ne prowokujące cebule policję wzywały do uberzystów... Równie dobrze możesz podejść do staruszki sprzedającej kanapki gdzieś w mieście na chodniku, opie**olić kanapkę a na koniec powiedzieć że nie zapłacisz bo nie ma ona zezwolenia na handel.

~Velture

2018-03-20, 22:55
Cytat:

To jest całkowicie legalne. To działa tak samo jak wynajem samochodu z kierowcą na wesele. Nie korzysta się z przywilejów taksówki i żeby się przejechać musisz zadzwonić i wynająć samochód w centrali.


W ch*j legalne! Kogut z napisem TAXI, naklejka z cennikiem TAXI i taksometr w samochodzie. Po ch*ju legalne...

Weź się synek doucz bo to jest samochód imitujący taksówkę i za to są kary i paragrafy.

kreatywnakrowa

2018-03-20, 23:54
Piotru70 napisał/a:



Jeżeli nie chciałeś płacić za usługę to na ch*j go prowadziłeś do celu? Mogłeś zrezygnować z usługi i wysiąść. Wolałeś pojechać. Ty go po prostu okradłeś. Zachowałeś się bardziej cwaniacko niż ten gościu który po prostu chciał zarobić parę groszy, cebula wysypuje ci się z kieszeni... Co za j***ne polactwo... To jest jak z tymi od Ubera, ludzie zarabiali gruby szmal na Uberze, klienci mieli pół darmo przewozy ale trzeba z tym walczyć, i j***ne prowokujące cebule policję wzywały do uberzystów... Równie dobrze możesz podejść do staruszki sprzedającej kanapki gdzieś w mieście na chodniku, opie**olić kanapkę a na koniec powiedzieć że nie zapłacisz bo nie ma ona zezwolenia na handel.




Idź daj na mszę w jego intencji a ja wkładam worek i zapie**alam do Częstochowy na kolanach bo p*zda o mentalności Robin Hooda ma problem. Ja ch*jowi nie kazałem udawać taksówkarza i okradać tym innych, posiadających licencję i uczciwie pracujących taksówkarzy. j***ne polactwo to patologia podszywająca się za uczciwie pracujących którzy zapłacili ciężkie pieniądze za to by móc legalnie zarabiać świadcząc takie usługi. Jak chciał zarobić parę groszy to niech to robi legalnie. Wiesz co znaczy ""legalnie" debilu? Ten złamas poszedł na łatwiznę więc dostał nauczkę i niech się cieszy, że tylko taką. Staruszka nie udaje, że prowadzi firmę i kupując u niej wiem na co się decyduję. W taksówce nie mam takiej możliwości i gdy do niej wsiadam to za kierownicą ma być gość z licencją a nie j***ny cwaniak na dorobku który bez gps ginie na pierwszym skrzyżowaniu. Widzisz różnicę tępaku? Następnym razem zrobię dokładnie to samo i ch*j ci w dupę obrońco cwaniaczków.

samii123

2018-03-21, 11:58
Akurat złotówy to najgorsze kurestwo w tym kraju i każdy o tym dobrze wie. Sk***ysyny zawyżają taryfy m.in stosują nocną taryfę w dzień lub po prostu jezdzą dłuższymi drogami albo też zatrzymują sie specjalnie dalej, żeby wjechać w następną strefę dodatkowo płatną. Janusze imbecyle.

Yebaca

2018-03-21, 12:05
Velture napisał/a:


W ch*j legalne! Kogut z napisem TAXI, naklejka z cennikiem TAXI i taksometr w samochodzie. Po ch*ju legalne...

Weź się synek doucz bo to jest samochód imitujący taksówkę i za to są kary i paragrafy.






Tam nie ma żadnego Taxi, tylko nazwa firmy, nie da się tego z taksówką pomylić. Jeżeli samochód na wesele z kierowcą nie wymaga żadnych pozwoleń to to w takim razie też, bo to jest dokładnie to samo. Chyba, ze Ci "weselnicy" też jeżdżą nielegalnie, to wtedy rozmawiamy inaczej.
To jest Uber w prywatnej, śląskiej wersji, niby na granicy prawa, ale jednak legalny.