18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Konkretny zaskroniec

penny21 • 2013-08-15, 22:49
Środa 14:00.
Dzwoni moja mama:
(M) Synek, nie mogę wjechać autem go garażu.
(Ja) Coś z autem Ci się stało czy jak?
(M w panice) Nie! Na moim podjeździe jest jakaś żmijaaaa!!!
(Ja) A jak wygląda? (szok)
(M) Szara i ma żółty łeb!
(Ja) Jak umiesz to nałóż wiadro na nią, jak nie to niech sąsiad założy ale nie dajcie jej uciec! Za niedługo będę.

Opowiadam w robocie o tym telefonie - "znafcy" (sami lekarze) gadają, że to zaskroniec i nie ma się czego bać.
Włączam internety i czytam - "najczęściej spotykane 60-80cm, niegrożne"
Myślę, że nie ma się czego obawiać. Jeden ze "znawców" mówi, że zaskroniec to jak sznurówka , łeb jak mały palec w człowieka.
Po tych słowach to już w ogóle straciłem lęki więc jadę do mamy.

Na betonowym podjeździe wiadro, na nim cegła, matka w oknie z dłonią na twarzy...
Kopniak w wiadro a tu:





Szkoda, że robiąc zdjęcia komórką nie dałem żadnego odniesienia np. kapsla czy paczki fajek żebyście mogli ocenić wielkość gada ale podniecenie i lęk nie pozwoliły mi wtedy racjonalnie myśleć a co dopiero zastanawiać się jak Wam to pokaże na sadolu.

Korzystając z dziecięcego chwytaka-zabawki wsadziłem gada do wiadra i wyniosłem do pobliskiego lasu. Zanim jednak wypuściłem, chciałem ocenić jego długość. Chwytakiem córki rozciągnąłem go w pionie i szacując (porównując do wzrostu córki 110cm) zaskroniec musiał mieć co najmniej 120cm. Jego łeb był wielkości m.w. dużego palca u mojej stopy roz. 46.

Koniec końców węża wypuściłem w las.
Był zbyt piękny żeby go po prostu zjeść :amused:

kari03

2013-08-16, 02:43
Autor-c*pka. Sam kiedyś hodowałem 4 zaskrońce od 40-140cm. Niestety w niewoli nie chciały jeść i pozdychały ;__;

Natej

2013-08-16, 02:50
kari03 napisał/a:

Autor-c*pka. Sam kiedyś hodowałem 4 zaskrońce od 40-140cm. Niestety w niewoli nie chciały jeść i pozdychały ;__;


To ch*jowo hodowałeś.

Emilka6669

2013-08-16, 03:04
@kari03 Gratuluję, łamałeś prawo i się tym jeszcze chwal. Gatunków objętych ochroną w Polsce nie powinno się nawet dotykać, nie mówiąc w ogóle o ich 'hodowaniu'. A jak widziałeś, że nie chciały jeść, to czemu, do cholery, nie wypuściłeś ich, tylko czekałeś aż pozdychają? Głupich nie sieją... Chcesz węża, to sobie kup zbożówkę, ale uważam, że dla takich ludzi jak ty stworzono tylko pluszowe misiaczki.

Gawroon7

2013-08-16, 03:21
O nie! To WĄŻ! Ha, to sie dzieci ubawią, od 153 lat nikt nie widział zaskrońca na oczy, ba, mówili, że to tylko legendy! A ty dratewko uratowałeś dom przed zagładą...!

Byli ludzie podniecający się wężem. Czekamy na filmik "konkretny wróbel. Nie mogę wejsc do domu bo na oknie siedzi WRÓBEL! Skubany, wielkości mojej pięści! Ale go mężnie wyniosłem do lasu ho ho "

Chryste czy wy żyliście 10 lat pod kamieniem czy coś? Zaskroniec jak zaskroniec. Wąż. Zwierze. I tyle. Na każde żyjątko tak reagujecie, pajączek,muszka zajączek, podnieta i namiot w spodniach? ja pie**ole!

Bobbson32

2013-08-16, 09:27
OkrutnySzyderca
ty h*jku! jadłem owsiankę i puściłem ten film..całą klawiaturę mam uj***ną!

Michaseco

2013-08-16, 10:39
OkrutnySzyderca napisał/a:


Podoba mi się twoje podejście do bezpieczeństwa :-D

Szczęście, że tylko 1,2 m i tylko zaskroniec. Mogło być gorzej:



Znajdz sobie na takiego wiadro o.O ;D

4x4offroad

2013-08-16, 11:18
jako wonsz i nie wonsz,byl sprawca wielu ciąż... :D

Kamil1988

2013-08-16, 11:22
OkrutnySzyderca napisał/a:


Podoba mi się twoje podejście do bezpieczeństwa :-D

Szczęście, że tylko 1,2 m i tylko zaskroniec. Mogło być gorzej:



Aż żem się tak przestraszył, że palec, którego używam do PPM przełączył mi na inną stronę

(Przy okazji wyleczyłeś mnie z czkawki :D )

penny21

2013-08-16, 11:24
Od autora do wszystkich hodowców czy innych nagminnych spotykaczy zaskrońca typu:
Gawroon7, jeadong , LxDead,

Może u Was na tych wsiach się tego roi, ja mam 33 lata, całe dzieciństwo robiłem z kumplami "bazy" w krzakach, jeździłem na wycieczki z PTTK i wielokrotnie byłem na biwaku z ZHP i nie spotkałem ani jednego zaskrońca więc tak k***a - mam prawo się podniecać i ch*j!

@kari03 - sam jesteś c*pka.

Zdjęcia córki nie będzie.
Nie kazałem jej się kłaść i nie przykładałem do niej węża... (LOL)
Po prostu - wiem na jakiej wysokości mam rękę kiedy kładę ją na jej głowie :mrgreen:
Mniej więcej na tejże wysokości trzymałem łeb węża a jego ogon opierał się o podłoże.

Mam nadzieję, że ciekawskim rozwiałem techniczne metody szacowania długości węża na podstawie wzrostu trzyletniego dziecka :roll:

konował

2013-08-16, 11:25
OkrutnySzyderca napisał/a:


Podoba mi się twoje podejście do bezpieczeństwa :-D

Szczęście, że tylko 1,2 m i tylko zaskroniec. Mogło być gorzej:



Ło k***a, ale się rzucił. Nie wiedziałem że te bydlaki są takie agresywne. PIWO za filmik.

Szczam_na_Zakrystii

2013-08-16, 12:43
Cygan93 napisał/a:



Za kaleczenie nawet w żartach naszej mowy ojczystej zawsze ch*j w dupę. sp***alaj.



:facepalm:

Takim jak ty powinni odcinać internet.

Walassss

2013-08-16, 14:36
@up chyba Tobie.

meier

2013-08-16, 20:50
też kiedyś znalazłem dwa zajebiscie duze zaskronce, zwykle widywałem takie po 50cm max, a tamte były ogromne.