18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Konkretny zaskroniec

penny21 • 2013-08-15, 22:49
Środa 14:00.
Dzwoni moja mama:
(M) Synek, nie mogę wjechać autem go garażu.
(Ja) Coś z autem Ci się stało czy jak?
(M w panice) Nie! Na moim podjeździe jest jakaś żmijaaaa!!!
(Ja) A jak wygląda? (szok)
(M) Szara i ma żółty łeb!
(Ja) Jak umiesz to nałóż wiadro na nią, jak nie to niech sąsiad założy ale nie dajcie jej uciec! Za niedługo będę.

Opowiadam w robocie o tym telefonie - "znafcy" (sami lekarze) gadają, że to zaskroniec i nie ma się czego bać.
Włączam internety i czytam - "najczęściej spotykane 60-80cm, niegrożne"
Myślę, że nie ma się czego obawiać. Jeden ze "znawców" mówi, że zaskroniec to jak sznurówka , łeb jak mały palec w człowieka.
Po tych słowach to już w ogóle straciłem lęki więc jadę do mamy.

Na betonowym podjeździe wiadro, na nim cegła, matka w oknie z dłonią na twarzy...
Kopniak w wiadro a tu:





Szkoda, że robiąc zdjęcia komórką nie dałem żadnego odniesienia np. kapsla czy paczki fajek żebyście mogli ocenić wielkość gada ale podniecenie i lęk nie pozwoliły mi wtedy racjonalnie myśleć a co dopiero zastanawiać się jak Wam to pokaże na sadolu.

Korzystając z dziecięcego chwytaka-zabawki wsadziłem gada do wiadra i wyniosłem do pobliskiego lasu. Zanim jednak wypuściłem, chciałem ocenić jego długość. Chwytakiem córki rozciągnąłem go w pionie i szacując (porównując do wzrostu córki 110cm) zaskroniec musiał mieć co najmniej 120cm. Jego łeb był wielkości m.w. dużego palca u mojej stopy roz. 46.

Koniec końców węża wypuściłem w las.
Był zbyt piękny żeby go po prostu zjeść :amused:

damni

2013-08-16, 00:47
Ostatnio miałem takiego samego na działce. Duży w ch*j, ale mój pies go i tak wj***ł na obiad. Nie gryzie, tylko spieprza - zwykły pajac, do większych od siebie nie skacze.

Nexus69

2013-08-16, 00:48
Na zdjęcie córki nie mamy co liczyć ? :D

McTrawka

2013-08-16, 00:50
Raz kuzyn byl u mnie, szedl do domu. nagle wlatuje z powrotem do mnie i przerazony mowi mi ze żmija przed wejsciem. wychodze, no miazga, taka wielgachna żmija? ledwo okielznalismy bestie. przykryta "przezroczysta" misa... Kiedy moj ojciec wrocil do domu chcialem pochwalic sie "zdobycza". Przyniosl mi encyklopedie i kazal przeczytac wpis. Balismy sie dusiciela wygladu zmiji ktory zyje praktycznie tylko w naszych okolicach "Popradzki park krajobrazowy". Mam nadzieje ze wije sie menda do tej pory.

Co...........er

2013-08-16, 00:51
@cygan93 jak brudny cygan może uważać j. polski za ojczysty język? sam sp***alaj :)

revar

2013-08-16, 00:51
OkrutnySzyderca napisał/a:


Podoba mi się twoje podejście do bezpieczeństwa :-D

Szczęście, że tylko 1,2 m i tylko zaskroniec. Mogło być gorzej:



Ty gałganie jeden ! Zafundowałeś mi oparzenie I stopnia poprzez wylanie na siebie kawy !

Dobre ku**a! Piwko leci, ZIMNE ! :mrgreen:

K0saZNosa

2013-08-16, 00:57
@up serio wczesniej tego nie widziales?

Fisz_

2013-08-16, 01:06
Zaskrońce to przesympatyczne skubańce - miałem kilka na ogródku, pełzało cholerstwo między grządkami, cała rodzina miała z nich radochę. Serio piękna sprawa.

No i.. żadnej żaby w promieniu co najmniej kilkudziesięciu metrów. :D

LxDead

2013-08-16, 01:09
Nie chce być chamski czy coś ale k***a bez przesady. Najpierw podnieta z jakiejś pie**olonej sowy a teraz zaskroniec? Co wy z naturą się pierwszy raz stykacie? Mieszkam na wsi i tych pierdzielonych zaskrońców to się od dziecka z kumplem łażąc wokół stawu na akord łapało, który więcej...

P.S Zaskroniec jest w ch*j nie szkodliwy więc nie wiem po kiego grzyba Ci tam jakieś półśrodki były potrzebne :homer:

Juzef_Rzelazin

2013-08-16, 01:11
przykładałeś węza do córki czy córkę do węża ? :D

blendziooh

2013-08-16, 01:17
OkrutnySzyderca napisał/a:


Podoba mi się twoje podejście do bezpieczeństwa :-D

Szczęście, że tylko 1,2 m i tylko zaskroniec. Mogło być gorzej:



Nosz k***a, przyznam, że nie widziałem nigdy tego, ale jak nigdy się screamerami nie wystraszyłem, tak teraz k***a podskoczyłem, a nogą jebłem w biurko, gdybym miał jakiś gorący napój to nie byłoby tak zabawnie :D

krisu

2013-08-16, 01:26
Hmm odrózniac żmije od zaskrońca to mnie w podstawowce na przyrodzie nauczyli a było to jakies 20 lat temu ....

damian8718

2013-08-16, 01:27
jest źle , przeczytałem konkretny zasraniec za dużo sadistca i alkoholu

Jeadong

2013-08-16, 01:28
jestes leszczem ;d kiedys z kumplem lapalismy o wiele wieksze i wieszalismy sobie na szyi

oozyxak0o

2013-08-16, 02:04
Ma rozmach sk***ysyn j***ny

gwahqar

2013-08-16, 02:38
Panowie herpetolodzy, jeżeli wielkość tego zaskrońca porównujecie do rozmiarów swoich siusiaków to podejrzewam, że rzeczywiście zwierzę wychodzi z tego pojedynku zwycięsko, masakrując oponenta jak Pudzian Najmana. Jednak, jeżeli za kryterium porównawcze przyjmiemy wielkości innych węży tego gatunku to ten okaz wypada imponująco, jednak żadnej normy spektakularnie nie przekracza. Samica zaskrońca długa na 130 - 150 centymetrów nie jest niczym nadzwyczajnym - zapraszam nad jezioro Topiło w okolicach Białowieży, jak dobrze pójdzie to i dwumetrowe bydle upolujecie. A jeżeli chodzi o "węże - sznurówki" to nie odróżniacie zaskrońca od gniewosza.