18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Konflikt w Górskim Karabachu

Sinan • 2020-11-06, 18:49
Trwający od 27 września 2020 konflikt zbrojny między Armenią i Azerbejdżanem w Górskim Karabachu, kolejny wybuch nierozwiązanego konfliktu o ten region.

Reszta w linku : WIKI


Teraz najlepsze z tego wszystkiego co rozpie**ala mi umysł i daje w ch*j do myślenia.. Jak to jest możliwe że w roku 2020 po 2 Wojnach Światowych, około pół tysiąca konfliktów zbrojnych w ostatnich 50 latach i historii wojennej jaką nasza Ziemia dała radę przetrwać (w p*zdu atomówek, bomb, napalmów, broni jądrowej etc), ludzie którzy żyją na jednej z najświętszych Ziem na naszej planecie (Najstarszy kraj Chrześcijański ---> "Dzięki działalności św. Grzegorza Oświeciciela już w 301 (12 lat przed tym, gdy Konstantyn I Wielki zniósł prześladowania chrześcijan w Rzymie) król Armenii Tiridates III ustanowił chrześcijaństwo religią państwową, co czyni Armenię najstarszym chrześcijańskim państwem świata." ) dostają w odpowiedzi na prośbę o pomoc takie ładne k***a mać "Coś" :

1. ONZ - 30 września Rada Bezpieczeństwa ONZ wezwała Armenię i Azerbejdżan do natychmiastowego wstrzymania ognia i podjęcia negocjacji

2. EU - Przewodniczący Rady Europejskiej Charles Michel wezwał do „natychmiastowego powrotu do negocjacji bez warunków wstępnych.

3. Keruty aka Turki - Sekretarz generalny Rady Współpracy Państw Języków Tureckich Bagdad Amreyev wyraził głębokie zaniepokojenie konfrontacją zbrojną na „okupowanych terytoriach Republiki Azerbejdżanu”. Rada zaapelowała o integralność terytorialną i nienaruszalność międzynarodowo uznanych granic Azerbejdżanu oraz zażądała natychmiastowego, bezwarunkowego i całkowitego wycofania sił zbrojnych Armenii z Azerbejdżanu.

4. NATO Sekretarz generalny Jens Stoltenberg wezwał obie strony do zawieszenia broni.


Kilka słów jeszcze ode mnie : Nie, nie jestem wierzący (wzmianka o najstarszym kraju Chrześcijańskim) lecz mój szanowny nauczyciel Historii nauczył mnie że Historie należy szanować bo to Historia daje nam przykłady i uczy nas jak NIE powinno się zachowywać, działać czy reagować.. W wojnach nie ma wygranych, są tylko Ci którzy zarobili kasę bądź zdobyli władzę oraz Ci którzy stracili bliskich, rodziny czy też życie.

Dlaczego piszę do was Sadole?

Jestem ciekaw jaka byłaby reakcja tych turbozjebów z ONZ/NATO etc gdyby akcja działa się w ich własnym kraju bądź kraju IS???. Zadajmy sobie pytanie... Co by było gdyby dokładnie to samo działo się w naszym kraju?

Chciałbym by każdy z was odpowiedział sam sobie na pytania które zadaje Daron w pierwszym wersie piosenki..


bloodwar

2020-11-06, 21:10
[quote="Sinan"]Konflikty konfliktami, lecz tutaj chodzi o bezsensowność tego wszystkiego. Jestem Dyplomatą i wiem z doświadczenia że wszystko da się rozwiązać słowami/pismem /quote]

Sam sobie zaprzeczasz, w pierwszym poście zrobiłeś wypis wielkich koronowanych głów, rad, trybunałów i sekretarzy którzy wystosowali swoje słowa i pisma apelując o pokój albo choćby krótkotrwałe zawieszenie broni i osiągnęli całe wielkie NIC. Do więszkośći ludzi pisemka nie docierają a gadać można jak do ściany, dopiero jak usłyszą nad swoimi głowami bombowce a na podwórko wjedzie im dywizja pancerna to zaczynają być skorzy do podjęcia rozmów.

Sinan

2020-11-06, 21:31
[quote="bloodwar"]
Sinan napisał/a:

Konflikty konfliktami, lecz tutaj chodzi o bezsensowność tego wszystkiego. Jestem Dyplomatą i wiem z doświadczenia że wszystko da się rozwiązać słowami/pismem /quote]
Sam sobie zaprzeczasz, w pierwszym poście zrobiłeś wypis wielkich koronowanych głów, rad, trybunałów i sekretarzy którzy wystosowali swoje słowa i pisma apelując o pokój albo choćby krótkotrwałe zawieszenie broni i osiągnęli całe wielkie NIC. Do więszkośći ludzi pisemka nie docierają a gadać można jak do ściany, dopiero jak usłyszą nad swoimi głowami bombowce a na podwórko wjedzie im dywizja pancerna to zaczynają być skorzy do podjęcia rozmów.



Nie zaprzeczam, bowiem mówiąc że jestem "Dyplomatą" mam na myśli to że w swoim życiu zazwyczaj staram się podchodzić do konfliktów w pewien specyficzny sposób - Dyplomatycznie. Mając to na myśli nie śmiem porównywać moją "Dyplomację" gdy sąsiad mi od 6 rana napierdziela kosiarką pod domem z "Dyplomacją" koronowanych głów, trybunałów i sekretarzy którzy mają wyj***ne na to że giną niewinni ludzie.

aaaaaaaaaaaaaa

2020-11-06, 21:37
Sinan napisał/a:

.... zrozumienie tego że nie mogą pozwolić sobie na używanie broni nuklearnej jest tutaj całkiem oczywiste bowiem jest gdzieś to wszystko zapisane między wszystkimi krajami NATO srato i tamto że każdy kraj który użyje broni nuklearnej przeciwko komukolwiek automatycznie staje się MOST WANTED i wszystkie inne kraje mają zezwolenie na zniszczenie danego kraju i ograbienie go z tego co zostało (terytorium, bogactwa naturalne etc) dlatego też w moim mniemaniu nikt nie miał na tyle wielkich Cohones podczas zimnej wojny by tej zagrywki dokonać....



Chyba jesteś naiwny...
Od dawna widzę pewien scenariusz.
Putin (lub inny h*j tam rządzący) zrzuca bomby atomowe na Tallinn, Rygę, Wilno i Warszawę. Jednocześnie ogłasza, że wkracza do tych krajów i każde Państwo udzielające pomocy krajom nadbałtyckim i Polsce zostanie zaatakowane bronią atomową. Uważasz, że ktokolwiek kiwnąłby palcem w naszej obronie?
Napiszę tylko, że w każdej stolicy krajów, które traktatem są zobowiązane pomóc, smród gówna byłby większy niż w Indiach...
Należy mieć nadzieję, że strach przed Chinami i blokadą gospodarczą skutecznie to Putinowi wybije z głowy.

niemamskarpet.

2020-11-06, 22:15
wszystko spoko, ale dlaczego my nie mamy jakiegoś tajnego programu nuklearnego żeby jednak ktoś zaczął się z nami liczyć ????

R41NM4N

2020-11-06, 22:22
Sinan napisał/a:

Dzięki wielki gdzieś to wszystko zapisane między wszystkimi krajami NATO srato i tamto że każdy kraj który użyje broni nuklearnej przeciwko komukolwiek automatycznie staje się MOST WANTED i wszystkie inne kraje mają zezwolenie na zniszczenie danego kraju i ograbienie go z tego co zostało


To chyba najgłupsza bajka jaką w życiu czytałem, Już widzę, jak amerykanie są dojeżdżani przez dajmy na to szedów za zrzucenie piguły na kacapów, albo taka wielka brytania, jest na wyspie i ma jeszcze parę pocisków nuklearnych w zapasie, ktos niby poszedł by z nimi na noże za odparowanie gruzji?

cz...........ek

2020-11-06, 22:26
[quote="Sinan"]
bloodwar napisał/a:


Nie zaprzeczam, bowiem mówiąc że jestem "Dyplomatą" mam na myśli to że w swoim życiu zazwyczaj staram się podchodzić do konfliktów w pewien specyficzny sposób - Dyplomatycznie. Mając to na myśli nie śmiem porównywać moją "Dyplomację" gdy sąsiad mi od 6 rana napierdziela kosiarką pod domem z "Dyplomacją" koronowanych głów, trybunałów i sekretarzy którzy mają wyj***ne na to że giną niewinni ludzie.


Wybacz ciekawość, ale z jakiego powodu piszesz dyplomacja z dużej litery? Jakieś quasi-religijne pobudki, czy tylko zwykła megalomania?

Recydywista

2020-11-06, 22:33
baronturbina napisał/a:

Wiesz co chłopaku?
Po Części masz rację ale strzelam od ponad 15 lat do różnych rzeczy w tym papier bo nie odda. Ale polecam przebiec kilometr pod gradem a potem tłuc w przestrzeń z klocuszkiem w gaciach ze strachu.
W imię czego? Ropy? Pieniędzy? Tak to wyglada i ch*j!



pie**olisz jak 80% bezmozgich nastolatkow i tepakow ponizej 25 roku zycia. Jesli nie sklamales z wiekiem to jestes kurewnie p*zdowatym i infantylnym 40 latkiem

pnaj

2020-11-06, 22:34
Tak dla porównania na początku lat 90 w Kosowie zaistniałą identyczna sytuacja ja ta tutaj. Tyle że tam teren okupowali Albańczycy (mohamety), a teren należał do Serbów (chrześcijan).
I nasze zachodnie dziadowskie NATO wtedy ruszyło zad i nawet bombardowali Serbów żeby chronić Albańczyków mimo iż okupowali tereny Serbii.
A teraz mają w poważaniu że teren zamieszkują Ormianie. Takie zj***ne standardy, z których w prost wynika że już od 30 lat w europie coś się dzieje nie tak.
Po prostu teraz idą już na całego.

baronturbina

2020-11-06, 23:39
Recydywista napisał/a:

pie**olisz jak 80% bezmozgich nastolatkow i tepakow ponizej 25 roku zycia. Jesli nie sklamales z wiekiem to jestes kurewnie p*zdowatym i infantylnym 40 latkiem


No racja jestem. Ale ty jesteś p*zdą co jedyny karabin jaki w ręce miała to karabin taty na swieta w ustach.

Sinan

2020-11-07, 00:12
R41NM4N napisał/a:

To chyba najgłupsza bajka jaką w życiu czytałem, Już widzę, jak amerykanie są dojeżdżani przez dajmy na to szedów za zrzucenie piguły na kacapów, albo taka wielka brytania, jest na wyspie i ma jeszcze parę pocisków nuklearnych w zapasie, ktos niby poszedł by z nimi na noże za odparowanie gruzji?



Może i bajka, ale to jest to czego dowiedziałem się od wojskowego podczas opowieści po powrocie z misji (być może skutki PTSD) . Nie mówię że tak jest bo nie mam dowodów.

[quote="czarnybombelek"]
Sinan napisał/a:


Wybacz ciekawość, ale z jakiego powodu piszesz dyplomacja z dużej litery? Jakieś quasi-religijne pobudki, czy tylko zwykła megalomania?



Chyba jakieś głupie przyzwyczajenie z nauki ortografii czy coś w tym stylu.. nie ma to jakiegoś większego znaczenia dla mnie czy z Dużej czy małej litery.


Recydywista napisał/a:

pie**olisz jak 80% bezmozgich nastolatkow i tepakow ponizej 25 roku zycia. Jesli nie sklamales z wiekiem to jestes kurewnie p*zdowatym i infantylnym 40 latkiem



Zostawmy wyzwiska i osobiste Gehenny na boku, Ja tylko chciałem byśmy porozmawiali o temacie który rozpocząłem dlatego zachowujmy się jak na dorosłych przystało i szanujmy się nawzajem.


pnaj napisał/a:

Tak dla porównania na początku lat 90 w Kosowie zaistniałą identyczna sytuacja ja ta tutaj. Tyle że tam teren okupowali Albańczycy (mohamety), a teren należał do Serbów (chrześcijan).
I nasze zachodnie dziadowskie NATO wtedy ruszyło zad i nawet bombardowali Serbów żeby chronić Albańczyków mimo iż okupowali tereny Serbii.
A teraz mają w poważaniu że teren zamieszkują Ormianie. Takie zj***ne standardy, z których w prost wynika że już od 30 lat w europie coś się dzieje nie tak.
Po prostu teraz idą już na całego.




O tym właśnie ostatnio główkuję... jak to k***a możliwe że "pomyłki" z przeszłości nie zostały naprawione i dzień co dzień dzieje się to samo bez żadnych konsekwencji bądź by lepiej to ując = reakcji. Przykre w ch*j.

bleblebator1

2020-11-07, 00:17
Ale daron solówkę na gitarze mógł jebnąć

Ca...........on

2020-11-07, 00:34
Mandat ONZ wyczerpał się w okolicach rozpadu Jugosławii. Teraz to jest gówno a nie ONZ. W zasadzie to gówno jest więcej warte.

pawlik2000

2020-11-07, 00:50
Recydywista ale ty jesteś pojebem ,miłego dnia ,chłopaki sobie fajnie piszą a jakiś debil zawsze obrazi zacznie kłótnie.

Salieri16000

2020-11-07, 01:21
Sinan napisał/a:

4. NATO Sekretarz generalny Jens Stoltenberg wezwał obie strony do zawieszenia broni.



We wspólnym oświadczeniu ministrów Armenii i Azerbejdżanu stwierdzono, że zawieszenie broni zacznie obowiązywać od godziny 12:00 10 października w celach humanitarnych przy wymianie jeńców wojennych oraz innych zatrzymanych i ciał zmarłych za pośrednictwem Czerwonego Krzyża. Szczegóły zawieszenia broni miały zostać dodatkowo uzgadniane.

Zawieszenie broni weszło w życie zgodnie z porozumieniem, ale trwało jedynie kilka minut. Po wznowieniu walk, obie strony zaczęły się nawzajem oskarżać o złamanie postanowień rozejmu. 17 października armeński pocisk spadł na miasto Gandża, przez co zginęło 13 osób.

Kolejne zawieszenie broni ogłoszono wieczorem 17 października, lecz i tym razem porozumienie zostało złamane. 18 października po stronie armeńskiej poległo kolejnych 37 żołnierzy z Armii Obrony Karabachu. Azerowie skierowali swoje natarcie wzdłuż rzeki Araks zmierzając w stronę granicy Armenii. 21 października Ormianie kontratakowali pod Zəngilan, zestrzelili też nieprzyjacielskiego drona. Tego dnia poległo 62 Ormian.

Wieczorem 25 października po raz trzeci ogłoszono zawieszenie broni, tym razem za pośrednictwem USA. Porozumienie zostało złamane już następnego dnia przez obie strony. 28 października w ostrzale miasta Bərdə przez wyrzutnie BM-30 Smiercz zginęło 21 osób cywilnych. Prokuratura Azerbejdżanu oznajmiła, że w ciągu miesiąca walk zginęło 91 cywilnych obywateli Azerbejdżanu. Z drugiej strony straty obrońców Archachu wynosiły 1166 poległych żołnierzy i około czterdziestu cywilów.


Wiewór

2020-11-07, 01:33
Te tereny należą do Azerbejdżanu. Ormianie ogłosili sobie na nich niepodległość i myślą k***a że tak po prostu mogą że na tej podstawie odłączyć kawałek Azerbejdżanu.
Takk jakby nagle na Podkarpaciu ludność prawosławna ogłosiła niepodległości i chciała dołączyć do Ukrainy. No chyba k***a nie.