18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Komandosi z Lublińca

Pan_Generał • 2012-12-20, 19:16
Bardzo ciekawy materiał tvp o naszych 'specjalsach' z Lublińca.




A teraz ciekawostka, poniżej znajduję się naszywka noszona przez dowódców sekcji bojowych, cel wiadomo jaki. Upamiętnienie AK.


Pan_Generał

2012-12-21, 00:04
Ranger, to ciekawe czemu pewien pan z Delty mówił że czołówka to GROM, Delta i SAS?

Ranger

2012-12-21, 00:12
Cytat:

Ranger, to ciekawe czemu pewien pan z Delty mówił że czołówka to GROM, Delta i SAS?



No proszę cię... Petelicki mówił, że GROM jest najlepszy i co to ma do rzeczy ? Jeśli chodzi ci o autora książki ''Cel Snajpera'' to powód jest bardzo prosty - gość po prostu lubił GROMowców, bo mu wódkę przynosili.
Poza tym w temacie zdolności bojowej istnieje pewno tabu(które zresztą ten temat potwierdza) - nigdy nie mów źle o swoim wojsku ani o sojusznikach. Najlepszym tego przykładem był oficer US Army, który stwierdził, że kiedy polskie siły zadaniowe przejęły ich rewir w Afganistanie to poziom bezpieczeństwa i ilość rozmieszczonych IED wzrosła kilkukrotnie. I gość napisał prawdę, bo Polacy spartaczyli robotę, ale że nasz naród się obraził, a minister spraw zagranicznych musiał interweniować to US Army wszystkiego się wyparło i stwierdziło, że polscy żołnierze jednak są na równym poziomie i doskonale sobie radzą.
Ale obrażanie się i tworzenie skandali nie zmieniło faktu, że Polacy kiepsko sobie radzą w regionach przejętych od hamburgerów.

Wystarczy być obiektywnym i spojrzeć jak działają takie jednostki jak SEALs czy SAS, a później porównać to z GROMem czy JWK i różnice są ogromne. Dlaczego to GROM jest z reguły wsparciem dla innych jednostek, a nie na odwrót ? Odpowiedź jest prosta - bo zabezpieczeniem operacji zajmują się ci, którzy z wykonaniem głównego zadania nie daliby sobie rady.

Poza tym w naszych jednostkach specjalnych jest zbyt dużo pozerstwa. Dosłownie WSZYSTKO jest zgapiane od zachodnich specjalsów. Od mundurów, przez patenty ułatwiające życie po naszywki ''Morale Patch''.

Pan_Generał

2012-12-21, 00:25
Ranger, kiedy Petelicki mówił że GROM jest najlepszy? Wymyślasz jakieś głupoty, i ludzie tobie wierzą. Otóż mój drogi, Petelicki nigdy tak nie powiedział! A jeżeli tak, to proszę o dowód.

Aha, mi nie chodzi o autora książki cel snajpera, bo on był w Navy Seals. Chodzi mi o pułkownika, i dowódcy Delta Force. Jak znajdę, to wkleję jego imię.

GROM, NIL czy JWK, należą do Task Force 50. Czyli, wykonują specjalne operacje. Nie zajmują się jakimiś brudasami co mieszkają w górach. Wykonują akcję na różne arsenały, likwidują ważnych talibów, i odbijają zakładników. Odpowiedzialność za rewiry ponosi PKW Afganistan, który jezeli sie nie mylę, nie kontroluje naszych specjalsów. Tylko Dowództwo Wojsk Specjalnych. A porównywanie, zwykłych szeregowych zawodowych do specjalsów jest śmieszne. 70% 'szeregowych zawodowych', jedzie do Afgany by się zarobić. Nie ma tam pasji do wojska, bądź marzenie o służbie dla dobra ludzi.


EDIT: 'Dlaczego to GROM jest z reguły wsparciem dla innych jednostek, a nie na odwrót'. Jaja sobie robisz? Kto odbijał port w zatoce? Kto odbijał tamę w Iraku? Poczytaj sobie np nową książkę o gromie, i się dowiesz kilku rzeczy.
Aha, w 2014, sami będziemy mogli wysyłać jednostki specjalne gdzie chcemy bo będziemy państwem ramowym w NATO. Ale, żeby to wiedziec, trzeba się orientowac w temacie. A nie pisać głupoty na sadistic.pl


EDIT 2: Wszytko kopiujemy od zachodnich specjalsów? Widzę że dyskusja z tobą nie ma sensu. Powiedz mi tylko, czemu GROM ma np własną technikę zmiany magazynka?
Jeżeli sam twierdzisz że nasze JS są słabe, to trzeba uczyć się od najlepszych.

Ranger

2012-12-21, 00:34
Cytat:

Ranger, kiedy Petelicki mówił że GROM jest najlepszy? Wymyślasz jakieś głupoty, i ludzie tobie wierzą. Otóż mój drogi, Petelicki nigdy tak nie powiedział!



Powiedział tak w jednym z wywiadów, jak znajdę to wkleję.

Cytat:

Aha, mi nie chodzi o autora książki cel snajpera, bo on był w Navy Seals. Chodzi mi o pułkownika, i dowódcy Delta Force.



Zgadza się. Co do pułkownika to nie spotkałem się z taką wypowiedzią, co nie zmienia faktu, że jest ona najprawdopodobniej tym samym - osobistymi preferencjami pułkownika lub wypowiedzią na temat wspólnie prowadzonych operacji.

Cytat:

GROM, NIL czy JWK, należą do Task Force 50. Czyli, wykonują specjalne operacje. Nie zajmują się jakimiś brudasami co mieszkają w górach. Wykonują akcję na różne arsenały, likwidują ważnych talibów, i odbijają zakładników.



No co ty nie powiesz... A ja myślałem, że oni się zajmują rozdawaniem darów z CIMICU! :lol:
Jednostki specjalne poza tym, co wymieniłeś często uganiają się za brudasami, co mieszkają w górach. A to chociażby w ramach likwidowania ''nielegalnych'' arsenałów, które zazwyczaj prowadzą właśnie tacy ludzie.

Cytat:

Odpowiedzialność za rewiry ponosi PKW Afganistan, który jezeli sie nie mylę, nie kontroluje naszych specjalsów. Tylko Dowództwo Wojsk Specjalnych. A porównywanie, zwykłych szeregowych zawodowych do specjalsów jest śmieszne.



Jeśli bierzesz udział w jakiejś dyskusji to najpierw naucz się czytać, bo zupełnie pomyliłeś sens mojej wypowiedzi. Ja nie porównałem zwykłych szwejów ze specjalsami tylko dałem przykład tego, co by się stało gdyby ktoś otwarcie stwierdził ''Polskie siły specjalne są co najwyżej przeciętne'' na zasadzie alegorii do zdarzenia, które rzeczywiście miało miejsce.
Polska jest zbyt betonowym krajem i zbyt biednym żeby nasi specjalsi mogli pokazać coś niezwykłego na forum międzynarodowym.

Cytat:

'Dlaczego to GROM jest z reguły wsparciem dla innych jednostek, a nie na odwrót'. Jaja sobie robisz? Kto odbijał port w zatoce? Kto odbijał tamę w Iraku? Poczytaj sobie np nową książkę o gromie, i się dowiesz kilku rzeczy.



pie**olisz. Odbicie portu w Zatoce było zadaniem o niskim priorytecie, a specjalsi hamburgerów były wtedy zajęte polowaniem na Saddama i poważniejszymi rzeczami.

Cytat:

Poczytaj sobie np nową książkę o gromie, i się dowiesz kilku rzeczy.


No tak, książki pisane przez specjalsów, którzy wszystkie swoje materiały muszą oddać do autoryzacji MON to są skarbnice wiedzy...

Cytat:

Powiedz mi tylko, czemu GROM ma np własną technikę zmiany magazynka?



No k***a, jak ''Medal of Honor'' jest dla ciebie źródłem wiadomości to rzeczywiście obeznany z ciebie specjalista :lol:
Ta technika nie jest niczym niezwykłym i nie jest taka zajebista, jak to GROMowcy mówią. O wiele szybszym sposobem jest zastosowanie tzw. ''Magpulla'', ale na potrzeby ''Medal of Honor'' trzeba było pokazać coś swojego to pokazali...

Pan_Generał

2012-12-21, 00:39
Ranger napisał/a:




Polska jest zbyt betonowym krajem i zbyt biednym żeby nasi specjalsi mogli pokazać coś niezwykłego na forum międzynarodowym.


Już pokazali, ale takie tumany jak ty, tego nie widzą :D Np odbili zakładników, poczytaj o operacji sledgehammer. De facto wykonanej przez JWK.

shogun

2012-12-21, 00:40
Ranger, Poczytałem twoje posty w innych tematach i widzę że jesteś bardzo zawiedziony Wojskiem Polskim i często piszesz głupoty pod tym adresem, pewnie nie chcieli cię wziąć do żadnej jednostki nawet na ciecia w jednym napisałeś ,,
Co za pie**olenie... Jakby Straż Miejska Pcima Dolnego miała większy budżet, wysokiej jakości wyszkolenie i najbardziej zaawansowany sprzęt wojskowy to również mogła by być najlepszą formacją na świecie'' W temacie o 2REP napisałeś,,
To, że pojechał to nie znaczy, że się dostanie... Najwięcej rekrutów odpada na testach medycznych, gdzie za próchnicę dostajesz bilet do domu i możliwość powrotu po 3-ech miesiącach'' temat o formozie piszesz,,
Patrząc na normy zdrowotne prędzej dostaniesz się do Legii Cudzoziemskiej niż do WP, a chyba jasne dla wszystkich jest, że pod względem sprzętu i wyszkolenia WP nie dorasta Legii do pięt, bo to nie ta sama liga...
A Ja ci powiem miałem próchnicę już w podstawówce a byłem podoficerem Wojska Polskiego. Ogólnie to jeden twój post zaprzecza drugiemu, nie chce już z tobą gadać ch*j ci w dupe!

Pan_Generał

2012-12-21, 00:47
shogun, dokładnie. Do niego nic nie dociera. Aha, swojej wiedzy nie czerpię z Medal Of Honor bo nawet nie grałem :(

Ranger

2012-12-21, 00:50
Cytat:

Już pokazali, ale takie tumany jak ty, tego nie widzą Np odbili zakładników, poczytaj o operacji sledgehammer. De facto wykonanej przez JWK.



Zupełnie inaczej. Kiedy JWK odbija zakładników to kompetentny człowiek, który nie spuszcza się w majtki na samą myśl o jednostkach specjalnych pomyśli ''Dobra, solidna robota, ale bez rewelacji''. Jak zapytają jakiegoś brytyjskiego oficera czy innego specjalsa zza oceanu to ten oczywiście powie, że to była operacja na światowym poziomie i bardzo ceni sobie polskie jednostki specjalne. Różnica pomiędzy kimś obiektywnym, a kimś kto na słowo ''GROM'' dostaje erekcji jest taka, że ten pierwszy wie iż ten oficer czy specjals musiał tak powiedzieć.

Cytat:

Ranger, Poczytałem twoje posty w innych tematach i widzę że jesteś bardzo zawiedziony Wojskiem Polskim



A to się akurat zgadza ponieważ polskie wojsko ma duży potencjał, który jest marginalizowany przez nieudolną administrację.

Cytat:

A Ja ci powiem miałem próchnicę już w podstawówce a byłem podoficerem Wojska Polskiego. Ogólnie to jeden twój post zaprzecza drugiemu, nie chce już z tobą gadać ch*j ci w dupe!



Byłeś podoficerem WP, a nie umiesz czytać ? Przestań już bajki ciskać, bo nudne są.
Za próchnicę na zębach to się dostaje odroczkę w Legii Cudzoziemskiej, a nie w polskim wojsku.

Cytat:

shogun, dokładnie.



Lodziki sobie jeszcze zróbcie... :roll:

Pan_Generał

2012-12-21, 01:01
Ranger napisał/a:


Lodziki sobie jeszcze zróbcie... :roll:



Może ty tak spędzasz swój wolny czas z kolegami. No bo skoro takie zabawy sugerujesz? :lol:

I gdzie te słowa Petelickiego o gromie?

Ranger

2012-12-21, 01:07
Tam, gdzie twoja wypowiedź oficera Delty i książeczka wojskowa shoguna :lol:

A poważnie to nie szukam. Mam ciekawsze zajęcia niż udowadnianie czegoś internetowemu napinaczowi, bo i tak by nie dotarło. Natknę się na ten wywiad to wkleję, proste.

Cytat:

Może ty tak spędzasz swój wolny czas z kolegami. No bo skoro takie zabawy sugerujesz?



Nope, po prostu wzajemne stawianie sobie piwek jest pedalskie jak twoja stara.

!Timon

2012-12-21, 02:30
@Ranger

pie**olisz waćpan. Nasi z jednostek specjalnych dzięki tym misjom gromadzą niezbędne doświadczenie. Nie wiem - może niemcy/holendrzy/czesi/hiszpanie też wysyłają swoje jednostki specjalne na pomoc amerykanom w misjach bojowych tylko o tym powszechnie w Polsce nie słychać. Jeśli jednak nie wysyłają i faktycznie tymi najciężej pracującymi są amerykanie, brytyjczycy i przy nich Polacy to nasze jednostki z o każdą jedną misję bojową wyprzedzają pozostałe kraje o rok świetlny do przodu.
Opanowania i doświadczenia w jakiejkolwiek sytuacji stresowej nie zastąpi ci najlepsza technika i wyszkolenie skoro strach cie sparaliżuje i nic nie zrobisz.

Ranger

2012-12-21, 02:57
Cytat:

pie**olisz waćpan. Nasi z jednostek specjalnych dzięki tym misjom gromadzą niezbędne doświadczenie.



Tak, a w Iraku była broń masowego rażenia. pie**ol, pie**ol - ja posłucham.

Cytat:

Jeśli jednak nie wysyłają i faktycznie tymi najciężej pracującymi są amerykanie, brytyjczycy i przy nich Polacy to nasze jednostki z o każdą jedną misję bojową wyprzedzają pozostałe kraje o rok świetlny do przodu.



Rzecz w tym, że inni po prostu o tym nie gadają. Ile się słyszy o działaniach Wywiadu Wojskowego, CIA czy MI6 ? Prawie, że nic, a to ten sam stopień tajności, co działania wojsk specjalnych. Tyle tylko, że działania wojsk specjalnych są zajebistym chwytem marketingowym, więc się z żołnierzy robi celebrytów.
Jestem antysemitą, ale jedno trzeba przyznać żydkom - siły specjalne to dla nich świętość. Sayeret Matkal powstał w kompletnej tajemnicy, a ich istnienie wypłynęło całkiem przypadkiem. Mimo tego, że ludzie się dowiedzieli o istnieniu tej jednostki do dzisiaj nie są podawane żadne informacje na temat struktury, działań i aktywności tej jednostki.

shogun

2012-12-21, 12:16
Ranger, Widzę że masz typowo żydowski sposób konwersacji, tu coś powiesz, tam zaprzeczysz, ogólnie to pokłócił byś się sam ze sobą, byle by było głośno. Amen!

Da_Ace

2012-12-21, 12:57
Za taką robote szacuneczek i piwko ! Zawsze marzyłem o czymś takim niestety stałem sie leniwym ch*jem któremu nawet po piwo do sklepu nie chce sie iść...

evil_smiley

2012-12-21, 13:51
2:19 naszywka do góry nogami.