18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Komandosi odbijają 200 zakładników

Dz...........ak • 2013-03-19, 14:00
Walka z somalijskimi piratami do łatwych nie należy :-)

nemiroff

2013-03-21, 14:45
haha, z tego co widzę to ruscy się faktycznie z nimi nie pie**olą :D
tutaj ogarnąłem też jakiś filmik, w opisie jest napisane, że to kolesie z wynajętej firmy ochroniarskiej nie dają sobie w kaszę dmuchać. Uj***li raczej wszystkich. Akcja od 0:50.

Ranger

2013-03-21, 14:52
Komandosi na tym wideo to holenderskie BBE(wydział piechoty morskiej) i francuska 2RPIMa. Nasi specjalsi by im mogli buty czyścić...

Helmut

2013-03-21, 15:06
why napisał/a:

R4f43ll głupoty wypisujesz . Polecam obejrzeć film dokumentalny o tych "piratach". Tytułu nie podam bo nie pamiętam, ale film zrealizowany przez co ciekawe polską tv, puszczony kiedyś oczywiście po 23.00 ponieważ dla naszego narodu ważniejsze jest co tam w M jak Miłosz...

(...)

W mediach oczywiście przedstawia się ich jako krwiożerczych barbarzyńców. Dlaczego ? Ponieważ nikt nie stanie w obronie takiego "zła" i biznes się kręci.



Jak Ci w telewizji puszczą film o tym, że hitler tak na prawdę zabijając tyle żydów uratował nas od śmierci bo żydzi mieli w sobie zmutowanego wirusa to też uwierzysz? ...

Fito

2013-03-21, 15:29
@Ranger idź spać.

KupaAmbra666

2013-03-21, 15:31
szkda ze te pieprzone niebieskie naramienniki zasłaniają polską flagę...

CherryMan

2013-03-21, 15:37
i gdzie tu jest te uwalnianie zakładników?

bavarian

2013-03-21, 16:08
Siedze na dupie to nie mam problemu z piratami

r4f43ll

2013-03-21, 17:08
@why, nie twierdze, ze znam prawde i byc moze to co piszesz na podstawie programu w TV jest bardziej wiarygodne. jedyne co moge powiedziec to to, ze plywalem w tym rejonie i rozmawialem z kilkunastoma komandosami z firmy Drum Cussac chroniacej statki. Jeden z nich byl kilkukrotnie uczestnikiem negocjacji oraz wreczal okup za porwany statek i powiedzial mi wiele rzeczy, ktorych telewizja nie pokazuje. Generalnie argument o wplywie wielkich flot rybackich na dobrobyt rybakow somaliskich do mnie nie przemawia bo takie same profesjonalne kurtry plywaja w innych rejonach np kolo Chin a rybakow jest 3 razy tyle co w rejonie Morza Czerwonego i jakos nikt nikogo nie napada. Nie wierz wszystkiemu co pokazuja w telewizji. Znasz tylko jedna strone historii.

gajos999

2013-03-21, 19:49
Może ktoś podać jaka muzyka leci w pierwszym filmiku lub źródło samego filmiku ?

Noct

2013-03-22, 21:59
Co to za muzyka w tle? Chce somsiodów wk***iać.

Asteroth

2013-03-23, 14:17
1) murzyny wiec strzelac mozna
2) napadaja statki transportowe - ubic bez zastanowienia

Podoba mi sie pod tym wzgledem rosyjskie podejscie. Statek transportowy, ale na pokladzie pare kalachow maja. Jak plynie pontonik czy jakas dlubanka, a w srodku czarni to poprostu otwieraja ogien i plyna dalej. Jak polski marynarz (czy w sumie bardziej technik na statku) zapytal kapitana brytyjskiego czemu nei mamy broni tak jak oni, kapitan opowiedzial ze kiedys marynarz sie zalamal i popelnil samobojstwo i na "jego statku nie bedzie broni"